Kable HDMI

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kable HDMI

Jaki kabel HDMI kupić?

High-Definition Multimedia Interface to nic innego, jak multimedialny interfejs, służący do transmisji treści o wysokiej rozdzielczości, znany pod skrótem HDMI. Kable HDMI umożliwiają przesyłanie cyfrowego obrazu oraz fonii, przy zastosowaniu jednego przewodu. Dzięki wykorzystaniu technologii TMDS do przesyłania danych, kable zapewniają dużą przepustowość. W ofercie sklepu Carrefour dostępne są kable HDMI o różnej długości i szybkości transmisji danych.

Przewody HDMI i ich rodzaje

Telewizory, dekodery kablowe, odtwarzacze DVD, a także wiele innych urządzeń cyfrowych wyposażonych jest w port HDMI. Wybór odpowiedniego kabla zależy w głównej mierze od maksymalnej przesyłanej rozdzielczości. Standardowe kable HDMI zapewniają wydajność 1080i/60 i 720p video. Obsługują one niemal wszystkie domowe aplikacje. W sklepie Carrefour można znaleźć także przewody HDMI z dodatkowym kanałem danych Ethernet, dzięki któremu możemy wykorzystać kanał sieciowy dla urządzeń, pod warunkiem że mają one do niego dostęp. Duża rozdzielczość wymaga kabla o dużej szybkości transmisji danych. Tego typu kable HDMI sprawdzą się w przypadku nowych technologii wyświetlania obrazu, takich jak 3D, 4K lub Deep Color. Aby wykorzystywać urządzenia cyfrowe w pojazdach, warto zakupić samochodowe przewody HDMI. Wyróżniają się one większą odpornością na wysoką temperaturę i wytrzymałością. Dodatkowo, nie są podatne na wstrząsy oraz wywołane jazdą zakłócenia.

Kable HDMI w ofercie sklepu Carrefour

Sklep Carrefour oferuje wysokiej jakości przewody, pochodzące od renomowanych producentów. Zostały one wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, takich jak miedź beztlenowa i stal. Tego typu kable HDMI stanowią gwarancję ciągłości sygnału i właściwej obsługi oferowanych przez standard HDMI funkcji. Na rynku dostępne są także aluminiowe przewody HDMI. Są one jednak mniej wytrzymałe i bardziej narażone na pęknięcia. Warto też zwrócić uwagę na końcówki kabli. Mogą one mieć postać prostą, końcową lub obrotową. Ich wybór uzależniony jest m.in. od odległości urządzenia od ściany. W bogatej ofercie rynkowej nie brakuje też modeli z pozłacanymi stykami, ale ich cena zwykle jest dużo wyższa. W sklepie Carrefour można znaleźć kable HDMI o różnej długości. Długi przewód może oznaczać straty w przesyłanym sygnale, jednak nierzadko odległość pomiędzy urządzeniami wymaga zastosowania nawet kilkunastometrowego kabla. Zanim kupimy, dokonajmy więc odpowiednich pomiarów. Zbyt długie przewody HDMI mogą się bowiem plątać, zbyt krótkie z kolei nie spełnią swojej funkcji. Standardowe kable nie powinny być dłuższe niż 15 m, natomiast maksymalna długość przewodów High Speed to 7,5 m.

Kable miniHDMI do urządzeń przenośnych

W ofercie sklepu Carrefour nie zabrakło stworzonych z myślą o urządzeniach przenośnych przewodów HDMI. Mimo że posiadają złącza o mniejszym niż standardowe rozmiarze, ich przepustowości nie można niczego zarzucić. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych, kable miniHDMI różnią się od siebie materiałem wykonania, grubością i rodzajem wtyku. Przy zakupie zwróćmy również uwagę na standard połączenia. Wybierzmy taki model, który obsłuży wszystkie formaty obrazu oraz różne częstotliwości. Przewody HDMI do urządzeń przenośnych zapewniają wysoką jakość transmisji. Koszt ich zakupu waha się zwykle w granicach 20-50 zł. Przeciętna długość kabli miniHDMI wynosi 3-5 m. Sklep Carrefour gwarantuje duży wybór solidnych i wydajnych przewodów HDMI w atrakcyjnych cenach. Poszczególne modele różnią się od siebie maksymalną szerokością przesyłanego pasma, średnicą żył kabli, ich długością oraz rodzajem zakończeń.