Wewnętrzne dyski SSD

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Dyski SSD do komputerów stacjonarnych i laptopów

Jaki dysk SSD kupić?

Jeśli komputer stacjonarny lub laptop pracuje mało wydajnie, istnieje sposób na przyspieszenie jego działania. Są nim wewnętrzne dyski SSD, które montuje się w urządzeniu, poprawiając tym samym jego parametry. Za ich sprawą komputer szybciej wczytuje dane, otwiera programy i kopiuje pliki. Wykonując na nim kilka czynności jednocześnie, nie musimy już obawiać się spowolnienia jego pracy. Wewnętrzne dyski SSD usprawnią ją i uczynią skuteczniejszą.

Dysk SSD – co to jest?

Aby zoptymalizować komputer, warto wykorzystać dyski SSD, nazywane inaczej półprzewodnikowymi. Dzięki nim system operacyjny urządzenia zyska dodatkowe wparcie, co przełoży się bezpośrednio na jakość jego pracy. SSD to skrót, pochodzący od słów Solid State Drive. Jest to pamięć nieulotna, złożona wyłącznie z elementów nieruchomych. Wewnętrzne dyski SSD pracują cicho, co z pewnością poprawi komfort użytkowników komputera. W związku z brakiem ruchomych części, wyróżniają się także większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy. Największe znaczenie ma jednak ich wydajność. W wewnętrznych dyskach SSD czas dostępu do danych jest niezwykle krótki. Wynosi zwykle 0,1-0,2 ms. W ofercie sklepu Carrefour możemy znaleźć dyski SSD do komputerów stacjonarnych i laptopów o różnych parametrach. Wybór właściwego modelu uzależniony jest od przeznaczenia urządzenia, jednak warto zdecydować się na dysk, pochodzący od słynącego z wysokiej jakości producenta, takiego jak A-Data, Plextor, OWC czy Transcend.

Wewnętrzne dyski SSD – kiedy są potrzebne?

Nie jest istotne, czy wykorzystujemy komputer do prac biurowych, przechowujemy na urządzeniu zdjęcia i filmy, czy może należymy do fanów gier komputerowych. W każdym z tych przypadków wewnętrzne dyski SSD mogą okazać się przydatne. Jeśli uruchomienie urządzenia lub otwieranie kolejnych programów zajmuje dużo czasu, wykorzystanie dysku SSD z pewnością to zmieni. Można go zastosować jako dysk wewnętrzny, instalując na nim system operacyjny i najważniejsze programy lub jako dysk zewnętrzny, który łączymy z komputerem przy użyciu kabla USB. Dyski SSD do komputerów stacjonarnych i laptopów różnią się od siebie pojemnością. Aby przechowywać zdjęcia lub filmy, lepiej wybrać pojemny model, np. posiadający 2 TB pamięci. 32-gigabajtowe dyski będą odpowiednie wyłącznie do plików systemowych. Jeśli nasza codzienna praca wymaga użycia komputera, wewnętrzne dyski SSD skutecznie przyspieszą odczyt danych. Warto także wyposażyć w nie urządzenia gamingowe, by czerpać jeszcze większą przyjemność z gier.

Dyski SSD do komputerów stacjonarnych i laptopów w sklepie Carrefour

Wybór dostępnych w sklepie Carrefour dysków SSD jest niezwykle szeroki, a poszczególne modele różnią się od siebie deklarowaną przez producentów prędkością zapisu i odczytu. Zwróćmy na nią uwagę przy zakupie, ponieważ im wyższa będzie jej wartość, tym bardziej zwiększy się wydajność komputera. Wewnętrzne dyski SSD to duża pomoc przy przenoszeniu danych. Skutecznie przyspieszają transfer, wpływając na przepustowość. Duże znaczenie ma wykorzystywany przez dysk interfejs. Do najbardziej popularnych należy SATA III. Najszy  bsze działanie jednak osiągniemy dzięki modelom M2 PCI-Express x4. Dyski SSD różnią się od siebie także wielkością, pojemnością oraz rodzajem pamięci. Ważnym parametrem jest również cykl zapisu i odczytu. W nowych dyskach ilość cykli wynosi zwykle ok. 100 tys. Można jednak ograniczyć ich zużycie poprzez wyłączenie indeksowania plików, defragmentacji i hibernacji. Sklep Carrefour oferuje wewnętrzne dyski SSD o dużej wydajności i niskim zużyciu prądu, w atrakcyjnych cenach.