Przenośne słuchawki nauszne

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Słuchawki nauszne bezprzewodowe

Jakie słuchawki nauszne bezprzewodowe wybrać?

Decydując się na zakup słuchawek, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Wbrew pozorom wybór najlepszego sprzętu do słuchania muzyki nie jest wcale prosty. Oczywiście łatwiej będzie, gdy mamy możliwość dokonania przymiarki wybranych słuchawek, jednak obecnie jest to możliwe jedynie w sklepach audiofilskich. Problem pojawia się, jeśli decydujemy się na zakup słuchawek w sklepie internetowym. Mamy oczywiście możliwość zwrotu zakupionego towaru, jednak dobrze jest wybrać upragnione słuchawki na uszy i trafić od razu w dziesiątkę. Planując zakup słuchawek warto zwrócić uwagę na popularne słuchawki nauszne. Nie tylko są one doskonałe do słuchania muzyki, oglądania telewizji czy gier komputerowych. Słuchawki nauszne są również często wykorzystywane podczas różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Modne słuchawki nauszne zwracają uwagę i są ciekawym elementem stylizacji. A co najistotniejsze oferują wysoką jakość wykonania oraz brzmienie, potrafiące zadowolić każdego. Wybierając słuchawki nauszne powinniśmy poznać ich wady i zalety oraz dobrać je tak, aby spełniały nasze oczekiwania. Dlatego też powinniśmy wiedzieć na jakie modele zwrócić szczególną uwagę.

 Słuchawki nauszne i wokółuszne

Większość sklepów internetowych i stacjonarnych w swojej ofercie proponuje słuchawki nauszne. W ramach tej kategorii znajdują się jednak de facto dwa rodzaje – słuchawki wokółuszne i nauszne. Jakie są różnice między nimi? Podstawowa różnica wynika już z nazwy:

  • słuchawki nauszne – są to słuchawki nakładane na uszy, które nie otaczają całości ucha,
  • słuchawki wokółuszne – dokładnie otaczają całe ucho.

Pozostałe elementy tych dwóch rodzajów słuchawek są praktycznie identyczne. Dlatego też omawiając słuchawki nakładane, przyjmiemy termin słuchawki nauszne w odniesieniu do obu rodzajów. Jakie cechy musimy zatem wziąć pod uwagę wybierając słuchawki nauszne?

Słuchawki nauszne z kablem czy bez?

Nie ma wątpliwości, że słuchawki nauszne przenośne stanowią obecnie absolutny hit. Nic w tym dziwnego. Możliwość pozbycia się plączących się, krępujących ruchy kabli, jest zdecydowanie plusem. Słuchawki przenośne bezprzewodowe wykorzystane w technologię wi-fi pozwalają słuchać muzyki nawet w odległości do 100 metrów od źródła dźwięku. Co więcej mocne akumulatory pozwalają korzystać z nich nawet przez kilkadziesiąt godzin, bez konieczności dodatkowego ładowania. Niestety słuchawki bezprzewodowe mają również swoje wady. Z pewnością nie będzie to wybór audiofili, dla których najwyższej jakości, potężne brzmienia oraz wyrazistość dźwięku jest elementem kluczowym. Słuchawki bezprzewodowe nie są w stanie zastąpić połączenia kablem, który gwarantuje bezstratne odtwarzanie dźwięku z nośnika. Wybierając słuchawki nakładane bezprzewodowe w technologii Bluetooth upewnijmy się, że posiadają one kodek aptX, który wpływa pozytywnie na jakość dźwięku. W związku z tym, decydując się na zakup słuchawek przenośnych nausznych powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie pogodzić się z gorszej jakości dźwiękiem za cenę swobody i komfortu odsłuchu bez wiążącego ruchy kabla.

Słuchawki nauszne otwarte czy zamknięte?

W sklepach znaleźć można różne modele słuchawek na uszy. Najczęściej spotykanymi modelami są zdecydowanie słuchawki nauszne otwarte i zamknięte. Na czym polegają różnice między nimi?

  • słuchawki otwarte – ich wielką zaletą jest konstrukcja pozwalająca na wentylację ucha. Słuchawki otwarte pozwalają uzyskać bardzo wysoką jakość dźwięku oraz jego dużej przestrzenności. Słuchawki nauszne otwarte posiadają jednak znaczącą wadę – z jednej strony nie izolują od dźwięków zewnętrznych, z drugiej to co słyszymy jest również słyszalne dla osób wokół nas. Powoduje to, że słuchawki nauszne otwarte polecane są najczęściej do użytku domowego. Wysoka jakość brzmienia powoduje, że sprawdzą się podczas każdej sesji audiofilskiej,
  • słuchawki zamknięte – jak wskazuje nazwa, ich konstrukcja jest zamknięta od zewnątrz, dzięki czemu doskonale izolują od dźwięków zewnętrznych, a także nie wypuszczają dźwięku na zewnątrz. Pozwala to korzystać z nich m.in. w transporcie publicznym, bez obaw o nieprzyjemności. Słuchawki na uszy zamknięte również posiadają istotną wadę. Poprzez zamkniętą konstrukcję, powodują szybsze zmęczenie uszu,
  • słuchawki półotwarte – słuchawki nauszne półotwarte – są to konstrukcje łączące w sobie zalety obu powyższych rodzajów słuchawek nausznych, jednocześnie minimalizująca ich wady.

Gdzie korzystamy ze słuchawek?

Podejmując decyzję o zakupie słuchawek nausznych musimy wziąć pod uwagę warunki, w jakich będziemy z nich korzystać. Powinien to być kluczowy element decydujący o wyborze.

  • słuchawki nauszne do domu – w warunkach domowych tak naprawdę sprawdzi się każdy model słuchawek nakładanych; jedyne, co musimy zrobić, to dobrać odpowiadający nam model, pod względem jakości brzmienia, a także konstrukcji. Dla zapalonych audiofilów z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki na uszy otwarte, z kablem, które zapewnią wysoką jakość brzmienia,
  • słuchawki na uszy dla graczy – w tym przypadku, poza budową słuchawek ważne będzie dodatkowe wyposażenie, jak chociażby mikrofon. Istotne jest również odpowiednio miękkie i wygodne wypełnienie otuliny, a także dopasowany do głowy pałąk, który nie będzie powodował dyskomfortu podczas wielogodzinnych sesji. Słuchawki gamingowe wyposażone są często w kilka przetworników, dzięki czemu dostarczają zdecydowanie więcej wrażeń podczas gry,
  • słuchawki nauszne do biegania – jeżeli interesują nas słuchawki nauszne, z których będziemy korzystać na świeżym powietrzu, koniecznie skupmy swoją uwagę na trwałość konstrukcji. W takim przypadku doskonale sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe.

Pasmo przenoszenia – klucz w kwestii jakości słuchawek

Jakość słuchawek, podobnie jak innego sprzętu audio, wbrew pozorom nie determinuje ich głośność, a właśnie pasmo przenoszenia. Jest słyszalnym przez człowieka zakresem dźwięków wysokich i niskich. Wyraża się ją w Herzach (Hz). Słyszalny zakres częstotliwości dla ludzkiego ucha wynosi od 16 do 20000Hz. Jednak dla osiągnięcia najlepszej jakości, dobrze gdy słuchawki operują w częstotliwościach wykraczających poza słyszalne dla człowieka wartości. Mówimy wtedy o wrażeniu „odczuwania” muzyki. Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości i brzmieniu dźwięku płynącego ze słuchawek nausznych upewnijmy się, że wybieramy te, z odpowiednim pasmem przenoszenia.

Czułość słuchawek nausznych    

Parametrem decydującym o głośności słuchawek na uszy jest ich czułość. Określa się ją w decybelach. Jest to nic innego jak możliwy do osiągnięcia przez sprzęt poziom głośności. Warto mieć świadomość, że im większa czułość tym większe natężenie dźwięku wypływającego ze słuchawek. W przypadku czułości nawet kilka decybeli może dać zaskakującą różnicę.

Czy warto kupować słuchawki nauszne?

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości, mocnym brzmieniu i niesamowitych wrażeniach z obcowania z muzyką, zdecydowanie tak. Słuchawki nauszne pozwalają bowiem osiągnąć bardzo wysoką jakość dźwięku. Decydując się ich zakup warto sprawdzić ofertę sklepu Carrefour.pl. Na stronie internetowej znajdziecie propozycje najwyższej jakości słuchawek nausznych i wokółusznych. Oferta sklepu Carrefour.pl obejmuje zarówno słuchawki nauszne przenośne, jak i z kablem. Wśród propozycji znajdziecie słuchawki otwarte, półotwarte i zamknięte. Najwyższej klasy producenci oraz wysokiej jakości słuchawki nakładane, oferowane przez sklep Carrefour.pl z pewnością zaspokoją Wasze oczekiwania, jakie pokładacie w słuchawkach, a każdorazowe z nich korzystanie będzie niezwykłą przyjemnością. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą sklepu Carrefour.pl.