Okulary 3D

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Okulary 3D i gogle VR

Jakie okulary 3D kupić?

Każdy z nas lubi wybrać się do kina na film w technologii 3D, który zaskakuje efektami i wyjątkowym obrazem. W dzisiejszych czasach możemy zakupić zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwoli przenieść się z kinowego fotela w domowe zacisze, z równie dobrymi efektami. Wraz z ewolucją telewizorów i komputerów, na rynku pojawiły się okulary 3D do domowego użytku. W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajduje się bogata gama okularów 3D, które urozmaicą wspólne oglądanie filmów w domu.

Rodzaje okularów 3D

Warto pamiętać, że aby w pełni cieszyć się obrazem 3D w domu, musimy posiadać odpowiedni telewizor i pod tym właśnie kątem dopasować odpowiednie okulary trójwymiarowe (3D). Podczas wyboru odpowiednich okularów 3D, z pewnością natkniemy się na okulary 3D pasywne i okulary 3D aktywne.

Okulary 3D pasywne

Zadaniem tego typu okularów jest przekazywanie innego obrazu do każdego oka, aby stworzyć wrażenie widzenia przestrzennego. W przypadku szkieł w okularach pasywnych, możemy natknąć się na takie, które posiadają szkła spolaryzowane liniowo bądź kołowo. Okulary pasywne 3D są bardzo lekkie i poręczne, nie wymagają zasilania i oferują dobrą jasność obrazu. Są także nieco tańsze od okularów aktywnych.

Okulary 3D aktywne

Okulary aktywne, inaczej zwane są okularami migawkowymi. Podobnie, jak w przypadku okularów pasywnych, w modelu aktywnym do każdego oka dostarczany jest inny obraz. Charakteryzują się także bardziej skomplikowaną konstrukcją – szkła ciemnieją lub rozjaśniają się po podłączeniu ich do sieci elektrycznej. Okulary aktywne 3D zasilane są za pomocą baterii, jednak oferują bardzo dobrą jakość obrazu. Dodatkowym atutem tego rodzaju okularów 3D jest przystosowanie ich do odbioru obrazu w HD.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na okulary pasywne czy na aktywne, powinny być one wygodne i lekkie, by podczas oglądania filmów nie męczyć głowy. Dodatkowo ważne jest, by okulary zapewniały jasny i wyraźny obraz.

Okulary 3D do projektora

Coraz większą popularnością cieszą się projektory, oferujące funkcję oglądania filmów w 3D. W kwestii wyświetlania obrazu trójwymiarowego, projektory skutecznie prześcignęły telewizory, a to wszystko z tego względu, że zbyt mały ekran telewizora nie odda takiej głębi i jakości obrazu, jak dobry projektor 3D.

Technologia 3D w projektorze

Projektor wyświetla obraz naprzemiennie dla prawego i lewego oka, dzięki czemu jakość obrazu jest naprawdę wysoka. Klatki są pokazywane na zasadzie A, B, A, B, gdzie A odpowiada za prawe, a B za lewe oko. Dzięki temu nasz mózg odczytuje obraz jako przestrzenny. Jedynym minusem rozwiązania 3D w projektorach jest waga filmów trójwymiarowych, które zajmują sporo miejsca na dysku.

Projektor a okulary 3D

Jeśli posiadamy lub planujemy zakup projektora w technologii 3D, powinniśmy dobrać do niego odpowiednie okulary. Niestety okulary 3D do projektora i do telewizora będą się od siebie różnić, gdyż każdy z nich korzysta z innej technologii. Dlatego też jeśli posiadamy okulary 3D do telewizora, nie sprawdzą się one podczas oglądania filmów na projektorze i na odwrót. Jednak istnieje pewna alternatywa – na rynku dostępne jest specjalne urządzenie, które pełni rolę promiennika podczerwieni do projektora ze złączem NVESA. Po zastosowaniu takiego urządzenia, bez przeszkód możemy używać okularów z nim kompatybilnych.