Pamięć USB

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

PenDrive (pamięci USB)

Normalna cena: 24,99 zł

Special Price 19,99 zł

Jaki pendrive kupić?

Wygodnym sposobem na przechowywanie ważnych plików jest PenDrive. To niewielkie urządzenie nie tylko pomieści dużą liczbę dokumentów, zdjęć czy filmów, ale też pozwoli błyskawicznie przenieść dane z jednego komputera na inny. W sklepie Carrefour można znaleźć pamięć USB o różnych parametrach, którą bez trudu dostosujemy do swoich potrzeb. Urządzenia o niewielkiej pojemności będą odpowiednie do przechowywania dokumentów, natomiast duża pojemność pozwala na zapis licznych filmów i zdjęć.

Szybki PenDrive, czyli jaki?

Poza pojemnością, ważnym przy zakupie pamięci USB parametrem jest uzależniona od typu złącza prędkość. Większość modeli zgodna jest ze standardem USB 2.0. High Speed, a ich prędkość wynosi ok. 60 MB/s. W ofercie sklepu Carrefour można jednak znaleźć także niejeden PenDrive z wtykiem USB 3.0 i prędkością, sięgającą nawet 640 MB/s. Im większa prędkość, tym przenoszenie danych z jednego urządzenia na drugie oraz ich odczyt zajmuje mniej czasu. Szybki PenDrive usprawnia pracę, dlatego warto sprawdzić prędkość wybranego modelu przed jego zakupem. Najlepiej dostosować prędkość do swoich potrzeb i przeznaczenia pamięci USB. Jeśli transfer danych będzie przeprowadzany regularnie lub przy rozprowadzaniu danych do kilku komputerów, szybkość przesyłania plików ma ogromne znaczenie. W przypadku sporadycznego użycia, wybór modelu o dużej prędkości nie będzie konieczny.

Pamięć USB – jak kupować?

Mimo że pojemność i prędkość to w przypadku pamięci USB najważniejsze parametry, istnieje wiele innych funkcji, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Sklep Carrefour oferuje modele znanych producentów, które nierzadko wyposażone są w dodatkowe opcje. Jedną z nich jest obecność sygnalizującej aktywność urządzenia diody. Wystarczy rzut oka na PenDrive, by przekonać się, czy przenoszenie danych zostało już zakończone. Uchwyt na smycz z kolei stanowi skuteczną ochronę przed zgubieniem niewielkich rozmiarów urządzenia. Duże znaczenie ma także sposób mocowania zatyczki, o której łatwo zapomnieć po wykonanym transferze danych. Pamięć USB zyskuje na trwałości, jeśli jej obudowa została wykonana z wysokiej jakości aluminium lub tworzywa sztucznego. Dzięki pokrytym gumom elementom, urządzenie będzie jeszcze bardziej poręczne i funkcjonalne. Przy zakupie zwróćmy też uwagę na okres gwarancji, oferowany przez wielu producentów. Wybierając model z gwarancją, możemy liczyć na profesjonalną pomoc w przypadku awarii i wymianę uszkodzonego elementu.

Wygląd PenDrive’a – szeroki wybór dostępnych modeli

Poszczególne urządzenia różnią się od siebie nie tylko parametrami, ale też designem i rozmiarem. Najmniejsze modele możemy z powodzeniem nosić w portfelu, nieco większe z kolei warto przyczepić do kluczy, by nie dopuścić do ich zagubienia. Pamięć USB dostępna jest w różnych kolorach i kształtach. Poza standardowymi produktami, na rynku można znaleźć także PenDrive w postaci zabawnego zwierzątka lub postaci z bajki. Mnogość dostępnych wzorów jest ogromna. Bez trudu znajdziemy taki, który odpowiada naszym zainteresowaniom. W przypadku gdy pamięć USB przeznaczona jest do celów służbowych, najlepszy wybór stanowią modele o klasycznym wyglądzie. Na rynku można już znaleźć urządzenia, do których dostęp wymaga podania kodu. To zabezpieczenie sprawdza się w przypadku przechowywania poufnych danych i chroni przed dostaniem się plików w niepożądane ręce. Mimo że design urządzenia ma duże znaczenie, to jakość PenDrive’a liczy się najbardziej. Warto więc zdecydować się na model znanego producenta, np. dostępną w ofercie sklepu Carrefour pamięć USB marki Toschiba lub SanDisk.