Routery

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Routery WiFi, LTE, na kartę SIM

Jaki router kupić?

Szybki dostęp do internetu to dla wielu osób konieczność. Urządzeniami sieciowymi, które mogą go zapewnić są routery. Wykorzystywane głównie w domach i mieszkaniach, gwarantują stabilne połączenie z siecią. W sklepie Carrefour znajdziemy modele różnego typu, które udostępnia łącze internetowe nie tylko domowym komputerom, ale też smartfonom, tabletom i wielu innym urządzeniom, korzystającym z bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

Routery – jak wybrać odpowiedni model?

Aby zyskać stały dostęp do internetu, należy poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego routera. Bez zapoznania się z parametrami technicznymi urządzenia, zakup może okazać się nietrafiony. Zanim więc odwiedzimy sklep, sprawdźmy typ wykorzystywanego w domu łącza. W sklepie Carrefour dostępne są zarówno routery obsługujące wszystkie typy łącz, jak i modele odpowiednie wyłącznie dla wybranych typów podłączenia. Każdemu użytkownikowi internetu zależy na dużym zasięgu oraz odpowiedniej przepustowości. Działający w trybie dwuzakresowym router, umożliwiający jednoczesną transmisję danych na dwóch pasmach usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających Klientów. Routery obsługujące dwie częstotliwości działają sprawniej i są mniej podatne na zakłócenia, co z kolei poprawia komfort użytkowników sieci. Jeśli chcemy mieć możliwość przesyłania dużych plików, warto wybrać obsługujący wysokie prędkości przesyłu model. Routery wyposażone są w wewnętrzne lub zewnętrzne anteny, zapewniające odpowiedni zasięg i dobrą jakość sygnału. Niektóre modele posiadają zestawy anten, które eliminują „martwe strefy”.

Router w naszym domu i jego funkcje

Za sprawą routera bez trudu stworzymy sieć bezprzewodową, ale to nie wszystko. Urządzenia te mogą być też wykorzystywane do kontroli ruchu sieci lub do obsługi wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Duże znaczenie ma liczba portów LAN, jaką posiadają routery. Dzięki nim mamy możliwość podłączenia do routera innych urządzeń sieciowych. Port USB pozwoli na podłączenie drukarki, a jeśli pełni on także funkcję hosta, to po podłączeniu dysku twardego router stanie się małym serwerem. Takie rozwiązanie umożliwi m.in. odtwarzanie filmów bez konieczności wcześniejszego podłączenia dysku do wyposażonego w Wi-Fi telewizora. Niektóre routery obsługują także karty SIM, które umieszcza się bezpośrednio w urządzeniu. W innych mamy możliwość zainstalowania niezależnych systemów, stanowiących dodatek do dostarczonego przez producenta oprogramowania. Takie rozwiązanie służy poprawie bezpieczeństwa sieci i pozwala na konfigurację ustawień routera. Warto zdecydować się na model wyposażony w takie zabezpieczenia, jak wbudowany fireball lub szyfrowanie. Takie routery zapewniają skuteczną ochronę przed wyciekiem danych.

Routery w sklepie Carrefour

W ofercie sklepu Carrefor znajdziemy nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia, pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Asus, TP-Link i D-Link. Oferujemy wyłącznie funkcjonalne modele, o różnych parametrach technicznych, dzięki czemu z łatwością dostosujemy je do swoich potrzeb. Routery w sklepie Carrefour dostępne są w niezwykle zróżnicowanych cenach. Najtańsze urządzenia możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, jednak ceny modeli z górnej półki sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Takie routery zazwyczaj wyposażone są w liczne, zaawansowane funkcje oraz wyróżniają się szerokimi możliwościami konfiguracji. Po zakupie urządzenia wystarczy je odpowiednio skonfigurować, by cieszyć się nieograniczonym dostępem do sieci internetowej.