Słuchawki douszne

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Słuchawki douszne i dokanałowe

Słuchawki douszne. Jakie kupić?

Zastanawiając się nad słuchawkami musimy mieć świadomość, że jest to najbardziej osobisty sprzęt do słuchania muzyki. Szczególnie jeśli chodzi o słuchawki douszne, są one wyjątkowo indywidualnym akcesorium, jakim dysponujemy w kwestii odsłuchu. Słuchawki douszne to tak naprawdę ogólna kategoria, która skrywa w sobie dwa różniące się od siebie pod względem konstrukcyjnym rodzaje przetworników. W sklepach znajdziemy pod jedną kategorią:

 • Słuchawki douszne – potocznie zwane pchełkami. Otrzymujemy je razem z na przykład smartfonami lub odtwarzaczami audio lub MP3. Ich konstrukcja pozwala na umieszczenie przetworników w małżowinie usznej. Słuchawki douszne można również zawiesić na uchu za pomocą specjalnych uchwytów.
 • Słuchawki dokanałowe – konstrukcyjnie bardzo bliskie słuchawkom dousznym. Zasadniczą różnicą jest konieczność wsunięcia przetworników wewnątrz ucha. W celu zapewnienia większej wygody użytkownikom słuchawek dokanałowych, wyposażone są w zestaw miękkich gumek otaczających przetworniki. Słuchawki dokanałowe posiadają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Miłośnicy tego rozwiązania chwalą lepszą jakość brzmienia oraz pełniejszą izolację od dźwięków zewnętrznych. Przeciwnicy wskazują na nieprzyjemne uczucie w uchu podczas odsłuchu, a nawet dyskomfort wywołany lekkim wrażeniem klaustrofobii.

Wybór między słuchawkami dousznymi, a dokanałowymi powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami. Komfort noszenia i użytkowania będzie tutaj jednym z najbardziej istotnych elementów wpływających na decyzję o zakupie. Słuchawki wkładane do uszu najczęściej bowiem używane są poza domem. Z tego też powodu są one najczęściej wybierane przez osoby aktywne, uprawiające na mniej lub bardziej zaawansowanym poziomie sporty – jogging, jazda na rowerze, siłownia. Co jeszcze wpływa na ich popularność?

Dobre słuchawki douszne są doskonałym rozwiązaniem podczas aktywności fizycznej. Nie spadają one z głowy, jak często zdarza się to używając modeli nausznych, są niewielkie i wygodne. Słuchawki dokanałowe i douszne dzięki swoim rozmiarom są również bardzo dyskretne. Dla wielu osób stanowią one doskonałe rozwiązanie do słuchania muzyki podczas podróży.

Jakie słuchawki douszne wybrać?

Wielu z nas przeglądając oferty sklepów przede wszystkim zwraca uwagę na producenta, markę cenę oraz wygląd słuchawek dousznych. Dopiero w następnym kroku sprawdzamy parametry danego modelu. Jest to zdecydowanie błędne podejście. Powinniśmy odwrócić kolejność oceny słuchawek. Nie możemy mieć bowiem pewności, że nawet najlepszy producent zagwarantuje nam odpowiednią jakość pchełek. Dlatego też powinniśmy poznać podstawowe parametry jakościowe słuchawek, które pozwolą nam ocenić ich jakość i wybrać te, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Na co zatem należy zwrócić uwagę wybierając słuchawki douszne lub dokanałowe? Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na to, gdzie będziemy najczęściej ich używać, a następnie dostosujmy wybór do warunków użytkowania. Sprawdzić koniecznie trzeba:

 • Częstotliwość (pasmo przenoszenia) – dobre słuchawki douszne powinny charakteryzować się szerokim pasmem przenoszenia. Częstotliwości, jakie słyszy ludzkie ucho to 20 – 20000Hz. Jednak jeśli zależy nam na wysokiej jakości i głębi brzmienia, wybierajmy słuchawki o częstotliwości wykraczające poza powyższy zakres, zarówno dolną, jak i górną granicę. Umożliwi to, kolokwialnie mówiąc, „poczuć” dźwięki.
 • Dynamika – inaczej mówiąc głośność. Wyrażana jest w decybelach (dB) i jest to wartość mówiąca o różnicy w głośności między dźwiękami głośnymi i cichymi. Im wyższa jest jej wartość, tym potężniejsze będzie brzmienie, a zarazem niezwykle wyraziste dźwięki będziemy mogli usłyszeć przez nasze słuchawki. Jeżeli nasze zainteresowania muzyczne skierowane są w stronę klasyki, jazzu lub innych rozbudowanych kompozycyjnie gatunków muzycznych, warto zaopatrzyć się w słuchawki o dużej dynamice.
 • Impedancja – wyrażona w Ohmach (Ohm) w przypadku słuchawek dousznych wykorzystywanych do odsłuchu muzyki z np. smartfonów czy laptopów nie jest wysoka i posiada około 30 jednostek. Przy profesjonalnych słuchawkach impedancja może wynosić nawet 300 Ohm. Dla takiego sprzętu konieczne jest zastosowanie dodatkowego źródła zasilania słuchawek, chociaż jakość dźwięku będzie w tym przypadku imponująca.

Powyższe parametry są kluczowe podczas wyboru dobrych słuchawek dousznych lub dokanałowych. Warto jednak również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą znacząco wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku.

 • Funkcja aktywnego usuwania szumów (ANC – Active Noise Cancelling) – słuchawki wyposażone w ten system skutecznie wytłumią szumy z otoczenia. Przyda się to chociażby podczas słuchania muzyki w transporcie publicznym.
 • Funkcja E.A.R. (Ergonomic Acoustic Refinement) – jest to system kierujący dźwięk bezpośrednio do ucha. System ten wynika z odpowiedniej budowy słuchawki. Najczęściej jest on spotykany jednak w słuchawkach nausznych.

Praktyczne cechy słuchawek dousznych

Wybierając słuchawki wkładane do uszu musimy poza parametrami technicznymi warto również zwrócić uwagę na ich praktyczne cechy lub inaczej mówiąc na komfort ich użytkowania. Podstawowym pytaniem, na które musimy sobie opowiedzieć jest to, czy zdecydujemy się na wersję z kablem czy bezprzewodową. Różnica między tymi rodzajami słuchawek jest ewidentna. Jednak mimo faktu, że modne słuchawki douszne to obecnie modele bezprzewodowe, musimy pamiętać o utracie jakości dźwięku. Nawet najmocniejsze połączenie Bluetooth czy wi-fi nie zastąpi połączenia kablem z nadajnikiem.

Jeśli więc zależy nam na wysokiej jakości dźwięku płynącego ze słuchawek, warto wybrać modele przewodowe. W przypadku, gdy ważniejsza jest dla nas swoboda i możliwość nieskrępowanych ruchów, modne słuchawki douszne bezprzewodowe będą strzałem w dziesiątkę. Jeżeli korzystamy ze słuchawek słuchając muzyki głównie ze smartfona, warto upewnić się, że posiadają one wbudowany panel sterujący oraz mikrofon. Za pomocą prostego panelu możemy sterować kolejnością utworów oraz poziomem głośności. Mikrofon przyda się za to do przeprowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni.

Ceny słuchawek dousznych i dokanałowych

W sklepach znaleźć można słuchawki douszne już za cenę kilkunastu złotych, jak również kilku tysięcy. Ile pieniędzy trzeba wydać na dobre słuchawki douszne?

 • do 50 zł – słuchawki douszne budżetowe. Są to najczęściej modele, wobec których nie mamy zbyt wielkich wymagań.
 • 51 – 200 zł – słuchawki douszne niskiej klasy. W tej kategorii najczęściej znajdziemy słuchawki wkładane do uszu przyzwoitej jakości. Stanowią one bodaj najlepszy kompromis między jakością i ceną.
 • 201 – 500 zł – słuchawki douszne średniej klasy. W tym przedziale cenowym znajdziemy dobrej jakości sprzęt do użytku domowego. Tutaj kupimy wysokiej klasy słuchawki do urządzeń przenośnych, a także dobre słuchawki bezprzewodowe.
 • 501 – 1000 zł – słuchawki wysokiej klasy. Za cenę do 1 tys. zł możemy kupić już przyzwoity sprzęt dla profesjonalistów, a także bardzo dobrej jakości słuchawki douszne dla miłośników wyjątkowych wrażeń podczas słuchania muzyki.
 • Powyżej 1001 zł – słuchawki profesjonalne – najwyższy poziom, perfekcyjna jakość, oszałamiające brzmienie. Słuchawki za ceny powyżej 1 tysiąca zł to najwyższa półka. Dla miłośników gadżetów oraz poszukiwaczy niebanalnych rozwiązań stylistycznych, w tej kategorii cenowej znajdują się również niebanalne stylistycznie, modne słuchawki douszne, a także ekstrawaganckie, niecodzienne modele.

Gdzie kupić dobre słuchawki douszne?

Obecnie zakup słuchawek dousznych lub dokanałowych może przysporzyć sporo kłopotów związanych głównie z wyborem. Bardzo duża ilość sklepów oferuje sprzęt różnego rodzaju i różnej klasy. W związku z ty, warto skierować swoje kroki do miejsca, które znane jest z wysokiej jakości oferowanych produktów, a także korzystnych cen. Takim miejscem jest bez wątpienia sklep Carrefour.pl.

Oferta sklepu Carrefour.pl zawiera niezwykle rozbudowaną propozycje słuchawek dokanałowych i dousznych, które z pewnością zainteresują każdego. Na stronach sklepu Carrefour.pl znajdziecie dobre słuchawki douszne w każdej kategorii cenowej. Produkty oferowane na naszych stronach pozwolą zadowolić zarówno budżetowego kupca, dla którego słuchawki mają być tanie i grać, jak i audiofila, lubującego się w czystych wyraźnych i potężnych dźwiękach.

Sklep Carrefour.pl oferuje szereg ciekawych słuchawek wkładanych do uszu, wśród których znajdziecie słuchawki bezprzewodowe oraz klasyczne pchełki na kablu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z pewnością znajdziecie tu najlepsze słuchawki douszne dla siebie.