Zasilanie

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zasilacze komputerowe ATX

Jaki zasilacz komputerowy wybrać?

Duża część istotnych podzespołów komputera nie zajmuje nas tak bardzo, jak procesor, dysk twardy, pamięć RAM, karta sieciowa, graficzna czy dźwiękowa. A jednak powinniśmy zwrócić uwagę również na pozostałe elementy konstrukcji. Niewielu z nas zastanawia się nad zasilaniem komputera, co w trakcie użytkowania może spowodować niemałe kłopoty. Zasilacz komputerowy jest kluczowym elementem zestawu, od którego między innymi zależy dostarczanie energii na właściwym poziomie, a także bezpieczeństwo sprzętu czyli zawartych na nim danych. W sklepie internetowym Carrefour.pl znajdziecie wydajne i bezpieczne zasilanie dla swoich komputerów, które zapewnią Waszym maszynom odpowiedni poziom energii i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Najważniejsze parametry zasilania komputerowego

W celu zapewnienia komputerowi odpowiedniego poziomu zasilania powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, jakimi charakteryzuje się zasilanie komputerowe. Analiza poniższych parametrów pozwoli nam na bezpieczne korzystanie z naszego komputera przez długi czas bez obaw o jego zniszczenie i utratę danych. Planując rozbudowę komputera i decydując się na zakup zasilania, powinniśmy wziąć pod uwagę:

  • Moc – najważniejszy aspekt zasilania komputera, określający ilość energii dostarczanej przez zasilanie do podzespołów komputera.
  • Sprawność – parametr mówiący o tym, ile faktycznie pobranej energii dostarczonej zostało do podzespołów komputera.
  • Chłodzenie – występuje w trzech wersjach – aktywnej (wentylator montowany w konstrukcjach o większej mocy), pasywnej (bez wiatraków, dla komputerów o słabszej wydajności), półpasywnej (wiatrak włącza się jedynie w przypadku konieczności schłodzenia podzespołów).
  • Układ PFC (ang. Power Factor Correction) – odpowiada on za korektę współczynnika mocy czyli wpływa na minimalizowanie strat energii.
  • Złącza – należy zachować dużą ostrożność podczas ich podłączania.
  • Maksymalne obciążenie linii 12 V.
  • Zabezpieczenia – np. przed przeciążeniem, wysokim lub niskim napięciem, przegrzaniem etc.

Powyższe parametry powinny jasno odpowiedzieć nam na pytanie, czy dany zasilacz „uciągnie” naszą konstrukcję. Wybór odpowiedniego zasilania jest bowiem kluczowy dla oprawnej i bezpiecznej pracy komputera. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z oferowanym zasilaniem komputerowym na swoich stronach internetowych. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tu najlepsze podzespoły dla Waszego sprzętu komputerowego.