Głośniki SoundBar

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Soundbary, projektory dźwięku, speakerbary

Jaki soundbar kupić?

Nawet najwyższej jakości, największy, nowoczesny telewizor, nie jest w stanie zapewnić użytkownikom wrażeń porównywalnych z kinowymi. Wynika to z faktu, że seryjnie montowane w telewizorach głośniki nie dysponują odpowiednią mocą umożliwiającą uzyskanie wysokiej jakości dźwięku. Sytuacja komplikuje się również w przypadku, gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią i nie mamy możliwości rozstawienia zestawu kina domowego. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest soundbar. Wysokiej jakości soundbary do telewizorów potrafią zapewnić bardzo dobry stosunek jakości dźwięku do obrazu i sprawić, że chwile spędzone przed telewizorem, wieczorny seans kina domowego staną się wyjątkową przyjemnością. Oczywiście nie można postawić znaku równości między kinem domowym a soundbarem, jednak najnowocześniejsze urządzenia tego typu potrafią już dostarczać dźwięk w jakości 5.1 lub nawet 7.1. Sprawdźmy zatem czym są soundbary do telewizorów, kiedy decydować się na ich zakup oraz jakie cechy powinny charakteryzować najlepsze głośniki tego typu.

Czym jest soundbar?

Głośniki typu soundbar to najlepszy sposób na kompromis między wysoką jakością dźwięku, a niewielkimi gabarytami i prostotą obsługi. Klasyczne soundbary do telewizorów to głośniki umieszczane pod lub na ścianie za ekranem. Urządzenie posiada od dwóch do dwunastu głośników, które w najlepszych opcjach współpracują z systemami dźwięku przestrzennego. Soundbar to urządzenie, które nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej do instalacji i konfiguracji. Wystarczy podłączyć zasilanie oraz kabel HDMI lub inny łączący soundbar z telewizorem i już można rozkoszować się pełnią brzmienia.

Soundbar czy kino domowe - co wybrać?

Kino domowe to rozwiązanie dla osób, które oczekują najwyższej jakości dźwięku, dysponują sporą przestrzenią w pomieszczeniu z telewizorem, a także są w stanie przeznaczyć spore środki finansowe na zestawy głośników. Soundbar jest przeznaczony dla osób, które oczekują dobrej jakości dźwięku, jednak nie dysponują dużą przestrzenią lub preferują minimalistyczne aranżacje wnętrz. Dla bardziej wymagających użytkowników istnieje możliwość zakupu soundbarów z subwooferem. Tego rodzaju urządzenia dodatkowo pozwalają uzyskać głębię niskich dźwięków, co z pewnością spotęguje wrażenia z seansu filmowego. Soundbary z subwooferem to propozycja skierowana dla wymagających użytkowników, którzy jednak nie mają możliwości instalacji pełnego systemu kina domowego.

Na co zwrócić uwagę kupując soundbar?

Decydując się na zakup soundbara, warto wziąć pod uwagę kilka elementów, które bezpośrednio wpływają na jakość sprzętu. Co będzie najbardziej istotne?

  • kompatybilność – przed zakupem soundbara należy przede wszystkim upewnić się, że urządzenie będzie współpracowało z naszym telewizorem; szczególnie istotne jest czy soundbar będzie współpracował z dekoderami dźwiękowymi; warto również sprawdzić, jakie złącza posiada soundbar, aby móc bezproblemowo połączyć się z telewizorem; ciekawym rozwiązaniem są soundbary bezprzewodowe; wykorzystując sounbary z Bluetooth możemy uniknąć kabli łączących telewizor z głośnikiem, co dla miłośników miminalistycznego wystroju wnętrz będzie świetną propozycją; soundbary z Bluetooth umożliwiają również wiele dodatkowych funkcji, jak chociażby multiroom przesyłanie dźwięku do innych urządzeń, co więcej, soundbary bezprzewodowe pozwalają odtwarzać różne utwory w różnych pomieszczeniach;
  • moc urządzenia – niezwykle istotny parametr, który nie mówi o jakości dźwięku, a wskazuje na ilość ciepła, jaką soundbar może rozproszyć, aby nie doszło do ich uszkodzenia;
  • dźwięk – zdecydowanie najważniejsza kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę wybierając soundbary do telewizorów; nowoczesne soundbary wyposażone są w dodatkowe funkcje znacząco polepszające jakość uzyskiwanego dźwięku; najczęściej spotykane systemy dźwiękowe to: korektor dźwięku, regulacja wysokich i niskich tonów, Virtual Surround Sound – imituje dźwięk surround oraz Crystal Amplifier Plus – generuje czysty dźwięk. Niektóre urządzenia wyposażone są również w dodatkowy subwoofer. Sounbary z subwooferem umożliwiają uzyskanie głębi basów i potęgują brzmienie zestawu.
  • design – nie jest to najważniejszy element, jednak nie można ukrywać, że soundbary do telewizorów powinny wpasowywać się w ogólny wystrój wnętrza, a także pozostałego sprzętu elektronicznego w pomieszczeniu; jeżeli chcemy zachować estetykę pomieszczenia, warto dopasować desing soundbara do wystroju i innego sprzętu w pokoju; na szczęście soundbary odznaczają się bardzo estetycznym i nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu dobór najbardziej odpowiedniego sprzętu nie powinien stanowić problemu;

Jaki soundbar wybrać?

Nowoczesne soundbary do telewizorów to ciekawe rozwiązanie dla nie wymagających lub nie mogących sobie pozwolić na duży wydatek, bądź rozbudowane zestawy kina domowego, audiofili. Soundbar oferuje bardzo dobre, a niekiedy nawet porównywalne z większymi zestawami możliwości, nie zabierając przy tym dużo miejsca, będąc jednocześnie bardzo prostym w obsłudze urządzeniem. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z szeroką ofertą na soundbary do telewizorów. W ofercie sklepu znajdziecie szereg ciekawych i korzystnych cenowo soundbarów, które z pewnością spełnią Wasze oczekiwania co do jakości i barwy dźwięku. Nasze propozycje to soundbary Bluetooth oferujące bezprzewodową łączność z telewizorem oraz innymi urządzeniami. Sklep Carrefour.pl proponuje również soundbary z subwooferem, dzięki którym uzyskacie jeszcze lepszą głębię brzmienia. Sklep Carrefour.pl jest miejscem, w którym znajdziecie najlepsze rozwiązania audio dla Waszych telewizorów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Carrefour.pl.