Dzień Przyjaciela 2023: jak pokazać przyjacielowi, że jest dla Ciebie ważny?

Dzień Przyjaciela to wspaniała okazja do podziękowania bliskiej osobie za wspólnie spędzone chwile, dobre słowo, życzliwość i troskę. Wiele osób sądzi, że przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Należy ją więc szanować, doceniać i pielęgnować. Podpowiadamy, co kupić na Dzień Przyjaciela 2023 i jak atrakcyjnie spędzić to wspaniałe święto.Dzień Przyjaciela 2021: jak pokazać przyjacielowi, że jest dla Ciebie ważny?

Kiedy jest Dzień Przyjaciela?

Dzień Przyjaciela obchodzimy co roku 9 czerwca. W 2023 roku święto wypada w środę. Warto zapisać tę datę w kalendarzu, aby nie zapomnieć obdarować upominkami bliskiej ci osoby i złożyć najserdeczniejszych życzeń z okazji Dnia Przyjaciela.

Jakie cechy powinien mieć dobry przyjaciel?

Dobry przyjaciel to osoba, przy której możesz być sobą i nie musisz niczego udawać. W dobrych chwilach będzie cieszył się razem z tobą, a w złych momentach wesprze cię i pomoże znaleźć wyjście z sytuacji. Przyjaciel będzie z tobą szczery – powinien mówić to, co myśli, a nie to, co chcesz usłyszeć. Powinien być również życzliwy i motywować cię do działania. Kolejną cechą, jaką powinien mieć dobry przyjaciel to lojalność. Ważne, aby bliska ci osoba dotrzymywała słowa i umiała dochować tajemnicy. Dobry przyjaciel to prawdziwy skarb.

Co kupić na Dzień Przyjaciela?

Wybór prezentu na Dzień Przyjaciela nie musi być trudny. Wystarczy, że przeanalizujesz, czym dana osoba się interesuje i co sprawia jej radość. Lubi spacery z muzyką? Wręcz przyjacielowi słuchawki bezprzewodowe. Jest molem książkowym? Spraw mu nowość wydawniczą ulubionego autora. Uwielbia słodycze? Postaw na pyszne czekoladki. Wyjątkowym prezentem na Dzień Przyjaciela 2023 może być także ramka z waszym wspólnym zdjęciem lub fotoksiążka.

Jak atrakcyjnie spędzić święto przyjaciół?

Dzień Przyjaciela to nie tylko prezenty – o wiele ważniejsze jest wspólne spędzenie czasu i poświęcenie uwagi bliskiej osobie. Jak okazać przyjacielowi, że jest dla ciebie ważny? Zaproś go na wspólny spacer w nieznane miejsca. Przechadzka to nie tylko świetna okazja do długich rozmów, ale także zdrowa aktywność, która pozytywnie wpłynie na wasze samopoczucie. Możecie również wybrać się na nordic walking. Jeśli ta aktywność jest wam obca, sprawdź jak zacząć przygodę z kijkami!

Z okazji Dnia Przyjaciela warto również zorganizować spotkanie przy grillu lub przejażdżkę rowerową zakończoną piknikiem. Na imprezę na świeżym powietrzu przygotuj pyszne przekąski, np. tortille z pastą awokado, grillowanym halloumi oraz kukurydzą, wegańskie nuggetsy z ciecierzycy z dipem, kanapeczki z kremem z bakłażana, oliwkami i mozzarellą czy pyszne i wartościowe warzywne spring rollsy. Na piknik warto zabrać ze sobą także jakieś słodkości – świetnie sprawdzą się na przykład muffinki amarantusowe z jagodami, słodkie bułeczki drożdżowe, batony musli i mini serniczki z truskawkami, nektarynkami i kruszonką migdałową.

Jeżeli ty i twój przyjaciel macie taką możliwość, wybierzcie się na kilkudniowy biwak. Nie wiesz, jak się do niego przygotować? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jeśli nie możesz spędzić Dnia Przyjaciela z bliskimi, wyślij im życzenia za pośrednictwem e-maila, SMS lub komunikatora internetowego. Do wiadomości dołącz wasze wspólne zdjęcie z wakacji lub internetową kartkę okolicznościową. Oczywiście możecie spotkać się także na wideoczacie i wymienić się życzeniami z okazji Dnia Przyjaciela 2023.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu