Kiedy świętują Panowie? Dzień mężczyzn 2023

Dzień Mężczyzn nie jest tak popularny w Polsce, jak Dzień Kobiet. Warto jednak wiedzieć, kiedy obdarować mniejszym lub większym prezentem bliskiego mężczyznę. Kiedy wypada Dzień Mężczyzny 2023? Panowie świętują dokładnie dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. Dowiedz się, jaka jest historia Dnia Mężczyzny i jak umilić Panom 10 marca!Kiedy świętują Panowie? Dzień mężczyzn 2021

Jak obchodzimy Dzień Mężczyzny w Polsce i na świecie?

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to dwa odrębne święta. Dzień Chłopaka, obchodzony 30 września to okazja dedykowana młodszym Panom, naszym braciom, synom, sympatiom. Dzień Mężczyzny jest dedykowany dojrzałym mężczyznom. Oficjalnie Panowie świętują co roku 19 listopada. Święto Mężczyzn zostało zapoczątkowane w Trynidadzie i Tobago z udziałem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Cel ustanowienia Dnia Mężczyzny może być dla niektórych zaskakujący. Ustanowienie 19 listopada dniem mężczyzny miało za zadanie promowanie równości płci. W ten sposób chciano uhonorować Panów za ich wkład w rodzinę, małżeństwo, wychowanie dzieci, a także opiekę społeczną. W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca. Dlaczego jest to inny dzień niż obchody Międzynarodowego Dnia Mężczyzny? Ta data wiąże się z obchodzonym w Kościele Katolickim wspomnieniem Czterdziestu Męczenników z Sebasty. Dlatego Dzień Mężczyzny 2023 wypada w Polsce 10 marca.

Prezent na Dzień Mężczyzny, który zachwyci męża, kolegę, przyjaciela i brata

 

Dzień Mężczyzny 2023 to wspaniała okazja, by podziękować naszym partnerom, mężom, ojcom, braciom i innym bliskim mężczyznom. Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Mężczyzny? Idealny podarunek powinien wywołać uśmiech na twarzy. Jeżeli masz wątpliwości, co kupić na Dzień Mężczyzny postaw na słodycze. Każdy z nas lubi łakocie. Jeszcze lepiej w roli prezentu sprawdzą się domowe wypieki i słodkie desery dla bliskiego mężczyzny. Mamy kilka przepisów, dla mniej i bardziej zaawansowanych kulinarnie. Pamiętaj, że przy wyborze prezentu najlepiej kierować się zainteresowaniami obdarowywanego. Interesującym pomysłem jest też postawienie na zakup praktycznych męskich gadżetów. Twój mąż uwielbia czytać książki? Sprawdź, której pozycji ulubionego pisarza brakuje w domowej biblioteczce i podaruj mu książkę z okazji Dnia Mężczyzny. Partner lub brat uwielbiają technologiczne nowinki? Sprawdź 7 gadżetów, które ucieszą każdego mężczyznę. Pamiętaj, że najlepszym prezentem jest czas spędzony razem – postaraj się w Dniu Mężczyzny znaleźć czas dla swojego ulubionego Pana!

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu