Jakie pieluchy dla noworodka wybrać? Ranking najlepszych pieluszek

Jakie pieluchy dla noworodka będą najlepsze? To dylemat niejednego rodzica, szczególnie jeśli dopiero zaczyna uczyć się swojej nowej roli tuż po narodzinach dziecka. Jeśli masz wątpliwości, jaki zakup będzie odpowiedni, koniecznie sprawdź nasz poradnik.Jakie pieluchy dla noworodka

Dlaczego warto wiedzieć, jakie pieluchy jednorazowe dla noworodka będą odpowiednie?

Starannie dobrane pieluszki dobrej jakości to komfort i spokój zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. W ten sposób unikniemy stresu i niepotrzebnych kłopotów chociażby z przeciekaniem pieluszki albo odparzeniami. Dobrej jakości pieluszki dla dzieci będą chłonne, odpowiednio miękkie, niepodrażniające delikatnej skóry, a także wygodne do zakładania i zdejmowania.

Jakie pieluszki dla noworodka wybrać? Dostępne rozmiary

Wszyscy producenci wprowadzają odpowiednie oznaczenia, aby było wiadomo, w jakim wieku należy używać konkretnego modelu pieluszek. W przypadku dzieci zaraz po narodzinach naturalnych wyborem będą pieluszki oznaczone numerem 1. Jeszcze inaczej jest u wcześniaków albo dzieci o niskiej masie urodzeniowej – może się wówczas okazać, że „jedynki” będą zbyt duże. Należy wtedy sięgnąć po trochę mniejsze pieluszki oznaczone jako „0”.

A jakie pieluszki dla noworodka, który urodził się większy od innych dzieci? Tutaj odpowiedź jest prosta. Można po prostu przeskoczyć rozmiar 1 i od razu sięgnąć po „dwójki”. Potem należy konsekwentnie, wraz z rozwojem dziecka, kupować kolejne numery – im dziecko większe, tym wyższa cyfra. Pomocne będą oznaczenia na opakowaniach informujące o właściwym przedziale wagowym. Przykładowo pieluchy Baby dziecięce 3 midi będą odpowiednie dla maluchów ważących od 4 kg do 9 kg.

Pieluszki dla noworodka – ranking 2023

Nie wiesz, jakie pieluchy dla noworodka będą dobrym wyborem? Nie ma się czym martwić. Dzieci mają różne preferencje i trudno jest to przewidzieć z góry. Warto spróbować pieluszek od kilku różnych producentów i potem już konsekwentnie kupować te, które sprawdziły się najlepiej. Nie wiesz, kto produkuje najlepsze pieluszki dla noworodka? Ranking pozwoli wyłonić liderów, żeby było wiadomo, z czego wybierać.

  • Pieluszki Pampers – te pieluszki dla noworodka to częsty wybór. Są ogólnodostępne, kojarzą się z solidnością i niezawodnością.
  • Pieluszki Huggies – polecane przez wielu dermatologów, są bardzo miękkie i chłonne.
  • Pieluszki marek własnych, na przykład Baby od Carrefoura – to często sposób na sięgnięcie po tę samą jakość przy niższych kosztach. W tym przypadku może przekonywać także ekologia. Włókna celulozowe zastosowane w chłonnej części warstwy pochodzą z upraw certyfikowanych FSC lub innych, kontrolowanych źródeł. Poprzez znakowanie certyfikatem FSC Carrefour angażuje się w odpowiedzialną gospodarkę leśną.

Niezależnie od tego, jaki producent najbardziej Cię przekonuje, pamiętaj, żeby pieluszki zmieniać odpowiednio często. Szczególnie w upalne dni, gdy pojawia się zagrożenie odparzeniami albo wystąpieniem potówek.

Jakie pieluchy dla noworodka na nietypowe okazje?

Warto pamiętać o tym, że oprócz zwykłych pieluch zakładanych na dzień i na noc istnieją także inne niestandardowe typy pieluszek dla dzieci.

  • Pieluchy do pływania, które idealnie sprawdzą się na basenie. Przykładem takiego modelu są pieluszki Pampers Splashers.
  • Pieluchy typu pants – to charakterystyczny rodzaj pieluch dla starszych dzieci, które już samodzielnie się przemieszczają, a pieluszka ma nie krępować ich ruchów. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy mamy aktywnego urwisa, który lubi zabawy w domu i na dworze.

Jak kupować pieluchy dla noworodka, żeby nie przepłacić?

Młodzi rodzice mają bardzo dużo innych wydatków, a samo kupowanie pieluch to już poważne obciążenie dla domowego budżetu. Co zrobić, żeby oszczędzać? Pamiętaj o tym, że zawsze bardziej opłaca się kupować pieluszki w większym opakowaniu, ponieważ cena w przeliczeniu na 1 sztukę będzie wtedy niższa. Często też opłaca się kupować pieluchy jednorazowe dla noworodka w sklepach internetowych, jak np. na Carrefour.pl.

Sprawdź też, jakie najlepsze zabawki dla dziecka kupić!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu