Karty sieciowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Karty sieciowe

Jaką kartę sieciową kupić?

Szybkie przesyłanie plików drogą radiową bez dobrej jakości karty sieciowej nie jest w praktyce możliwe. Wysokiej klasy karta sieciowa to absolutna konieczność w każdym komputerze. Nasuwa się więc pytanie jakie karty sieciowe wybierać i na co zwracać uwagę przy zakupie. Sklep Crrefour.pl na swoich stronach oferuje bogaty wybór kart sieciowych dla każdego komputera. Zapraszamy do poznania naszej oferty i wyboru najbardziej odpowiadającej Wam karty sieciowej.

Karty sieciowe wewnętrzne czy zewnętrzne?

Podstawowy podział z jakim spotykamy się wybierając karty sieciowe jest miejsce ich instalacji. Możemy wybierać między:

  • Kartami sieciowymi wewnętrznymi – wpinanymi najczęściej w gniazdo PCI lub PCI Express na płycie głównej komputera,
  • Kartami sieciowymi zewnętrznymi – wykorzystują one port USB. Zaletą kart sieciowych zewnętrznych jest możliwość ich wykorzystania do bezprzewodowego przesyłania danych. Anteny umieszczone w zewnętrznej karcie sieciowej optymalnie wyłapują sygnał.

Kolejnym podziałem, z jakim możemy się spotkać w przypadku kart sieciowych jest kwestia użycia przewodów do połączenia z routerem. Możemy więc zdecydować się na:

  • Karty sieciowe bezprzewodowe – łączą się z routerem nawet na odległość kilkunastu metrów. Umożliwia to zachowanie dużej mobilności . Karty sieciowe Wi-fi mają jednak jedną zasadniczą wadę. W związku z bezprzewodowym przesyłaniem sygnału istnieje możliwość jego zakłócanie przez wiele różnych czynników.
  • Karty sieciowe przewodowe – łączą się z routerem za pomocą kabla, co uniemożliwia mobilność. Zaletami takiego rozwiązania jest stabilny i niezakłócony sygnał, a także możliwość osiągania większych szybkości transferu.

Parametry karty sieciowej

Dostępne w sklepie Carrefour.pl karty sieciowe Wi-fi obsługują dwa standardy. Pierwszy z nich – tzw. „n” oznacza działanie na częstotliwościach 2,5 GHz oraz 5 GHz. Prędkość transferu tych kart sieciowych wynosi odpowiednio 150 i 300 Mbps. Drugim standardem, jest „ac”, który umożliwia osiągnięcie szybkości nawet do 1 Gbps. W przypadku kart przewodowych ważnym parametrem jest standard mówiący o przepustowości transferu danych. Biorąc pod uwagę ten element, najlepszym rozwiązaniem są karty sieciowe z portem Gigabit Ethernet. Karty sieciowe powinny ponadto obsługiwać technologię IEEE 802.3 – najpopularniejszą w sieciach bezprzewodowych.

Wybór odpowiedniej karty sieciowej uzależniony jest przede wszystkim od naszych indywidualnych oczekiwań. Jeżeli nie zależy nam na mobilności, a większość pracy wykonujemy stacjonarnie najlepszym rozwiązaniem będzie karta przewodowa. Dla osób, które są w stanie znieść słabszą jakość połączenia na korzyść mobilności, karty sieciowe bezprzewodowe będą strzałem w dziesiątkę. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą kart sieciowych, wśród których każdy z Was znajdzie najlepszy sprzęt dla siebie.