Dyski

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Dyski twarde SSD i HDD - zewnętrzne, przenośne, sieciowe

Jaki dysk zewnętrzny kupić?

Korzystamy z zasobów Internetu praktycznie bez przerwy. Nic więc dziwnego, że pamięć komputerów i laptopów szybko się wyczerpują, a my stajemy przed dylematem: usunąć część plików, przenieść je na inny nośnik, czy może zarchiwizować w inny sposób? Odpowiedzią na te pytania będą bez wątpienia oferujące bardzo dużą pojemność oraz prędkość zapisu, dyski zewnętrzne. Sklep Carrepour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą obejmującą najwyższej klasy dyski zewnętrzne najlepszych producentów, w najlepszych cenach, które z pewnością spełnią wszystkie Wasze oczekiwana.

Dostępne w sklepie Carrefour.pl dyski zewnętrzne to przenośne nośniki danych, które łączą się z komputerem najczęściej za pomocą interfejsu USB 2.0 (lub nowszego). Zasilanie dysku zewnętrznego również pochodzi z portu USB. W ofercie sklepu Carrefour.pl znaleźć możecie dyski zewnętrzne HDD oraz SSD. Czym różnią się one między sobą?

  • Dyski zewnętrzne HDD – pamięć zewnętrzna tego typu nazywana jest inaczej dyskiem talerzowym. Na jego budowę składają się ruchome części talerz i głowica odpowiadające za odczyt i zapisywanie danych. Dyski zewnętrzne HDD należą do powoli wypieranych nośników z racji swojej podatności na szkodzenia mechaniczne, a także niższej w porównaniu do dysków SSD prędkości. Niewątpliwą zaletą dysków zewnętrznych HDD jest stosunek jakości do ich ceny.
  • Dyski zewnętrzne SSD – ich działanie oparte jest na pamięci flash, dzięki czemu nie zawierają one żadnych części ruchomych. Pozwala to uzyskać wyższe bezpieczeństwo dla zapisanych danych. Ponadto dyski zewnętrzne SSD oferują dużo szybsze działanie. Największą wadą dysków zewnętrznych SSD, szczególnie tych o największych pojemnościach jest cena, znacząco przewyższająca opcję HDD.

Powyższy podział jest kluczowy z punktu widzenia odejmowania decyzji o zakupie. Jeżeli poszukujemy przede wszystkim pojemności, ale też niewysokiej ceny, dyski zewnętrzne HDD będą najlepszą opcją. Dla osób ceniących sobie przede wszystkim prędkość odczytu i zapisu danych, a także zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa polecamy dyski zewnętrzne SSD.

Wybieramy dyski zewnętrzne

Decyzję o wyborze dysku zewnętrznego warto podejmować oceniając kilka najistotniejszych poza pojemnością i rodzajem pamięci, parametrów urządzenia. Do najważniejszych z pewnością należą:

  • Bufor pamięci podręcznej – mimo iż rzadko zwracamy na to uwagę, warto dowiedzieć się jaką wartość przyjmuje bufor w wypatrzonym dysku. Ma on bowiem wpływ na szybkość dostępu do danych. Zatem im większy bufor pamięci podręcznej, ty lepiej.
  • Zasilanie – najczęściej wybierane dyski zewnętrzne 2,5 calowe zadowolą się zasilaniem z portu USB. Dla dysków 3,5 calowych konieczne jest już zastosowanie zewnętrznego zasilania, co zmniejsza ich mobilność.
  • Jakość wykonania obudowy – niezwykle istotny parametr, szczególnie gdy chcemy aby nasz nowy dysk służył również jako przenośna pamięć. Zwracajmy więc uwagę na jakość elementów obudowy, bowiem kiepski plastik może szybko przyczynić się do utraty zapisanych na dysku danych.

Sklep Carrefour.pl poleca bogaty wybór dysków zewnętrznych zarówno HDD, jak i SSD różnej pojemności i w bardzo przystępnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tu najlepsze nośniki danych spełniające wszystkie Wasze oczekiwania.