Micro SD

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Karty pamięci MicroSD

Jaką kartę pamięci microSD kupić?

Każdy z nas, korzystający ze smartfonów, cyfrowych aparatów fotograficznych, kamer oraz innego sprzętu, z pewnością nie raz spotkał się z sytuacją, w której nie dało zapisać się kolejnego zdjęcia z powodu przepełnionej pamięci. Producenci sprzętu elektronicznego rozwiązali ten problem wprowadzając do sprzedaży karty pamięci, czyli zewnętrzne, wymienne nośniki danych, kompatybilne ze sprzętem cyfrowym. Wraz z rozwojem technologicznym, zmianom ulegały również karty pamięci, które swoją najlepszą jakość uzyskały przyjmując postać kart pamięci microSD. W sklepie internetowym Carrefour.pl czekają na Was niezawodne karty microSD najpopularniejszych producentów, jak chociażby SanDisk, Kingston, Toshiba, Sony czy Samsung. Oferujemy bogaty wybór kart pamięci microSD w różnych wersjach pojemnościowych od 4 do 64 GB. Ponadto karty microSD dostępne są wraz z wygodnymi w użyciu adapterami, które umożliwiają dopasowanie nośnika danych do urządzenia.

Wybieramy karty microSD

Podobnie, jak ma to miejsce z innego rodzaju sprzętem lub akcesoriami cyfrowymi, karty pamięci microSD należy dobierać w zależności od naszych potrzeb. Jeżeli zależy nam na rozszerzeniu pamięci telefonu komórkowego czy tabletu do codziennego użytku, pojemność 4 lub 8 GB będzie zdecydowanie wystarczająca. Karty microSD o większej pojemności przydadzą się za to osobom bardzo intensywnie korzystającym ze sprzętu cyfrowego, zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Karty o dużej pojemności to nieodzowny przyjaciel fotografów, kamerzystów, a także osób pobierających duże ilości danych z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Wygodne i niezawodne karty pamięci microSD są również dobrym sposobem na przenoszenie danych. Mogą z łatwością zastąpić pendrive’y. Ich niewielkie rozmiary oraz duża pojemność powodują, że coraz częściej wybieramy karty microSD jako zamiennik dysków zewnętrznych. Decydując się na zakup karty microSD musimy rozważyć jeszcze jedną kwestię poza pojemnością. Jest nią efektywność działania takiej karty. Na jakie parametry należy zwrócić zatem uwagę?

Parametry karty microSD

Podstawowym parametrem świadczącym o jakości karty pamięci microSD jest jej klasa prędkości. Możemy spotkać się z dwoma sposobami oznaczania klasy prędkości:

  • Czteroklasowy (Class 2, 4, 6, 10) – oznaczający minimalną prędkość zapisu na poziomie 2, 4, 6 i 10 MB/s spotykane w starszych modelach,
  • Magistrala UHS – oznaczenia U1 (prędkość minimalna 10 MB/s) oraz U3 (prędkość minimalna 30 MB/s) – w nowocześniejszych kartach.

Co ważne, oznaczenie Class 10 oraz U1 nie oznacza, że karty działać będą z tą samą prędkością. Z reguły karty micro SD wykorzystujące magistralę UHS są zdecydowanie szybsze.

Nowoczesne, wydajne, bezpieczne i wygodne karty pamięci microSD ciągle ewoluują w kierunku nowocześniejszych i coraz szybszych nośników danych. Warto jednak już teraz zaopatrzyć się w wydajną i odpowiadającą naszym potrzebom kartę microSD w sklepie internetowym Carrefour.pl. Bogaty wybór oraz wyjątkowo przystępne ceny pozwolą każdemu użytkownikowi sprzętu cyfrowego bawić się bez ograniczeń. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza.