Kino domowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kino domowe

Jakie kino domowe wybrać?

Chyba każdy z nas lubi mocne wrażenia filmowe, które wywołują ciarki na plecach. Mocy dźwięk i wyraźny obraz, jakie oferują obecnie dostępne na rynku telewizory i systemy audio, to tylko nieliczne z zalet nowych technologii. Jeśli jesteś sympatykiem mocnych, czystych dźwięków i lubisz czuć dreszczyk emocji podczas wieczornych seansów, powinieneś zainwestować w dobre kino domowe. W ofercie sklepu Carrefour znajdują się gotowe zestawy kina domowego, a także poszczególne komponenty do jego stworzenia. Atrakcyjne ceny, renomowani producenci i wysoka jakość produktów to tylko nieliczne z zalet, jakie posiadają oferowane przez nas kina domowe. Jakie kino domowe kupić?

Rodzaje kin domowych

Jak wspominaliśmy wcześniej, w naszej ofercie znajdują się gotowe zestawy kin domowych, a także poszczególne elementy, z których kino domowe możemy stworzyć samodzielnie.

Gotowe zestawy przeznaczone są dla osób, które nie mają chęci i czasu kompletować poszczególnych elementów kina domowego. W zestawach znajdują się kolumny głośnikowe oraz odtwarzacz Blu-Ray z wbudowanym wzmacniaczem i dekoderami .

Jeśli samodzielnie chcemy stworzyć kino domowe, powinniśmy przygotować się na zakup odtwarzacza, amplitunera, głośników i poszczególnych kabli.

Kino domowe – z czego się składa?

Kino domowe składa się z kilku osobnych elementów, które tworzą cały zestaw. Dobór elementów może różnić się ze względu na nasze potrzeby i upodobania. W zestawie kina domowego znajdziemy:

 • Odtwarzacz – jest podstawą każdego zestawu. Do wyboru mamy odtwarzacze Blu-Ray bądź DVD.
 • Głośniki – odpowiadają za jakość brzmienia dźwięku. W zależności od tego, czy zestawu będziemy używać głównie do oglądania filmów czy do słuchania muzyki, głośniki będą się nieco różnić.
 • Amplituner – jest to po prostu wzmacniacz z tunerem. To właśnie w nim znajduje się dekoder i procesor dźwięku, który przekształca sygnał cyfrowy na analogowy.

Dodatkowo, w zestawach możemy znaleźć serwer NAS i/lub system strumieniowania wideo. Serwer NAS pozwala na przechowywanie plików, system strumieniowania natomiast jest niezbędny, gdy chcemy oglądać telewizję przez Internet.

Złącza

Aby kino domowe pracowało bez zastrzeżeń, niezbędne są odpowiednie złącza. Za to odpowiada amplituner, który powinien posiadać kilka interfejsów, niezbędnych do prawidłowego działania zestawu. W kinach domowych możemy znaleźć następujące złącza:

 • HDMI – umożliwia podłączenie nowych modeli telewizorów, monitorów, konsol, czy laptopów. Złącze HDMI przesyła do odbiornika obraz i dźwięk w wysokiej jakości.
 • Component – złącze służące do przesyłania sygnału wideo w nienagannej jakości. Złącze Component jest niezbędne w przypadku starszych modeli DVD.
 • USB - pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń przenośnych, jak pendrive, dysk, aparat fotograficzny lub smartfon.
 • Analogowe RCA – odpowiada za transmisję sygnału audio, za jego pomocą możemy podłączyć subwoofer.
 • S-Video – podobnie jak złącze HDMI, odpowiada za przesył obrazu. Niestety oferuje niższą jego jakość.

Kable do kina domowego

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroka gama kabli, przeznaczonych dla kina domowego. Mogłoby się wydawać, iż dobór kabli nie ma większego znaczenia – nic bardziej mylnego! To właśnie kable decydują o tym, czy dźwięk będzie płynny i bez zniekształceń. Słabej jakości kable do kina domowego skutecznie potrafią zniekształcić i pogorszyć jakość dźwięku. Do dyspozycji mamy kable do kina domowego:

 • z miedzi,
 • ze srebra,
 • z platyny lub złota.

Kable do kina domowego z miedzi są chyba najbardziej popularnym typem. Na rynku znajduje się cały szereg ich rodzajów, jednak nie wszystkie będą odpowiednie. Bowiem im bardziej miedź zanieczyszczona, tym gorzej. Najczystsza miedź oznaczona jest symbolem 6N, a najbardziej zanieczyszczona symbolem 3N.

Kable ze srebra są mniej popularne, jednak zapewniają nieco lepszą jakość dźwięku niż kable wykonane z miedzi. Złoto i platyna są najdroższym z wymienionych rozwiązań, jednak nie bez przyczyny. Tego typu kable oferują dźwięk najwyższej jakości.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup wymarzonego kina domowego, które dostarczy Ci mocnych wrażeń z oglądania filmów i słuchania muzyki, zapoznaj się z naszą ofertą. Dobra jakość materiałów i niecodzienny design, jaki oferują nasze kina domowe, w połączeniu z atrakcyjną ceną i dobrymi opiniami, będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!