Nadajniki FM

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Transmitery FM do samochodu (Nadajniki FM)

Jaki transmiter FM kupić?

Któż z nas nie lubi słuchać swojej ulubionej muzyki podczas jazdy samochodem i kto choć raz powstrzymał się przed śpiewaniem podczas jazdy? Muzyka zdecydowanie umila czas podczas długiej podróży i poprawia nastrój podczas stania w korkach. W obecnych czasach płyty CD powoli wychodzą z mody, gdyż coraz więcej osób słucha muzyki w Internecie lub po prostu pobiera ją w formacie MP3. Niestety, wszystkie starsze auta wyposażone są jedynie w odtwarzacz płyt CD, co uniemożliwia słuchanie muzyki z telefonu czy pendrive’a. W tej sytuacji z pomocą przychodzą transmitery FM. W naszej ofercie znajduje się szereg transmiterów do samochodu, za pomocą których będziemy mogli cieszyć się ulubioną muzyką podczas podróży.

Transmiter FM – co to jest i jak działa?

Transmiter FM jest to niewielkie urządzenie, które umożliwia przesył dźwięku za pomocą fal radiowych. Dzięki niemu możemy słuchać muzyki z telefonu przez radio samochodowe, jednak aby tego dokonać, musimy zaprogramować odpowiednie pasmo częstotliwości FM na transmiterze. Po podłączeniu urządzenia do zapalniczki, wystarczy wyszukać zaprogramowane wcześniej pasmo FM w naszym radiu samochodowym (podobnie jak w przypadku szukania ulubionej stacji radiowej).

Nadajnik FM pozwala nam na słuchanie muzyki w formacie MP3, prowadzenie rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym lub na słuchanie komunikatów z nawigacji. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w pilot, który ułatwia używanie urządzenia.

Transmiter FM Bluetooth

Do jednych z najbardziej popularnych należą transmitery FM z Bluetooth. Są to urządzenia, które bez przeszkód mogą transmitować muzykę np. z telefonu bez użycia kabla, a za pomocą modułu Bluetooth. Transmiter FM Bluetooth jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często rozmawiają przez telefon podczas jazdy lub po prostu nie lubią plątających się przewodów. Transmiter Bluetooth powinien mieć jasny, czytelny ekran, obsługujący polskie lub angielskie menu.

Obecnie transmitery z Bluetooth są bardziej zaawansowane. Modele z wyższej półki posiadają dodatkowe wejścia USB, które umożliwiają podłączenie telefonu za pomocą kabla, jednocześnie służąc za ładowarkę. Dodatkowo tego typu urządzenia odtwarzają dźwięk bez zakłóceń i skutecznie mogą zastąpić zestawy głośnomówiące.

Transmiter FM z USB

Większość transmiterów FM dostępnych na rynku, wyposażonych jest w złącze USB. Za pomocą tego złącza możemy bez przeszkód podłączyć do transmitera pendrive lub telefon. Wybierając transmiter FM z USB, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość odtwarzanego dźwięku. Tego typu urządzenie doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które za jego pomocą będą odtwarzać nie tylko muzykę, ale również audiobooki.

Transmiter FM – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wybierając transmiter do samochodu powinniśmy uwzględnić kilka ważnych parametrów, jak:

  • jakość oferowanego dźwięku – przed zakupem warto poczytać opinie użytkowników upatrzonego modelu. Jest to szczególnie ważne, gdy zależy nam na wysokiej jakości dźwięku bez pisków, szumów i zakłóceń;
  • wyświetlacz – powinien być duży i czytelny, a co najważniejsze – obsługujący polskie lub angielskie menu. Niestety wiele tanich zamienników posiada chińskie menu, co skutecznie może utrudnić korzystanie z urządzenia. Wyświetlacz w transmiterze FM może wyświetlać nazwę utworu, wykonawcę, czas trwania piosenki, a nawet informację na temat połączeń przychodzących;
  • odległość – na jaką transmiter będzie w stanie nadawać. Wiele modeli oferuje zasięg nawet 10 m;
  • zasilanie – jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o typ auta, w którym będziemy używać transmitera. Większość urządzeń dostosowana jest do napięcia zapalniczki samochodu osobowego (12 V). Jeśli szukamy transmitera FM do ciężarówki, powinniśmy wybrać model, przystosowany do napięcia 24 V.

Transmiter FM – dodatkowe wyposażenie

Podczas zakupów, powinniśmy zapoznać się nie tylko ze specyfikacją transmitera FM, ale także ze złączami i dodatkowym wyposażeniem, jakie dany model oferuje. Transmitery FM mogą bowiem posiadać:

  • port USB (transmitery z USB),
  • gniazdo jack – umożliwiające podłączenie tabletu lub smartfona,
  • slot na karty SD – umożliwiający odtwarzanie muzyki z karty SD (karta pamięci),
  • pilot – który często można przymocować do kierownicy,
  • moduł Bluetooth (transmiter FM z Bluetooth).