Kamery

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kamery cyfrowe Full HD i 4K

Kamery cyfrowe na co dzień i w pracy

Nowoczesny sprzęt komputerowy, a także coraz doskonalsze połączenia internetowe stworzyły ciekawą platformę komunikacji. Mowa oczywiście o wideo rozmowach. Komunikatory typu skype pozwalają na łatwą komunikację z najbardziej nawet odległymi miejscami. Jednak do uzyskania najlepszej jakości połączenia należy zaopatrzyć się dobrej klasy kamerkę komputerową. Dzięki niej możemy prowadzić rozmowę z bliskimi w najlepszej jakości obrazu. Co więcej, kamerki internetowe znajdują szerokie zastosowanie również w biznesie, wystarczy wspomnieć tutaj o powszechnych wideokonferencjach. Cieszą się one dużą popularnością wśród osób korzystających z aplikacji do tworzenia różnego rodzaju nagrań wideo. Mimo, że praktycznie każdy smartfon wyposażony jest obecnie w wysokiej klasy kamerę, warto zaopatrzyć się w kamerę do komputera. Aby wybrać najlepszy sprzęt, spełniający wszystkie nasze oczekiwania, należy poznać najważniejsze parametry techniczne, jakimi charakteryzują się kamery do monitora. Dzięki temu kupimy kamerkę, która nie zawiedzie nas przez długi czas. Przyjrzyjmy się parametrom kamerek internetowym i wybierzmy najlepsze z nich.

Komunikacja kamery cyfrowej z komputerem

Przystępując do wyboru kamerki do monitora, należy określić jaki rodzaj komunikacji z komputerem będzie w naszym przypadku najlepszy. Na rynku znaleźć można kamery do komputera wykorzystujące łączność bezprzewodową, oraz połączenia USB. Kamery cyfrowe ze złączem USB i USB 2.0 to zdecydowanie najpopularniejsza opcja. Warto jednak przemyśleć zakup kamery zewnętrznej wykorzystującej sieć Wi-fi. Brak kabli z pewnością będzie dużym plusem kamery do monitora. Minusem z kolei będzie konieczność ładowania akumulatorów kamery lub konieczność zakupu baterii.

Na wygodę użytkowania kamery cyfrowej oraz jakość nagrania wpływa wiele parametrów technicznych, które powinniśmy sprawdzić przed zakupem urządzenia. Do najważniejszych należą:

 • Rozdzielczość – kluczowy parametr dotyczący jakości transmisji wideo lub nagrania. W sklepach znaleźć można standardowe kamery do monitora oferujące rozdzielczość 640x480 pikseli, jeśli jednak chcemy uzyskać lepszą jakość kamerki komputerowe oferujące rozdzielczość HD i full HD będą najlepszym rozwiązaniem. Wysoka rozdzielczość pozwoli prowadzić rozmowy wideo wysokiej jakości, a także umożliwi nagranie filmów w najwyższej rozdzielczości.
 • Regulacja ostrości – zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą kamery cyfrowe oferujące automatyczną regulację ostrości. Urządzenia z ręczną regulacją, są zdecydowanie tańsze, jednak ich obsługa może być kłopotliwa, a na pewno mniej komfortowa. Kamery zewnętrzne z automatyczną regulacją ostrości umożliwią utrzymanie wysokiej jakości podczas rozmowy wideo, a nagrane filmy będą wyraźne i czyste.
 • Ilość klatek na sekundę – standardem obecnie są kamery cyfrowe oferujące minimum 30 klatek na sekundę. Mniejsza ilość klatek na sekundę zaburza nagranie i powoduje utratę płynności obrazu.
 • Mocowanie – kamery cyfrowe dostępne są z mocowaniem na krawędzi monitora, lub na statywie, który można postawić na półce nad biurkiem. Wybór oczywiście zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Warto jednak upewnić się, że mocowanie wykonane jest z solidnych materiałów. W tym celu wystarczy znaleźć opinie użytkowników wybranej kamery do monitora w Internecie.
 • Komfort obsługi – wybierając kamery zewnętrzne sprawdzajmy czy obsługa najważniejszych funkcji jest intuicyjna i w zasięgu ręki. Funkcje takie jak włączanie kamery czy regulacja ostrości, muszą być łatwo dostępne i proste w obsłudze.
 • Opcje dodatkowe – kamery cyfrowe bez wbudowanego mikrofonu to zakup raczej nieudany. Urządzenie oferujące możliwość rejestracji obrazu i dźwięku, a przy tym kompaktowe i łatwe w obsłudze – tego poszukujemy. Zwróćmy też uwagę na to, czy kamera zewnętrzna posiada opcję face tracking. Funkcja ta umożliwia dopasowanie kadru i ostrości do położenia twarzy. Ciekawymi opcjami są również trym nocny, a także możliwość robienia zdjęć.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest producent kamery cyfrowej.W sklepach ze sprzętem komputerowym znajdziemy najczęściej bardzo szeroki wybór kamer do monitorów od największych producentów: Logitech, Creative, Tracer czy Microsoft, a także szereg kamer od mniej znanych, tańszych, ale oferujących podobną jakość. Wybór uzależniony będzie od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Pamiętać należy jednak, że wyższa klasa kamery komputerowej oznacza najczęściej więcej możliwości.

Kamery zewnętrzne sportowe – czy warto?

Coraz bardziej popularne wśród miłośników aktywności sportowej kamery cyfrowe to świetny gadżet pozwalający rejestrować własne wyczyny. Służą one do rejestracji obrazu w sytuacji, gdy mamy zajęte ręce, a użycie zwykłej kamery mogłoby być niebezpieczne. Kamery zewnętrzne dzięki swoim niewielkim rozmiarom i wadze umożliwiają nagrywanie najlepszych akcji na wideo. Kamery zewnętrzne dla sportowców oferują szereg ciekawych opcji, które mogą być wyjątkowo przydatne podczas uprawiania sportów. Najważniejszymi z nich są:

 • Wysoką rozdzielczość – najczęściej HD lub full HD.
 • Szerokokątny obiektyw – rozszerzenie kąta nagrania nawet do 170 stopni.
 • Automatyczną stabilizację obrazu – niezwykle istotną podczas sportowych akcji.
 • Wyświetlacz – dla szybkiego podglądu materiału.
 • Wodoszczelne obudowy – dla pracy pod wodą.

Nowoczesne kamery zewnętrzne dla sportowców to zaawansowane technicznie urządzenia, które dzięki możliwości zamontowania ich na kasku, kierownicy rowerowej czy innym sprzęcie, pozwala na rejestrowanie najciekawszych wyczynów sportowych, bez konieczności ręcznej obsługi.Są to wytrzymałe urządzenia, które sprawdzają się w najtrudniejszych nawet warunkach.

Jaką kamerę cyfrową wybrać?

Pomimo powszechności nagrywania obrazu za pomocą smartfonów, kamery cyfrowe cieszą się ciągle niesłabnącą popularnością. Szczególnie wśród osób, które cenią sobie najwyższą jakość nagrania, a także dodatkowe możliwości oferowane przez kamery cyfrowe. Wybierając tego typu urządzenia spotkamy się z ogromnym wyborem. Na półkach sklepowych znaleźć można ogromny wybór zarówno znanych producentów, jak i mniej popularnych marek. Wybierając kamery cyfrowe należy dostosować jej możliwości do naszych oczekiwań. Dostępne są bowiem zarówno kamery cyfrowe dla amatorskiego filmowania, jak i kamery bardziej profesjonalne, oferujące znacznie więcej możliwości. Ich obsługa może być trudniejsza, jednak zakres możliwości, jakie oferują jest imponujący. Uzyskanie najwyższej jakości nagrania przez kamery cyfrowe możliwe jest dzięki jakości full HD. Dostępne są również kamery cyfrowe 4K. Przeglądając dostępne opcje zwróćmy uwagę na pojemność dysku twardego, a także sposób łączności kamery z komputerem lub telewizorem. Decydując się na zakup kamery cyfrowej warto wybierać modele najbardziej znanych firm. Sprawdzeni producenci oferują sprzęt najwyższej jakości, dający pewność, że wszystkie funkcje kamery będą działały bez problemów, a sam sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach. Kamery cyfrowe najwyższej jakości oferują bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o funkcje nagrania. Warto również przemyśleć zakup dodatkowego wyposażenia do kamery. W zależności od potrzeb można zainwestować w:

 • Gimbal,
 • Statywy,
 • Dodatkowe oświetlenie,
 • Zewnętrzne mikrofony, etc.

Mimo powszechności nagrywania wideo przez telefony komórkowe lub aparaty fotograficzne, kamery cyfrowe nie tracą na popularności. Oferują one bowiem najczęściej zdecydowanie bardziej rozbudowane możliwości rejestracji materiału, a także wyższą jakość.

Kupujemy kamery cyfrowe

Wybór najlepszej kamery cyfrowej należy rozpocząć od określenia własnych potrzeb. Jeśli poszukujemy kamerki komputerowej, którą wykorzystywać będziemy głównie do prowadzenia rozmów przez komunikatory, skupmy się na rozdzielczości, automatycznej ostrości oraz wbudowanym mikrofonie. Kamery zewnętrzne sportowe powinny przede wszystkim gwarantować długi czas pracy na jednym ładowaniu, a także stabilny obraz wysokiej rozdzielczości. Kamery cyfrowe zaś powinny gwarantować najwyższą jakość obrazu oraz rozbudowane funkcje dodatkowe. Niezależnie od tego, jakiego sprzętu poszukujemy, sklep Carrefour.pl swoją rozbudowaną ofertą z pewnością zadowoli każdego, najbardziej nawet wymagającego Klienta. Oferta sklepu to najwyższej jakości kamerki komputerowe, kamery sportowe oraz kamery cyfrowe w najkorzystniejszych cenach. Na stronach sklepu każdy miłośnik rejestracji wideo z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszych stron i zapoznania się z ofertą, jaką przygotował dla Was sklep Carrefour.pl.