RAM

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Pamięć RAM do komputera i laptopa

Jaką pamięć RAM do komputera wybrać?

Skrót RAM odnoszący się do pamięci komputera oznacza Random-Acess Memory. Oznacza to w języku polskim pamięć o swobodnym dostępie. Jak wygląda pamięć RAM? Jest to, najczęściej zielona, płytka z różnymi elementami dolutowanymi na jej powierzchni. W ofercie producentów coraz częściej spotkać się można z konstrukcjami zamkniętymi, które pozwalają poprawić osiągi pamięci oraz wpływają na polepszenie sposobu odprowadzania ciepła. Pamięć RAM ma niebanalny wpływ na prędkość realizacji różnych procesów komputera. Odpowiada ona a przechowywanie wykonywanych czynności i związanych z tym danych. Oznaczać to mogłoby, że im większa pamięć RAM, tym szybsze działanie komputera. W praktyce jednak największy wpływ na wydajność procesową naszego sprzętu ma odpowiednio dobrana kość pamięci. W sklepie Carrefour.pl znajdziecie bardzo bogaty wybór pamięci RAM, dzięki czemu łatwością dobierzecie najlepsze kości do swojego komputera i będziecie mogli się cieszyć płynnością i niezawodnością procesów.

Dostępne rodzaje pamięci RAM

Odpowiednie parametry pracy komputera osiągnąć można dzięki odpowiedniemu dobraniu kości pamięci RAM. Dlatego też warto poznać rodzaje pamięci RAM oraz różnice między dostępnymi modelami.

Obecnie najszybszym, dostępnym na rynku rodzajem pamięci podręcznej jest pamięć RAM DDR4. Gwarantuje ona najszybsze spośród oferowanych działanie oraz najwyższą efektywność energetyczną. W sprzedaży cały czas można również spotkać pamięć RAM DDR3, jak również starsze modele DDR2 oraz DDR. Poszczególne modele poza szybkością działania różnią się między sobą również pojemnością. Jest to wyjątkowo istotny parametr, na który należy zwrócić uwagę dobierając pamięci RAM. Sklep Carrefour.pl oferuje pamięć RAM o pojemności od 1 GB do 128 GB. Im większa pojemność kości pamięci podręcznej, tym więcej procesów jednocześnie może być obsługiwanych przez komputer. Wybór pojemności powinien być ściśle powiązany z zastosowaniem komputera. Dla komputerów gamingowych duża pamięć będzie wyjątkowa istotna. Również do obsługi specjalistycznych programów należy zastosować kości o dużej pojemności. Do codziennej pracy biurowej lub obsługi prostych programów wystarczy pamięć RAM o niskiej pojemności – w granicach 4-8 GB. Dobrym sposobem na jeszcze lepszą wydajność komputera jest montaż dwóch niezależnych kości pamięci, zamiast jednej o większej pojemności. Do innych, równie ważnych parametrów związanych z wyborem pamięci RAM zaliczyć należy częstotliwość – dla kart pamięci DDR3 dostępna jest w granicach 1600-1866 MHz. Karty DDR4 oferują częstotliwość na poziomie 2133-2400 MHz. Szybkość pamięci RAM wyrażona w częstotliwości jest elementem bardzo mocno wpływającym na wydajność pracy komputera. Ponadto warto zwrócić uwagę na:

  • Ilość zastosowanych modułów,
  • Opóźnienie działania,
  • Napięcie,
  • Chłodzenie.

Oferowana na strona sklepu Carrefour.pl pamięć RAM to doskonałe podzespoły, które z łatwością przyspieszą działanie Twojego komputera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybór najodpowiedniejszej karty pamięci RAM.