Słuchawki redukujące hałas

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Słuchawki z redukcją hałasu i szumów (ANC)

Słuchawki z redukcją hałasu ANC - odetnij się od świata

Każdy miłośnik muzyki, słuchający jej na przykład podczas dojazdów do pracy czy podróży, z pewnością doceni słuchawki z redukcją hałasu. To właśnie dla użytkowników, którzy nie lubią słuchać dźwięków z otoczenia podczas odtwarzania muzyki, stworzone zostały systemy redukcji szumów z otoczenia (Active Noise Control - ANC). Sprawdzają się doskonale w każdej podróży – koleją, metrem, samolotem, a także będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących w ciągłym hałasie. Słuchawki z wyciszeniem otoczenia potrafią wytłumić nawet do 99% dźwięków z zewnątrz. Dodając do tego zaawansowane technologie i rozwiązania służące osiąganiu perfekcyjnego brzmienia, osiągamy zdumiewające rezultaty. Dzięki temu możemy w komfortowych warunkach oddać się słuchaniu muzyki i odciąć od świata zewnętrznego.

Skąd wzięły się słuchawki wygłuszające?

Potrzeba matką wynalazków. Tak samo było w przypadku słuchawek z redukcją hałasu. Pierwsze egzemplarze wygłuszające powstały na potrzeby pilotów. Ciągły szum i wysoki poziom hałasu wpływał na poważne uszkodzenia słuchu pracowników linii lotniczych. Dopiero słuchawki wyciszające znacząco poprawiły tę sytuację. Co więcej słuchawki z wycieszeniem otoczenia wpłynęły korzystnie na komunikację pomiędzy załogą samolotu. Z czasem, technologia wyciszania dźwięków z otoczenia trafiła na rynek konsumencki. Nic w tym dziwnego. Potrzeba odcięcia się od dźwięków z zewnątrz była również tutaj potrzebna. Osoby często podróżujące, a także pracujące w ciągłym szumie lub hałasie z radością przyjęły rozwiązania wyciszające.

Dzięki słuchawkom z systemem redukcji szumów komfort podróży, a także pracy znacząco się podniósł. Technologia od czasu wprowadzenia pierwszych słuchawek wygłuszających poszła bardzo daleko do przodu. Dzisiaj słuchawki te można kupić praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem audio, a systemy wyciszające stają się coraz bardziej powszechne i tanie. Na czym polega technologia ANC? Słuchawki wyposażone w tę możliwość wytwarzają więcej basów, a pozostałe dźwięki są głośniejsze. Przetworniki generują dodatkowe źródło fal dźwiękowych, które poprzez nałożenie się na dźwięki dochodzące z zewnątrz skutecznie je redukują.

Słuchawki wygłuszające aktywne z ANC i pasywne

Dostępne w sprzedaży słuchawki wygłuszające można podzielić na dwie zasadnicze grupy:

  • Słuchawki z aktywną redukcją hałasu. Posiadają one wbudowany moduł ANC, który generuje odwróconą fazę dźwięków dobiegających z otoczenia i uniemożliwia ich usłyszenie w trakcie odsłuchu muzyki. Do poprawnego działania potrzebują one dodatkowego zasilania systemu wygłuszającego.
  • Słuchawki z pasywną redukcją hałasów . Metoda wygłuszania polega tutaj na zastosowaniu grubszych materiałów lub dodatkowych warstw wygłuszających. Do wyciszenia dźwięków z otoczenia stosuje się najczęściej grubą skórę do obicia nauszników. Wpływa to jednak na dyskomfort użytkowania w postaci pocenia się uszu. Dodatkowe warstwy tłumiącego materiału powodują, że słuchawki wygłuszające pasywne są cięższe od swoich odpowiedników z systemem aktywnym.

Słuchawki z systemem ANC w sklepach

Najczęściej spotykanymi słuchawkami z redukcją hałasu są bez wątpienia modele nauszne. Jednak można również znaleźć słuchawki dokanałowe wykorzystujące tę technologię. Izolacja od dźwięków zewnętrznych wymusza ich zamkniętą konstrukcję. Słuchawki z systemem ANS „nasłuchują” dźwięków z otoczenia i generują dźwięki tej samej częstotliwości w odwróconej fazie. Dzięki temu dźwięk zostaje skutecznie wygłuszony, a użytkownik może rozkoszować się wybraną muzyką bez konieczności słuchania równocześnie otoczenia. Niewielkie urządzenia, jakimi są słuchawki redukujące hałas powoduje, że najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest dodatkowy moduł na kablu słuchawek. W przypadku słuchawek nausznych moduł ten wbudowany jest muszlach słuchawek. Zasilanie modułu ANC wymaga dodatkowego akumulatora, który najczęściej ładowany jest poprzez port USB. W przypadku rozładowania akumulatora, słuchawki przechodzą w tryb pasywny.

Jakie słuchawki z redukcją hałasu wybrać?

Decydując się na zakup słuchawek z systemem redukcji hałasu ANC do dyspozycji mamy wiele ciekawych rozwiązań i modeli. Przede wszystkim odpowiedzieć sobie musimy na pytanie czy mają to być słuchawki dokanałowe czy nauszne. Dokanałowe słuchawki redukujące hałas są wyjątkowo praktyczne ze względu na swoje niewielkie rozmiary. W przypadku dłuższej podróży, zdecydowanie korzystniejsze wydają się być wygodne słuchawki nauszne. Decyzja oczywiście powinna być podjęta na podstawie naszych indywidualnych preferencji.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest kwestia kabla. W sklepach znaleźć możemy słuchawki wygłuszające w wersjach z kablem oraz bezprzewodowych. Słuchawki bezprzewodowe dają znacznie większe możliwości jeśli chodzi o sterowanie modułem w porównaniu ze słuchawkami z przewodem. W przypadku słuchawek korzystających z transmisji Bluetooth, wybierajmy te z systemem aptX, oferującym najwyższą jakość odtwarzania. Istotnym parametrem wpływającym na decyzję o wyborze słuchawek z redukcją hałasu będzie również poziom wygłuszenia. Najczęściej spotkać możemy modele oferujące około 80-90% skuteczności redukcji dźwięków zewnętrznych.

Dostępne są również słuchawki ze skutecznością sięgającą prawie 100% wytłumienie. W przypadku skuteczności tłumienia oczywiście im wyższa, tym lepiej. Jednak do codziennego użytku 90% wytłumienia jest zdecydowanie wystarczająca. Jeżeli jednak wybieramy się w długą podróż, na przykład samolotem, słuchawki oferujące wyższy poziom wytłumienia gwarantować będą zdecydowanie większy komfort. Słuchawki z ANC to wspaniałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zapomnieć o całym świecie i odciąć od irytującego hałasu z zewnątrz. Słuchawki takie mogą być doskonałe jako pomoc przy skupieniu nad wyznaczonym zadaniem w pracy. Dzięki nim można praktycznie całkowicie „wyłączyć” nadmiar hałasów z biurek obok i skupić się na pacy. Nie polecamy z drugiej strony korzystania ze słuchawek wygłuszających na ruchliwych ulicach. Mogą one spowodować przykre konsekwencje. Jeśli nie usłyszymy nadjeżdżającego samochodu, rowerzysty lub innego, dowolnego potencjalnego zagrożenia, kłopot gotowy. Dlatego też uczulamy na wyłączanie ANS podczas spacerów czy poruszania się pieszo lub na rowerze w mieście.

Jakie słuchawki z ANC kupić?

Jeśli interesuje nas wygłuszenie dźwięków otoczenia podczas słuchania muzyki, musimy mieć świadomość kilku zasadniczych kwestii. Po pierwsze nie powstały jeszcze słuchawki, które w 100% zagwarantują odcięcie od świata. Z tego też powodu, warto wybierać słuchawki dokanałowe wygłuszające, które już za sprawą swojej konstrukcji wyciszają otoczenie. Dodatkowe zastosowanie systemu ANC może dać zdumiewające rezultaty w postaci praktycznie doskonałego wyciszenia. Po drugie, nie należy oczekiwać, że słuchawki oferujące skuteczne wygłuszenie dźwięków z otoczenia będą kosztowały kilkanaście złotych.

Osiągnięcie optymalnego poziomu wygłuszenia, a zarazem utrzymanie wysokiego poziomu jakości brzemienia, wbrew pozorom nie jest proste. Producenci wykorzystują najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne, aby te dwie cechy ze sobą połączyć, dlatego też cena takich słuchawek najczęściej zaczyna się od kilkuset złotych. Gdzie kupić słuchawki z ANC? Wystarczy przejrzeć Internet, aby znaleźć szereg ofert.

Również sklep Carrefour.pl oferuje szeroki wybór słuchawek z ANC (aktywną redukcją hałasów). Propozycją są najnowocześniejsze modele z wysokim poziomem wyciszenia dźwięków otoczenia. Słuchawki wygłuszające oferowane przez sklep internetowy Carrefour.pl oferowane są zarówno w wersjach dokanałowych, jak również nausznych. Najdziecie tu najciekawsze egzemplarze w wyjątkowo korzystnych cenach. Jesteśmy przekonani, że każdy kupujący słuchawki z redukcją szumów uzyska sprzęt spełniający wszystkie pokładane w nich oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.