Twarde dyski SATA

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Dyski twarde HDD - SATA III

Jaki dysk twardy SATA kupić?

Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą obejmującą bogaty wybór dysków twardych do komputera. Na naszych stronach znajdziecie wyjątkowo wydajne dyski twarde SATA gwarantujące wyjątkową wydajność i szybkość działania.

Czym są dyski twarde SATA?

Technologia leżąca u podstaw konstrukcyjnych dysków twardych SATA (ang. Serial Advanced Technology Attachment) została opracowana i jest certyfikowana przez organizację SATA-IO. Technologia ta służy do komunikacji między adapterami magistrali i urządzeniami pamięci masowej – dyskami twardymi, napędami optycznymi etc. Zatem dyski twarde SATA wykorzystują tę technologię do efektywnej i niezakłóconej komunikacji między podzespołami komputera. Twarde dyski SATA charakteryzują się wyjątkową wydajnością. Transmisja danych pierwszej generacji dysków twardych SATA pozwala na transmisję danych o przepustowości do 180 MiB/s, druga generacja umożliwiała przepustowość około 360 MiB/s, a trzecia aż do 715 MiB/s. Pozostawia to dyski ATA daleko w tyle. Wartości te oczywiście wymagają wydajnego sprzętu, a tym samym dobrej wydajności dysku SSD. Podsumowując SATA jest oznaczeniem wydajnego złącza gwarantującego szybki transfer danych.

Rodzaje dysków twardych SATA

Rozwój technologii pozwolił wprowadzić do sprzedaży różne rodzaje dysków twardych SATA. Na rynku możemy znaleźć między innymi:

  • Dyski eSATA – zewnętrzne, podłączane do komputera za pomocą złącza SATA,
  • Dyski xSATA – podobnie jak eSATA są to dyski zewnętrzne, które można podłączyć do komputera za pomocą kabla o długości nawet do 8 metrów,
  • Dyski mSATA – wykorzystywane w mniejszych, przenośnych komputerach.

Zalety dysków twardych SATA

Wykorzystujące technologię SATA dyski twarde charakteryzują się przede wszystkim wyjątkową wydajnością i przepustowością. Są one kilkukrotnie szybsze od dysków ATA. Co więcej montaż dysków twardych SATA jest wyjątkowo prosty, a niewielkie rozmiary złączy przyczyniają się do lepszej cyrkulacji powietrza i chłodzenia. Technologia SATA to obecnie najlepszy sposób na polepszenie wydajności komputera. Jeżeli więc maty taką możliwość, warto zdecydować się na dyski twarde SATA. Znajdziecie je w sklepie Carrefour.pl w wyjątkowo korzystnych cenach. Serdecznie zapraszamy.