Dzień Kobiet – święto z tradycją

Dzień Kobiet obchodzony jest już ponad sto lat. Tego dnia przychodzą na myśl zasługi wszystkich kobiet, które walczyły o równouprawnienie, m.in. o prawo do głosowania.

Historia tego święta sięga jeszcze dalej, aż do starożytnego Rzymu. Matronalia, to święto płodności i macierzyństwa, a szerzej – pierwiastka żeńskiego w naturze. Tego dnia wszystkie kobiety były traktowane wyjątkowo, spełniano ich życzenia i dawano im podarunki.Dzień kobiet- święto z tradycją

Bukiet kwiatów zamiast słów

Kwiaty są wyrazem uznania. We Włoszech na przykład wszystkie kobiety otrzymują mimozy. Ten wyjątkowo delikatny kwiat rozkwita mimo trudnych warunków, w czym przypomina kobiety –delikatne i silne zarazem.

W Polsce popularnością cieszą się wiosenne tulipany. Można z nich stworzyć piękny kolorowy bukiet. Każda kobieta ucieszy się też na widok róż, jednych z najpiękniejszych kwiatów do bukietu. Warto pamiętać, że czerwonymi kwiatami obdarowujemy, gdy chcemy wyrazić miłość. Uniwersalne będą różowe – sprawdzą się w każdej sytuacji.

Jeśli wiemy, że kobieta kocha kwiaty doniczkowe, tym lepiej! Radość będzie trwała dłużej! Mogą to być fiołki czy różowe storczyki.

Kompozycje zapachowe

Z tej wyjątkowej okazji można też sprezentować wybrany zapach. Wody toaletowe, perfumy, dezodoranty – gdy znamy temperament kobiety, z łatwością coś wybierzemy. Idealne na początek wiosennego przebudzenia będą kwiatowo-owocowe kompozycje.

Kosmetyki – pachnące prezenty

Znasz ulubione marki kosmetyków bliskiej Ci kobiety? Sprawdzą się kremy i balsamy, które kojarzą się nam z kwiatami, wiosną i ożywczymi owocowymi nutami. Na pewno wywołają uśmiech na twarzy osoby obdarowanej.

Słodkie podarunki

Z okazji Dnia Kobiet nie tylko najbliższe kobiety są obdarowywane. Także koleżanki z pracy, znajome czy też młodsze kobietki w szkołach. Niewątpliwie miłym gestem będzie wręczenie im słodkiej bombonierki czy przeróżnych czekoladek (dla tych starszych mogą być z alkoholowym nadzieniem).

Szukasz czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego? Możesz stworzyć kosz owoców lub słodkości. Takim prezentem na pewno mile zaskoczysz!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu