Telewizory

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Telewizory

NOWOŚĆ
TV 40 SLIM FHD KIANO

TV 40 SLIM FHD KIANO TV 40 SLIM FHD KIANO

Normalna cena: 799,00 zł

Special Price 699,00 zł

TV 55" UE55RU7172 UHD STV

TV 55" UE55RU7172 UHD STV TV 55" UE55RU7172 UHD STV

Normalna cena: 1 999,00 zł

Special Price 1 799,00 zł

Telewizor Philips 24PHS4304 24"

Telewizor Philips 24PHS4304 24" Telewizor Philips 24PHS4304 24"

Normalna cena: 599,00 zł

Special Price 549,00 zł

TV 43" UE43RU7172 UHD STV SAMSUNG

TV 43" UE43RU7172 UHD STV SAMSUNG TV 43" UE43RU7172 UHD STV SAMSUNG

Normalna cena: 1 499,00 zł

Special Price 1 449,00 zł

TV 43 43LM6300 FHD STV LG

TV 43 43LM6300 FHD STV LG TV 43 43LM6300 FHD STV LG

Normalna cena: 1 299,00 zł

Special Price 1 249,00 zł

NOWOŚĆ
TV 55 55UM7400 UHD STV LG

TV 55 55UM7400 UHD STV LG TV 55 55UM7400 UHD STV LG

Normalna cena: 1 999,00 zł

Special Price 1 799,00 zł

NOWOŚĆ
TV 65 65UD6306 UHD STV THOMSON

TV 65 65UD6306 UHD STV THOMSON TV 65 65UD6306 UHD STV THOMSON

Normalna cena: 2 499,00 zł

Special Price 2 199,00 zł

NOWOŚĆ
TV 40 SLIM FHD STV KIANO

TV 40 SLIM FHD STV KIANO TV 40 SLIM FHD STV KIANO

Normalna cena: 899,00 zł

Special Price 799,00 zł

NOWOŚĆ
TV 32 SLIM HD KIANO

TV 32 SLIM HD KIANO TV 32 SLIM HD KIANO

Normalna cena: 529,00 zł

Special Price 479,00 zł

Jaki telewizor kupić?

Ogromna dostępność nowoczesnych technologii spowodowała, że możemy dzisiaj wybierać wśród wielu rodzajów i modeli telewizorów. Rynek jest wypełniony ciekawymi propozycjami, jednak nowoczesny telewizor powinien zapewniać przede wszystkim doskonałą jakość obrazu. Zasypywani jednak jesteśmy na każdym kroku ofertami sprzętu o różnych parametrach. Dlatego też podejmując decyzję o zakupie nowego telewizora, warto przed zakupem poznać podstawowe różnice i cechy różnych możliwości.

Telewizory z jaką technologią wybrać?

Osiągnięcie możliwie najwyższej jakości obrazu to podstawowe zadanie każdego telewizora. Głębia kolorów, luminacja, kontrast i kąt widzenia – to zdecydowanie najważniejsze cechy, jakie należy rozważyć wybierając nowy telewizor. Przyjrzyjmy się zatem dostępnym opcjom i wybierzmy najlepsze monitory telewizyjne.

 • Telewizory LCD - ich działanie wykorzystuje lampy CCFL, które oświetlają generowane piksele. Światło jest filtrowane, a następnie trafiając na ciekły kryształ generuje kolory. Telewizory LCD wyróżniają się wśród konkurencji bardzo niskim poborem energii, uzyskując jednocześnie dobrą jakość obrazu. W przypadku tej technologii bardzo ważna jest tzw. rozdzielczość natywna, czyli określona przez producenta pożądana rozdzielczość, której nie należy przekraczać lub zmieniać, gdyż może to powodować problemy z ostrością obrazu.
 • Telewizory LED - ulepszona wersja telewizorów LCD. Wykorzystanie diod LED generujących światło eliminuje konieczność dodatkowego podświetlenia. Dzięki temu uzyskujemy bardzo wysoki współczynnik kontrastu oraz żywe kolory. Telewizory LED dostępne są w dwóch wersjach – Edge LED, gdzie diody LED umieszczone są na krawędziach monitora oraz Full LED z równomiernie rozmieszczonymi diodami na całej powierzchni wyświetlacza. Telewizory LED mimo wielu zalet oferują węższy kąt widzenia w porównaniu z telewizorami LCD.
 • Telewizory OLED - jest najnowocześniejsze technologicznie rozwiązanie jeśli chodzi o telewizory. Technologia ta wykorzystuje tak zwane diody organiczne. Diody te świecą niezależnie od siebie gwarantując tym samym pełną głębię czerni, a także doskonałe odwzorowanie kolorów. Telewizory OLED stanowią obecnie produkty z najwyższej półki wśród dostępnych monitorów telewizyjnych, a tym są bardzo drogie. Stąd ich ograniczona ciągle popularność.
 • Telewizory HDR - pod tym enigmatycznym skrótem kryją się słowa „High Dynamic Range” – w wolnym tłumaczeniu „szeroki zakres dynamiczny”. Najprościej rzecz ujmując, telewizory HDR oferują najszerszą możliwą obecnie rozpiętość między ciemnymi i jasnymi barwami. Innymi słowy telewizory HDR to najbardziej żywe kolory i doskonały naturalny obraz. Jednak nie zawsze. Telewizory HDR wymagają specjalnych warunków. Pomijając wykorzystanie skrótu HDR do celów marketingowych, istnieją w rzeczywistości 4 formaty HDR i na nich powinna się skupić nasza uwaga - HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG. Wszelkie pozostałe wariacje są jedynie hasłami marketingowymi i nie powinniśmy brać ich pod uwagę wybierając telewizory HDR.

Rozdzielczość telewizorów – którą wybrać?

Rozdzielczość telewizorów dostępnych w sklepach rtv podzielić można na trzy zasadnicze grupy:

 • Telewizory HD Ready – dysponują rozdzielczością 1280x720 pikseli. Jest to obecnie najrzadziej stosowany standard, wykorzystywany głównie w niewielkich urządzeniach.
 • Telewizory Full HD – ich rozdzielczość to 1920x1080 pikseli. Najpopularniejszy standard rozdzielczości. Obraz monitora składa się z 2 milionów kolorowych punktów na ekranie.
 • Telewizory 4K (UltraHD) – oferują rozdzielczość 3840x2160 pixeli. Jak łatwo zauważyć jest wartość czterokrotnie wyższa od Full HD. Różnica jest widoczna gołym okiem. Obraz z telewizora 4K jest niezwykle wyraźny i bogaty w szczegóły.

Patrząc na powyższy podział, nasuwa się oczywisty wniosek – wybieramy telewizory 4K. W rzeczywistości jednak nie jest to takie oczywiste. Sygnał telewizyjny w naszym kraju nie jest ciągle  nadawany w formacie 4K, dlatego też zakup telewizora z taką rozdzielczością wyłącznie do oglądania telewizji może być chybionym pomysłem. Jeśli jednak telewizory 4K wykorzystywać będziemy do oglądania filmów w jakości Ultra HD, lub grać na konsoli o najwyższym standardzie obrazu, jak np. PS4, telewizory 4K będą doskonałym rozwiązaniem. Zwrócić jednak uwagę trzeba na jeszcze inne kwestie telewizora – przekątna obrazu, a także odległość widza od ekranu.

Jak daleko siedzieć od ekranu dużego telewizora?

Coraz częściej kupujemy duże telewizory, dlatego też w trosce o uzyskanie odpowiednich wrażeń, należy wybrać takie modele, które pozwolą nam swobodnie zaaranżować pokój telewizyjny i rozkoszować się najwyższą jakością obrazu. Jednym z najbardziej istotnych elementów gwarantujących wspaniałe wrażenia z odbioru czystego obrazu jest odpowiednia odległość od monitora. Przyjmuje się następujące odległości w zależności od wielkości ekranu:

 • Przekątna ekranu 26”, odległość minimalna wynosi 1 m, maksymalna 2m.
 • Przekątna ekranu 34”, odległość minimalna wynosi 1,3 m, maksymalna 2,6m.
 • Przekątna ekranu 42”, odległość minimalna wynosi 1,6 m, maksymalna 3,2m.
 • Przekątna ekranu 55”, odległość minimalna wynosi 2,1 m, maksymalna 3,9m.
 • Przekątna ekranu 65”, odległość minimalna wynosi 2,5 m, maksymalna 4,95m.

Oczywiście są to odległości poglądowe. Duży wpływ na odbiór mają przede wszystkim nasze przyzwyczajenia, a także format obrazu. W sklepach najczęściej znajdziemy telewizory obsługujące następujące proporcje obrazu:

 • 16:9 – format panoramiczny, najlepszy podczas oglądania filmów.
 • 4:3 – najbardziej tradycyjny format wykorzystywany do wyświetlania większości programów telewizyjnych.
 • 21:9 – format kinowy.

Swego czasu dużą popularność zdobyły telewizory z zakrzywionym monitorem, typu Curved. Technologia ta umożliwiła optyczne zwiększenie powierzchni wyświetlania obrazu. Telewizory Curved charakteryzują się również dobrą widocznością obrazu oraz eliminują nierówności w podświetleniu. Posiadają one jednak wady. Osiągnięcie założonego rezultatu, w przypadku telewizorów z zakrzywionym ekranem możliwe jest jedynie, jeśli siedzimy na wprost monitora i w niedalekiej odległości od niego. Osoby przebywające z boku mogą doświadczać problemów z dobrą widocznością obrazu.

Nowoczesne, duże telewizory i wykorzystywane w nich technologie

Współcześnie producenci telewizorów prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej interesujących technologii oraz rozwiązań pozwalających na komfortowe oglądanie telewizji, grę na konsoli, a nawet korzystanie z Internetu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze technologie wykorzystywane przez producentów

 • Obraz 3D. Technologia zapomniana i porzucona przez producentów. Mimo dużego zainteresowania kilka lat temu, okazało się, że technologia 3D nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej jakości obrazu. Stąd decyzja praktycznie wszystkich producentów telewizorów o zaprzestaniu inwestycji w tę technologię.
 • Quantum Dot. Wykorzystanie kropek kwantowych pozwala rozszerzyć dostępne barw oaz skutecznie wpływa na zwiększenie jakości wyświetlanego obrazu. Technologia ta stosowana jest powszechnie od 20015 roku.
 • Ambilight. Dla niektórych ciekawy gadżet, w praktyce ambilight, czyli podświetlenie diodami LED montowane z tyłu obudowy telewizora powoduje wrażenie rozszerzania się obrazu. Diody LED reagują na obraz wyświetlany na monitorze i reagują odpowiednim światłem.
 • PurColor. Technologia pozwalająca jeszcze bardziej zwiększyć jakość generowanego obrazu. Wykorzystuje się do tego znacznie większą niż w innych rozwiązaniach punktów regulacji kolorów.
 • QLED. Technologia stosowana w najcieńszych modelach OLED. Podobnie, jak pozostałe, jej zadaniem jest generowanie możliwie najbardziej naturalnego obrazu.

Akcesoria dodatkowe do telewizora

Na nasze decyzje zakupowe wpływ, poza ceną oczywiście, ma wiele różnych czynników. Jeśli chodzi o telewizory bardzo często decydujemy się na dany model na podstawie dodatkowych funkcji oraz wyposażenia sprzętu, który wpadł nam w oko. Podstawową kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę, są oczywiście dostępne w danym modelu złącza. Dobry telewizor musi być wyposażony w szereg różnych złączy, aby umożliwić korzystanie z niego w połączeniu z innym sprzętem. Nowoczesne telewizory powinny posiadać między innymi:

 • kilka portów USB,
 • gniazdo audio,
 • port HDMI,
 • złącze VGA,
 • moduły Bluetooth oraz Wi-Fi.

Nowoczesne telewizory posiadające moduł wi-fi najczęściej wyposażone są w oprogramowanie pozwalajcie swobodnie korzystać z zasobów aplikacji VOD lub streamingowych, takich jak na przykład YouTube, Ipla, Player, Netflix, Showmax czy HBO GO.

Najważniejsze funkcje dostępne w telewizorach

 • PiP – funkcja pozwalająca oglądać dwa programy jednocześnie. Główny program wyświetlany jest na pełnym ekranie, drugi zaś w małym oknie w rogu monitora.
 • PaP – funkcja pozwalająca odtwarzać dźwięk drugiego ekranu. Dźwięk ten odtwarzany może być jedynie przez słuchawki.
 • Dysk twardy – pozwala nagrywać oglądany materiał. Dysk twardy może być wbudowany w telewizor, istnieje również możliwość podłączenia dysku zewnętrznego.
 • DLNA – funkcja pozwalająca współdzielić różne multimedia przez kilka urządzeń w sieci domowej.

Nie zapominajmy o dodatkach

Stworzenie komfortowych warunków do oglądania telewizji, filmów czy gry na konsoli wymaga, poza nowoczesnym telewizorem, zakupu wyposażenia dodatkowego. Do najczęściej wybieranych akcesoriów dodatkowych zaliczyć można chociażby:

 • różnego rodzaju stojaki i uchwyty umożliwiające zamontować telewizor na ścianie,
 • zestawy głośników,
 • soundbary,
 • zestawy kina domowego,
 • słuchawki.

Jaki telewizor do domu wybrać?

Wybór najlepszego telewizora nie jest o dziwo zadaniem prostym. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, a także od tego do czego nowy telewizor będzie najczęściej wykorzystywany. Zapaleni gracze i miłośnicy najwyższej jakości obrazu filmowego z pewnością zgłoszą się po telewizory 4K. Z drugiej strony dla codziennego użytku i oglądania programów telewizyjnych, telewizory LED będą wystarczające. Decyzję musimy podjąć sami biorąc pod uwagę nasze potrzeby oraz dostępny budżet. W celu zakupu dobrej jakości telewizora zapraszamy do sklepu Carrefour.pl. Na stronach sklepu znajdziecie szeroki wybór dużych telewizorów, najwyższej jakości, pochodzących od uznanych producentów. Ponadto oferta sklepu to telewizory w wyjątkowo przystępnych cenach. Jesteśmy przekonani, że wizyta w naszym sklepie internetowym pozwoli Wam wybrać najlepszy sprzęt dla siebie.