Smartwatche

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zegarki Smartwatch

Smartwatche

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się smartwatche, czyli inteligentne zegarki, które oferują wiele ciekawych funkcji po sparowaniu ze smartfonem. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroka gama smartwatchy, które w pełni odpowiadają na potrzeby użytkowników. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz najlepszy gadżet dla siebie!

Czym jest smartwatch?

Smartwatch to nic innego, jak nowoczesny zegarek, który działa po połączeniu ze smartfonem. Jednak zamiast tradycyjnej tarczy ze wskazówkami, smartwatch wyposażony został w dotykowy wyświetlacz, na którym wyświetlana jest aktualna godzina i wiele innych dodatkowych funkcji.

Oprócz godziny, na ekranie mogą być wyświetlane informacje o SMS-ach, mailach, połączeniach przychodzących. Większość modeli obsługuje również odtwarzacz muzyczny, mierzy naszą aktywność i pozwala na granie w proste gry. Bardziej zaawansowane smartwatche mogą posiadać także aparat fotograficzny, kalkulator, GPS, a nawet barometr.

Działanie smartwatcha i system operacyjny

Zegarek będzie spełniał swoją funkcję dopiero po sparowaniu go ze smartfonem. Ważne więc, by gadżet był w pełni kompatybilny z naszym telefonem. Urządzenia możemy połączyć ze sobą dzięki łączności Bluetooth.

W smartwatchach możemy spotkać się z kilkoma systemami operacyjnymi, spośród których możemy wyróżnić:

  • Android Wear,
  • Watch OS (Apple Watch),

W większości modeli stosowany jest system Android Wear, który został stworzony do współpracy z telefonami wyposażonymi w system Android (smartfony LG, ASUS, Motorolla, Sony). Dla właścicieli iPhone dedykowany jest smartwatch obsługujący system Watch OS, natomiast dla posiadaczy smartfonów Galaxy dedykowanym systemem operacyjnym jest Tizen.

Rodzaje i kształt wyświetlacza

Jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym elementem każdego smartwatcha, jest jego wyświetlacz. Aby w pełni spełniał on swoją funkcję, musi być w miarę duży i czytelny. Do najbardziej popularnych rodzajów wyświetlaczy w smartwatchach możemy zaliczyć wyświetlacz OLED, AMOLED i Super AMOLED. Ekrany wykonane w technologii OLED i AMOLED są wielokolorowe, natomiast te wykonane w technologii Super AMOLED oferują głęboką czerń i dobry kąt widzenia.

Podczas wyboru smartwatcha równie ważny jest kształt jego wyświetlacza. Do dyspozycji mamy bowiem gadżety z ekranem okrągłym lub prostokątnym. Smartwatche z okrągłym wyświetlaczem stylizowane są na tradycyjne zegarki, prostokątne natomiast cechują się lepszym wykorzystaniem przestrzeni ekranu.

Bateria

Bardzo ważnym kryterium, który będzie decydował o mobilności naszego urządzenia i komforcie jego użytkowania jest bateria. Czas pracy na baterii jest bardzo zróżnicowany, głównie ze względu na ilość oferowanych funkcji i jasność wyświetlacza danego modelu. Na rynku dostępne są smartwatche oferujące pracę przez 1-2 dni i takie, które bez ładowania wytrzymają nawet tydzień.

Watro jednak pamiętać, jakie funkcje wpływają na szybsze rozładowywanie się baterii w smartwatchu. Jeśli nasz gadżet posiada duży i jasny wyświetlacz, standard Bluetooth starszy niż 4.0, ciągle włączone funkcje dodatkowe i łączność Wi-Fi lub LTE, bateria będzie szybciej wymagała ładowania.

Smartwatch z aparatem

Choć jeszcze stosunkowo niewiele modeli smartwatchy posiada aparat, funkcja ta jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, coraz bardziej zyskującym na popularności. Smartwatch z aparatem pozwala bowiem na robienie zdjęć z nadgarstka, co doskonale sprawdzi się w przypadku osób, uwielbiających robić sobie selfie. Niestety, aparat w smartwatchu ze względu na niewielkie rozmiary, zapisuje zdjęcia w dość małej rozdzielczości.

Smartwatch dla dziecka, jako bardzo przydatny gadżet!

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się smartwatche dla dzieci i coraz więcej rodziców decyduje się na zakup takiego gadżetu. Wszystko to ze względu na wbudowaną w smartwatchu funkcję GPS. Takie zastosowanie pozwala bowiem sprawdzić, w jakim miejscu znajduje się nasza pociecha, gdy zbyt długo nie wraca do domu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w zegarku dla dzieci specjalnego przycisku SOS, który po przyciśnięciu poinformuje bliską osobę (wcześniej ustaloną) o niebezpieczeństwie. Dodatkowo smartwatche dla dzieci oferują funkcję geosiatki. Polega to na wyznaczeniu granic, miejsc, w których nasze dziecko się porusza. Jeśli pociecha przemieści się w miejsce znajdujące się poza siatką, smartwatch nas o tym poinformuje. Smartwatche dla dzieci są nie tylko wypasionym gadżetem, ale przede wszystkim mają na celu informowanie rodziców o ewentualnym niebezpieczeństwie i bezproblemowym namierzeniu dziecka.

W ofercie sklepu Carrefour znajdziesz różnego rodzaju smartwatche, obsługujące różne systemy operacyjne i oferujące szereg dodatkowych funkcji. W naszym sklepie znajdują się również smartwatche dedykowane dzieciom, wyposażone w pojemną baterię i wszystkie niezbędne funkcje, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Wysoka jakość gadżetów pochodzących od renomowanych producentów i atrakcyjne ceny są gwarancją dobrych zakupów.