Telefony komórkowe i smartfony

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
System operacyjny

Telefony komórkowe i smartfony

Telefon ALCATEL 3025X Niebieski

Telefon ALCATEL 3025X Niebieski Telefon ALCATEL 3025X Niebieski

Normalna cena: 229,00 zł

Special Price 189,00 zł

SMART A40 64 DUAL WH SAMSUNG

SMART A40 64 DUAL WH SAMSUNG SMART A40 64 DUAL WH SAMSUNG

Normalna cena: 1 149,00 zł

Special Price 979,00 zł

SMART A40 64 DUAL BK SAMSUNG

SMART A40 64 DUAL BK SAMSUNG SMART A40 64 DUAL BK SAMSUNG

Normalna cena: 1 149,00 zł

Special Price 979,00 zł

SMART A40 64 DUAL BL SAMSUNG

SMART A40 64 DUAL BL SAMSUNG SMART A40 64 DUAL BL SAMSUNG

Normalna cena: 1 149,00 zł

Special Price 979,00 zł

Najlepsze smartfony i telefony komórkowe

W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu. To niepozorne urządzenie pozwala nam na kontakt z bliskimi osobami, daje dostęp do Internetu, pozwala na granie w gry, robienie zdjęć i wiele, wiele innych. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się ogromny wybór telefonów komórkowych i smartfonów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników, w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie zwlekaj i już dziś znajdź dla siebie odpowiedni model!

Jaka jest różnica między telefonem komórkowym a smartfonem?

Słowo smartfon (smartphone) pochodzi z języka angielskiego i składa się z połączenia dwóch słów – smart (czyli inteligentny) i phone (czyli telefon). Jak się dalej okazuje, smartfony są po prostu bardziej zaawansowaną, unowocześnioną wersją tradycyjnych telefonów komórkowych.

Główną różnicą między telefonem a smartfonem, jest wygląd i system operacyjny. Telefony komórkowe zwykle posiadają klasyczna klawiaturę i mniejszy wyświetlacz, smartfony natomiast ekran dotykowy z wirtualną klawiaturą. Może to być jednak mylne, gdyż coraz więcej telefonów komórkowych, wyposażonych zostaje w ekrany dotykowe. W takim wypadku, by odróżnić telefon od smartfona, wystarczy sprawdzić, czy dany model został wyposażony w system operacyjny (np. Android, iOS).

System operacyjny

System operacyjny jest tym co sprawia, że współczesne telefony są tak zaawansowane i intuicyjne. Systemy te charakteryzują się bogactwem różnorodnych aplikacji i synchronizacji. Obecnie najwięcej urządzeń dostępnych na rynku posługuje się systemem Android, który jest kompatybilny z mnóstwem aplikacji i gier. Dodatkowo dzięki swojej rozbudowanej strukturze, pozwala na dostosowanie telefonu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W system Android fabrycznie wyposażane są smartfony marek Samsung i Nokia.

Zaraz obok Androida, drugim najbardziej popularnym systemem operacyjnym jest iOS. To oprogramowanie znajdziemy w telefonach marki Apple. Smartfony z systemem iOS charakteryzują się szybkością działania, jednak dostępność gier i aplikacji jest znacznie mniejsza, niż w przypadku Androida. Na rynku możemy znaleźć również urządzenia, posiadające system Windows Phone i Blackberry OS.

To, który system operacyjny wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań i predyspozycji.

Aparat i kamera

W obecnych czasach telefony skutecznie wypierają aparaty fotograficzne. Producenci telefonów prześcigają się w temacie aparatów, oferując coraz wyższą jakość zdjęć, dodatkowych funkcji aparatu i lepszą jakość nagrywania. Z każdym kolejnym rokiem smartfony zyskają coraz bardziej zaawansowane funkcje aparatu i kamery.

Ekran

Podczas wyboru telefonu komórkowego lub smartfona, bardzo ważnymi kryteriami, na które warto zwrócić uwagę są przekątna i rozdzielczość ekranu. To właśnie od nich zależy, czy jakość i czytelność obrazu będą na odpowiednim poziomie. Obecnie telefony posiadają ekrany o przekątnej 5-7 cali. Na takim ekranie bez przeszkód możemy surfować po Internecie, przeglądać zdjęcia i grać. Przekątną ekranu powinniśmy wybierać według własnych upodobań i potrzeb.

Do najczęściej wybieranych rozdzielczości ekranu możemy zaliczyć te mniejsze, oferujące 720x1280 px oraz większe, jak Full HD 1080x1920 px. Dodatkowo ważna jest także technologia, w jakiej ekran został wykonany. W tym kryterium możemy spotkać się z oznaczeniami Super AMOLED lub IPS LCD.

Inne parametry

Podczas wyboru dobrego telefonu, powinniśmy także zwrócić uwagę na procesor, pamięć RAM, pamięć wewnętrzną i baterię. Dodatkowo warto sprawdzić, jakie gniazda i wyjścia posiada dany model oraz jaką łączność bezprzewodową oferuje.

Równie ważny jest wygląd telefonu i jego obudowa. Jak możemy zauważyć, wielkość i grubość telefonów na przestrzeni kilku lat bardzo się zmieniła. Z roku na rok smartfony mają większe ekrany, są znacznie cieńsze od swoich kuzynów, a co za tym idzie- są bardziej podatne na uszkodzenia i zarysowania. Dodatkowym atutem każdego telefonu będzie wodoodporność.

W ofercie naszego sklepu znajduje się duży wybór telefonów komórkowych i smartfonów, o dobrych parametrach i w atrakcyjnych cenach.