Myszki

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Myszy komputerowe

Klawiatura MANTA MM904G

Klawiatura MANTA MM904G Klawiatura MANTA MM904G

Normalna cena: 89,99 zł

Special Price 36,99 zł

Jaką mysz do komputera kupić?

Mysz do komputera jest bardzo ważnym elementem jego wyposażenia, gdyż to właśnie za jej pomocą możemy podejmować interakcje z systemem operacyjnym. W zależności od tego, jakie prace najczęściej podejmujemy na komputerze, myszki mogą się od siebie różnić. Inną wybierzemy bowiem do prostych prac biurowych, inną do gier i inną do tworzenia zaawansowanych grafik. Sklep Carrefour oferuje szeroki wybór myszek do komputerów, dlatego też z pewnością znajdziesz tu urządzenie odpowiadające Twoim potrzebom.

Myszka laserowa, optyczna czy BlueTrack?

Podczas wyboru dobrej myszy do komputera, z pewnością natkniemy się na myszki laserowe i myszki optyczne. Jednak czym tak właściwie różnią się od siebie te dwie technologie?

Myszka laserowa

Do działania wykorzystuje wiązkę światła, która odbijając się od powierzchni, informuje nasz komputer o położeniu wskaźnika. W myszkach laserowych zastosowane zostało światło lasera, a cała wiązka trafia w jeden punkt. Tego typu myszki są bardzo dokładne i precyzyjne, dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem głównie wśród grafików i inżynierów, a także wśród graczy. Aby mysz laserowa była w pełni perfekcyjna, potrzebuje równego podłoża, dlatego też powinniśmy zadbać o specjalną podkładkę. Myszy laserowe często pozwalają na dostosowanie „prędkości” poruszania się kursora (DPI).

Myszka optyczna

Obecnie większość dostępnych na rynku myszek komputerowych, większość działa w oparciu o technologię optyczną. Podobnie jak mysz laserowa, mysz optyczna do działania wykorzystuje wiązkę światła, która wysyłana jest za pomocą diody LED. Wiązka wysyłana jest do podłoża, a odbijając się od niego trafia do specjalnego sensora, wysyłając dalej sygnał do komputera. Myszka optyczna jest bardzo uniwersalna, gdyż świetnie radzi sobie zarówno na gładkim, jak i chropowatym podłożu, jednak nie jest tak bardzo precyzyjna jak myszka laserowa.

Myszka BlueTrack

Świetną alternatywą dla wyżej wymienionych myszek komputerowym, jest mysz wykorzystująca technologię Blue Track. Tego typu myszy wykorzystują szeroką wiązkę niebieskiego światła i zaawansowane systemy optyczne, które pozwalają myszy na precyzyjne działanie na niemal każdej powierzchni.

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

W naszej ofercie znajdują się również myszy podzielone ze względu na sposób łączenia z komputerem. Pośród nich możemy wyróżnić myszy przewodowe i bezprzewodowe.

Mysz z ogonkiem, czyli myszka przewodowa

Myszki przewodowe, jak sama nazwa wskazuje, podłączane są do komputera za pomocą kabla. Tego typu myszki szczególnie polecane są osobom, którym zależy na minimalnym opóźnieniu myszy i na precyzji urządzenia. Nie bez przyczyny myszki bezprzewodowe najchętniej wybierane są przez zapalonych graczy, gdzie błyskawiczna reakcja myszy często decyduje o zwycięstwie.

Mysz bezprzewodowa

Jeśli nie zależny nam na bardzo szybkiej reakcji, a komputer najczęściej wykorzystujemy do prac biurowych czy pisania, możemy postawić na mysz bezprzewodową. Zaletą tego typu myszek jest brak kabla, co pozwala na swobodne manewrowanie urządzeniem. Myszy bezprzewodowe często znajdują również swoje zastosowanie w obsłudze urządzeń mobilnych, jak tablety, laptopy czy telewizory smart.

Pośród myszek bezprzewodowych, możemy natknąć się na dwa typy łączności – radiową i Bluetooth. Najczęściej spotykanym typem łączności jest łączność radiowa. Myszka łączy się z komputerem za pomocą specjalnego odbiornika, pracującego zwykle na częstotliwości 2,4 GHz. Zaletą tego systemu jest możliwość podłączenia kilku urządzeń. Łączność radiowa może być jednak problematyczna, gdy wokół komputera znajdują się również inne urządzenia wykorzystujące częstotliwość 2,4 GHz lub wiele urządzeń podłączonych do sieci WiFi. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakup myszy bezprzewodowej Bluetooth.

Warto pamiętać, że mysz bezprzewodowa co jakiś czas będzie wymagała zmiany baterii lub akumulatorków.

Parametry myszki do komputera

Jeśli wybierzemy już sposób łączności i wykorzystywaną przez myszkę technologię działania, powinniśmy zwrócić uwagę na:

ergonomię urządzenia – jest to szczególnie ważne, gdy z myszy korzystamy przez kilka godzin. Urządzenie powinno pewnie spoczywać w dłoni i nie męczyć jej;

  • przyciski – warto dopasować do własnych potrzeb. Kółko do przesuwania może mieć różne faktury i pełnić również inne funkcje, natomiast przyciski mogą być twarde lub miękkie, ciche lub głośne. Wiele modeli posiada również przyciski funkcyjne, do których będziemy mogli przypisać konkretne funkcje;
  • mobilność – obecnie na rynku dostępne są także myszki, które bez problemu możemy wyginać i składać. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Tego typu myszy możemy złożyć na płasko i schować do walizki, a gdy zajdzie taka potrzeba, wyciągnąć ją i wygiąć w łuk. Myszki składane są bardzo lekkie i zwykle wyposażone w dotykowy panel.

W ofercie naszego sklepu znajdują się przeróżne modele myszek do komputera dobrej jakości i w bardzo atrakcyjnych cenach.