Sylwester 2023 – jak zorganizować niezapomniane przyjęcie w domu?

Planujesz domówkę z okazji sylwestra? Zacznij przygotowania wcześniej, aby ułatwić sobie organizację imprezy.Sylwester 2021  jak zorganizować niezapomniane przyjęcie w domu

Menu na sylwestra

Nie wiesz jakie dania sprawdzą się w sylwestrową noc? Imprezowe menu powinno uwzględniać charakter przyjęcia. Jeśli wolisz przygotować szwedzki stół, doskonałym wyborem będą niewielkie przekąski, jak np. różnego rodzaju koreczki, pokrojone w plastry naleśniki z różnym nadzieniem, minikanapeczki, tartaletki oraz sałatki. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza w sytuacji, kiedy w mieszkaniu nie ma wiele miejsca. Zamierzasz urządzić przyjęcie przy stole? Zastanów się nad daniami, które nie będą wymagały spędzania długiego czasu w kuchni. Aby całe zadanie sobie ułatwić i jednocześnie zapewnić urozmaicone menu, wykorzystaj różne techniki przygotowywania potraw. Na sylwestrowym stole powinny więc znaleźć się zarówno dania na zimno, jak i te na ciepło. Pamiętaj, że najlepszym wyborem będą już sprawdzone potrawy i składniki, które zapobiegną kulinarnym wpadkom.

Przygotuj sylwestrowe dekoracje

Impreza sylwestrowa nie może odbyć się bez odpowiednich dekoracji. Balony, serpentyny, kolorowe gwizdki i inne akcesoria na przyjęcie sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Możesz wykorzystać także lampki choinkowe, które warto rozwiesić na ścianie lub pod sufitem. Nie mniej istotna jest dekoracja stołu. Jeśli przyjęcie ma formę koktajlową, ustaw na stoliku przekąski, czyste talerzyki i sztućce, aby goście mogli się częstować. Pomiędzy potrawami możesz ułożyć lampki choinowe, rozsypać konfetti lub ustawić świeczniki w taki sposób, aby nie przeszkadzały sięgać po jedzenie. Planujesz sylwestra, podczas którego goście będą siedzieć przy stole? W tym przypadku również musisz zadbać o jego ozdobienie. Powinna się na nim znaleźć oczywiście elegancka zastawa, ale też dekoracje. Oprócz tych wyżej wymienionych doskonale sprawdzą się w tej roli także żywe rośliny. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie imprezy z motywem przewodnim, który pojawia się w dekoracjach i jest pretekstem do zabawy z przebraniami. Może to być konkretny film, ale też roślina, zwierzę lub po prostu wybrany kolor.

Czas na zakupy!

Kiedy już zaplanujesz dania na imprezę sylwestrową i wymyślisz dekoracje, nie pozostaje nic innego, jak wybrać się na zakupy. Jeśli chcesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz, zrób dokładną listę potrzebnych produktów. Oprócz składników na potrawy oraz elementów dekoracyjnych powinny znaleźć się na niej także napoje, szampan i ewentualnie inne trunki, którymi poczęstujesz gości. Ozdoby, alkohol, a także produkty z długim terminem przydatności do spożycia warto kupić nawet kilka tygodni wcześniej. W okresie świątecznym oraz tuż przed Sylwestrem w sklepach są prawdziwe tłumy, co oznacza trudności w znalezieniu miejsca parkingowego i długie kolejki do kasy. Dobrym rozwiązaniem są też zakupy online pozwalające zaoszczędzić sporo czasu, a tym samym ograniczyć stres związany z przygotowaniami do sylwestrowej imprezy.

Jakie atrakcje zaplanować na Sylwestra w domu?

Sylwestrowa noc to czas zabawy, dlatego warto przygotować atrakcje uwzględniające upodobania gości. Podczas imprezy nie może zabraknąć tanecznej muzyki. Rozsądnie jest więc wcześniej zadbać o listę utworów zachęcających do wyjścia na parkiet. Jeśli planujesz tańce, zrób na nie odpowiednio dużo miejsca – przesuń meble i zwiń dywany dla większego bezpieczeństwa. Rozsądnie jest też schować wszystkie kruche przedmioty, aby oszczędzić sobie sprzątania. Nie lubicie tańczyć? Dobrym pomysłem na sylwestrową zabawę są planszówki i inne gry, jak np. kalambury, które zapewnią wesoło spędzony czas. Nie zapomnijcie jednak o odliczaniu do północy i toaście. Warto też wybrać się na krótki choćby spacer, aby podziwiać pokazy fajerwerków.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu