Świąteczne must have: 7 rzeczy, które musisz mieć przed Wigilią!

Boże Narodzenie to czas spotkań przy wigilijnym stole, niepowtarzalnej rodzinnej atmosfery oraz obdarowywania bliskich wspaniałymi prezentami. Żeby jednak Święta były wyjątkowe, należy odpowiednio się do nich przygotować. Podpowiadamy 7 rzeczy obowiązkowych tuż przed Wigilią!Świąteczne must have: 7 rzeczy, które musisz mieć przed Wigilią!

1. Zacznij od podstaw

Czynnością kojarzącą się z przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia są wielkie porządki. Każdy lubi, gdy jego mieszkanie lub dom wygląda schludnie i czysto, zwłaszcza gdy spodziewa się gości. Zadbaj o o narzędzia i sprzęty, dzięki którym twoje lokum będzie powodem do dumy, a bałagan nie zakłóci wigilijnego wieczoru.

Nie zapominaj o rzeczach przydatnych w kuchni i ułatwiających przyrządzanie całej palety wigilijnych potraw i bożonarodzeniowych smakołyków, takich jak papier do pieczenia czy folia aluminiowa. Twoje starania o zaspokojenie kulinarnych wymagań gości mogą zyskać sprzymierzeńców w postaci np. robotów kuchennych czy blenderów.

2. Przygotuj dekoracje

Boże Narodzenie to święto bardzo kolorowe. Różnorodne  świecidełka, błyszczące łańcuchy, pachnące przedmioty, Święty Mikołaj, elfy i renifery robią wrażenie w każdym domu podczas grudniowych wieczorów. W Święta nie może zabraknąć cieszących oko dekoracji. Dlatego zaopatrz się wcześniej w odpowiedni zapas okolicznościowych ozdób, zarówno tych do wewnątrz, jak i do ogrodu lub na balkon. Pamiętaj, że te wykonane własnoręcznie posiadają wartość emocjonalną i sentymentalną, zwłaszcza gdy w ich tworzeniu pomagają ci najbliżsi.

3. Ubierz choinkę

Będąc przy ozdobach, nie można zapomnieć o najważniejszym elemencie wystroju każdego domu w okresie świątecznym, czyli o choince. Bez względu na to czy jest to sosna, świerk czy jodła kaukaska, czy jest duża czy mała, naturalna czy sztuczna, każde drzewko musi być odpowiednio zadbane i ustrojone. Możesz kupić różnorodne ozdoby choinkowe lub stworzyć je samodzielnie. Choinka w stylu glamour, eko czy skandynawskim to tylko niektóre z rozwiązań.

4. Pamiętaj o opłatku i sianie

„Tradycja rzecz święta” – to zdanie towarzyszy Polakom przy wielu uroczystościach, a Święta Bożego Narodzenia zajmują tu szczególną pozycję. Zwyczaj łamania się opłatkiem - symbolem pojednania, przyjaźni i miłości, znany był już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa i kultywowany jest po dziś dzień. Podobnie jak wkładanie siana pod obrus na wigilijnym stole na pamiątkę narodzin Jezusa w stajence. Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje są ważnym elementem polskiej kultury. Bez wspomnianego opłatka i sianka pod obrusem Święta w Polsce tracą część swojej magii.

5. Zadbaj o świąteczne ubrania

Wigilia Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych uroczystości w roku – pamiętaj więc o odpowiednim stroju. Przygotowanie stylizacji specjalnie na tę okazję, zakup nowych, odświętnych ubrań, czy też odświeżenie tych, które znajdują się w szafie jest jedną z czynności na liście do wykonania przed Wigilią. Każdy z nas chce przecież prezentować się elegancko podczas spotkań przy świątecznym stole.

6. Upiecz pierniki

Domowe wypieki są jedną z rzeczy, które niewątpliwie musisz mieć pod ręką podczas Świąt Bożego Narodzenia. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się pierniki. Pieczenie ich jest jednym z najprzyjemniejszych zwyczajów świątecznych. Ciasteczka te zazwyczaj przygotowuje się na około dwa tygodnie przed Wigilią. Najsmaczniejsze wychodzą, gdy robi się je wspólnie z bliskimi. Pierniki są słodkim dodatkiem do Bożego Narodzenia.

7. Kup prezenty

Nikt nie lubi działać w pośpiechu, narażać się na niepotrzebny stres czy stać w długich kolejkach. Niestety może tak być, jeśli zapomnisz odpowiednio wcześniej wybrać prezenty dla najbliższych. Lepiej kup upominki dla bliskich kilka tygodni przed Wigilią, gdy sklepy nie są jeszcze tak gęsto wypełnione klientami, a wybór towaru jest większy. Wcześniejszy zakup prezentów to także pewnego rodzaju zabezpieczenie – jeśli o czymś zapomnisz, zapewniasz sobie odpowiednią ilość czasu na nadrobienie zaległości. Świetną okazją do poszukiwania prezentów pod choinkę w wyjątkowych cenach może być nadchodzący Black Friday.

Okres przedświąteczny to czas wielkich przygotowań. Zaopatrz się w przedmioty, które sprawią, że Boże Narodzenie upłynie w spokojnej atmosferze, a Świąt nie zakłócą niespodziewane wydarzenia. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie potrzebne artykuły, dzięki którym sprawisz, że te ważne dni będą wyjątkowe. W Carrefour pomożemy Ci w świątecznych porządkach, wybrać idealne prezenty pod choinkę i przygotować najlepsze wypieki.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu