Klawiatury

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Klawiatury komputerowe

Jaką klawiaturę do komputera kupić?

Jak wiadomo, klawiatura jest niezbędna do korzystania z komputera. Tego typu sprzety komputerowe mogą bardzo ułatwić pracę, jednak źle dobrana, może skutecznie utrudniać pracę na komputerze. Według ekspertów, klawiatura podobnie jak ekran, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, szczególnie gdy zawodowo zajmujemy się pisaniem. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się cały szereg klawiatur komputerowych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb.

Klawiatura – rodzaje

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje klawiatur, pośród których możemy znaleźć:

 • klawiatury tradycyjne,
 • klawiatury numeryczne,
 • klawiatury płaskie,
 • klawiatury multimedialne.

Klawiatury tradycyjne są najbardziej popularne. Składają się z gumowej, płaskiej membrany ze specjalnymi kopułkami. Naciskając na klawisz, kopułka dotyka specjalnego przekaźnika, który dalej wysyła sygnał do komputera, a na ekranie pojawia się konkretny znak.

Klawiatury numeryczne, jak sama nazwa wskazuje, składają się głównie z cyfr. Tego typu urządzenia usprawniają proces wprowadzania liczb, dlatego też często znajdują zastosowanie w biznesie, np. w księgowości. Klawiatury numeryczne podłącza się do komputera za pomocą kabla USB.

Klawiatury płaskie swoje zastosowanie znajdą u osób, które zawodowo zajmują się pisaniem. Tego typu klawiatury możemy spotkać w laptopach i notebookach, jednak na rynku znajdziemy również klawiatury płaskie podłączane do komputera PC. Klawisze w tego typu klawiaturze mają niski profil, co znacząco ułatwia pisanie.

Klawiatury multimedialne ciągle zyskują na popularności. Charakteryzują się tym, że oprócz zwykłych klawiszy posiadają również przyciski specjalne. Klawisze specjalne przypisane są do konkretnych funkcji, a nawet uruchamiają konkretne aplikacje.

Technologia klawiszy

Oprócz podziału klawiatur na rodzaje, podczas wyboru urządzenia z pewnością natniemy się na podział ze względu na technologię wciskania klawiszy. W tym podziale możemy znaleźć:

 • klawiatury membranowe,
 • klawiatury mechaniczne,
 • klawiatury membranowo-mechaniczne (hybrydowe).

Klawiatura membranowa

Wyposażona została w membranę, która po naciśnięciu konkretnego klawisza wysyła sygnał do komputera. Klawiatury membranowe są bardzo ciche, a to wszystko dzięki zastosowaniu elementów gumowych. Tego typu klawiatura jest niezwykle kompaktowa i lekka, jednak wymaga dość dużej siły nacisku na klawisz  Może on skutecznie męczyć nasze dłonie, dlatego klawiatur membranowych powinny unikać osoby, które bardzo dużo piszą na komputerze.

Klawiatura mechaniczna

W klawiaturze mechanicznej każdy przycisk został osadzony na osobnym przełączniku, który jest odpowiedzialny za dalsze wysyłanie sygnału do komputera. Tego typu klawiatury słyną z wytrzymałości i z tego, że po naciśnięciu klawisze szybko wracają na swoją pozycję. Klawiatury mechaniczne szczególnie polecane są graczom i osobom tworzącym dużo treści.

Klawiatury membranowo-mechaniczne (hybrydowe)

Jak sama nazwa wskazuje, klawiatury hybrydowe są połączeniem klawiatury membranowej z mechaniczną. W tego typu klawiaturach stosuje się zarówno elementy gumowe, charakterystyczne dla membran, jak i przełączniki, charakterystyczne dla klawiatur mechanicznych. Dzięki takiemu połączeniu klawiatury hybrydowe są bardzo ciche, a klawisze błyskawicznie wracają do swojej pierwotnej pozycji po naciśnięciu.

Klawiatury komputerowe – cechy

Podczas wyboru odpowiedniej dla siebie klawiatury, oprócz doboru rodzaju i technologii wciskania klawiszy, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka ważnych kwestii. Mianowicie:

 • ergonomia urządzenia – jest to jeden z najważniejszych parametrów, który decyduje o komforcie użytkowania urządzenia. Jeśli dużo czasu spędzamy na pisaniu na komputerze, powinniśmy zdecydować się na zakup klawiatury o niskim profilu. Klawiatury ergonomiczne charakteryzują się specyficznym kształtem i nieco innym wyglądem. Zwykle mają one kształt łuku, który sprawia, że pisanie staje się bardziej wygodne i zdrowsze dla naszych nadgarstków;
 • stopka – jest to element, który zapobiegnie przesuwaniu się klawiatury podczas pisania;
 • numeracja – jest bardzo przydatną funkcją, która znacząco ułatwia wprowadzanie cyfr. Klawiatury z dobrze rozplanowanym blokiem numerycznym są polecane szczególnie w pracach biurowych;
 • podświetlanie klawiszy – doskonale sprawdzą się u osób, które często pracują wieczorami. Podświetlane klawisze znacząco ułatwią pracę;
 • podpórka pod nadgarstki – pozwala swobodnie podeprzeć nadgarstki, co skutecznie zwiększa komfort pracy;
 • rolka przewijania – jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku arkuszy. Dzięki tej funkcji nie musimy odrywać rąk od klawiatury, by przewinąć dokument;
 • programowanie klawiszy – jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala na przypisywanie konkretnej komendy do danego przycisku;
 • port USB – sprawdzi się u osób, które cenią sobie praktyczność. Dzięki tej funkcji, za pośrednictwem klawiatury bez przeszkód możemy podłączyć pendrive do komputera.