Drony

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Drony z kamerą Full HD, 4K

Drony latające – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Coraz częściej nad naszymi głowami możemy zauważyć latające urządzenia sterowane z ziemi za pomocą specjalnego kontrolera lub komputera. Drony, bo o nich właśnie mowa, szturmem zdobywają ogromne rzesze zwolenników. Służące na początku wyłącznie do wsparcia działań militarnych, obecnie drony dostępne są zarówno do użytku komercyjnego, jak również prywatnego. Zanim jednak przejdziemy do wyboru najlepszych dronów, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę owe urządzenia są. Z definicji dronami latającymi są bezzałogowe statki latające, sterowane zdalnie za pomocą kontrolerów na ziemi. Drony latające różnią się od sterowanych zdalnie samolotów. Dla precyzyjnego podziału wprowadzono następujące terminy określające modele pojazdów latających:

 • RPV (Remote Piloted Vehicle) – modele sterowane za pomocą specjalnego kontrolera,
 • RC FPV (First Person View) – drony z wbudowaną kamerą, umożliwiającą rejestrowanie oraz oglądanie widoków z lotu,
 • UAV – urządzenie, za którego sterowanie odpowiada komputer; umożliwia on również dokładne zaprojektowanie trasy lotu drona.

Najczęściej drony latające wykorzystuje się w następujący sposób:

 • Do celów militarnych – obserwacja i wykonywanie działań bojowych,
 • Do celów cywilnych – badanie i monitorowanie trudno dostępnych miejsc,
 • Do celów komercyjnych – dzięki wyposażeniu w wysokiej jakości kamery, coraz powszechniej wykorzystywane do filmowania lub fotografowania z lotu ptaka,
 • Do celów rekreacyjnych – szeroko pojęta zabawa, podobnie jak w przypadku sterowanych zdalnie samolotów.

Rodzaje dronów latających

Najpopularniejszy podział dronów oparty jest na ilości wirników, w które dane urządzenie jest wyposażone. Im większa ich ilość, tym większe możliwości nośne. Wyróżnić możemy:

 • Quadrocopter – zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj drona. Quadrocoptery posiadają cztery śmigła. Dzięki kompaktowej budowie oraz niewysokiej cenie, modele z czterema wirnikami wykorzystuje się praktycznie w każdym celu – komercyjnym, rekreacyjnym lub cywilnym.
 • Hexacopter – posiadają sześć wirników, co pozwala na ich wykorzystywanie w bardziej profesjonalnych zadaniach. Dzięki większej możliwości udźwigu, są one często używane w produkcjach filmowych.
 • Octocopter – profesjonalny sprzęt wyposażony w 8 wirników.

Drony zdalnie sterowane w zastosowaniu komercyjnym

Bez wątpienia wprowadzenie na rynek dronów zdalnie sterowanych otworzyło szereg ciekawych możliwości dla ich wykorzystania komercyjnego i rekreacyjnego. Drony z kamerą doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie standardowej oferty kamerzystów, filmowców i fotografów. Coraz częściej wykorzystywane są w produkcji reklamowej, a dzięki niewysokiej cenie stają się powszechnie wykorzystywanymi urządzeniami podczas sesji ślubnych lub plenerowych. Drony z kamerą są również świetnym gadżetem dla miłośników sportów ekstremalnych. Dzięki specjalnym aplikacjom można zaprogramować drona tak, aby podążał za sportowcem i rejestrował jego wyczyny. Taki film z pewnością szybko zdobędzie popularność na serwisach video.

Na co zwrócić uwagę kupując drony latające?

Decydując się na zakup drona latającego musimy mieć świadomość bardzo szerokiej oferty sklepów ze tymi urządzeniami. Coraz większa popularność dronów spowodowała również zwiększenie nacisku na oferowanie coraz bardziej wymyślnych funkcji tych urządzeń. Dlatego też na pierwszy rzut oka, wybór najlepszej oferty dronów zdalnie sterowanych mogą przyprawić o zawrót głowy. Wszystkie drony latające powinny charakteryzować się kilkoma zasadniczymi cechami, które wpłyną na komfort korzystania z nich, a także umożliwią proste sterowanie oraz wykorzystanie do określonych zadań. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę?

 • Maksymalny udźwig – w zależności od zadań, jakie planujemy wykonywać dronem latającym, maksymalna waga startowa będzie kluczowym elementem. Jeśli bowiem chcemy, korzystać z niestandardowego wyposażenia, upewnijmy się, że dron będzie w stanie unieść się z zaplanowanym obciążeniem.
 • Czas pracy – drony do użytku rekreacyjnego nie oferują zbyt długiego czasu pracy. Ich lekka i niewielka konstrukcja nie pozwala bowiem na zamontowanie pojemnych akumulatorów. Najczęściej mini drony pracują nie dłużej niż 10 – 15 minut. Jeżeli więc chcemy pobawić się dłużej, warto zaopatrzyć się w dodatkowe baterie do urządzenia. Oczywiście im bardziej zaawansowany sprzęt, tym dłuższy będzie czas lotu.
 • Sterowanie ze smartfona – drony zdalnie sterowane ze smartfona to wygodne rozwiązanie dla miłośników tych gadżetów. Wystarczy zainstalować aplikację i możemy swobodnie kontrolować naszego drona z poziomu telefonu.
 • Kamera – większość dostępnych w sklepie urządzeń tego typu to drony z kamerą. Warto jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić parametry kamery oferowanej w zestawie. Przede wszystkim zwrócić uwagę należy na drony z kamerami pozwalającymi rejestrować obraz w rozdzielczości co najmniej HD. Drony zdalnie sterowane za pomocą smartfona, poza możliwością kontroli lotu, mogą również posiadać opcję sterowania samą kamerą. Umożliwia to kontrolę nad ujęciami z drona.
 • Jakość wykonania – ewidentnie jeden z najważniejszych elementów składających się na całościową ocenę jakości drona. Urządzenie musi być odporne na różnego rodzaju zderzenia podczas lotu, a także nie powinno na nim robić wrażenia twarde lądowanie. Dlatego też sprawdzenie jakości materiałów, z których zbudowany jest dron latający jest absolutnie konieczne. Można również sprawdzić opinie innych użytkowników danego modelu. Opinie takie z łatwością można znaleźć w Internecie.
 • Gimbal – jest to specjalny, przeznaczony do montażu kamery lub aparatu stabilizator, który eliminując wstrząsy poprawia znacząco jakość nagrania. Gimbal najczęściej dostępny jest osobno, gdyż jego zakup powinien uwzględniać rodzaj montowanego sprzętu.

Drony dla dzieci – najlepszy pomysł na prezent

Rosnąca w bardzo szybkim tempie popularność dronów latających nie mogła umknąć uwadze dzieciom. Producenci tych urządzeń doskonale zdając sobie z tego sprawę przygotowali bardzo ciekawą ofertę obejmującą drony dla dzieci, a także mini drony dla początkujących użytkowników. Zakup drona dla dzieci jest wspaniałym pomysłem na prezent. Czym powinny charakteryzować się drony dla dzieci? Przede wszystkim ich konstrukcja musi być wyjątkowo bezpieczna i zawierać odpowiednie osłony na śmigła wirników. Mini drony mogą być wykorzystywane zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu, dobrze będzie zatem jeśli umieszczone będą w elastycznej klatce, co pozwoli urządzeniu bezboleśnie odbić się od ściany, sufitu, czy przeszkód na dworze. Drony dziecięce muszą również być wyjątkowo wytrzymałe. Młodzi adepci sztuki latania dronami z pewnością nie raz doświadczą twardego lądowania. Wybierając drony dla dzieci, zwróćmy też uwagę, czy posiadają one wbudowaną kamerę HD. Dobrze, jeśli dron pozwala wykonywać różnego rodzaju akrobacje w powietrzu. Nie można również zapomnieć o zakupie dodatkowych baterii, dzięki którym zabawa będzie mogła trwać zdecydowanie dłużej.

Drony latające a polskie prawo

Polskie prawo umożliwia każdemu korzystanie z dronów zdalnie sterowanych, wyłącznie gdy spełnione zostaną następujące warunki:

 • W trakcie lotu drony zdalnie sterowane muszą znajdować się w zasięgu wzroku użytkownika.
 • Drony latające mogą poruszać się poza kontrolowaną strefą powietrzną oraz strefami D (Dangerous – strefy niebezpieczne, w Polsce są to poligony wojskowe), P (Prohibited - strefy zakazane nad obiektami o znaczeniu strategicznym lub nad obiektami, których uszkodzenie mogłoby być tragiczne w skutkach) i R (Restricted – strefy ograniczone nad parkami narodowymi).
 • Drony latające mogą poruszać się z dala od ludzi – co najmniej 30 metrów w poziomie oraz budynków – co najmniej 100 metrów w poziomie. Ograniczenie to nie dotyczy dronów o wadze mniejszej niż 600g.
 • Drony latające o wadze powyżej 25 kilogramów muszą posiadać zezwolenie umożliwiające lot w kategorii specjalnej. Urządzenie musi również posiadać aktualne badanie techniczne.
 • Osoby wykorzystujące drony zdalnie sterowane do celów komercyjnych muszą uzyskać świadectwo kwalifikacji, posiadać ważne ubezpieczenie OC, a także przejść badania lotniczo-lekarskie.

Kupujemy drony latające

Jak najlepiej wzbić się w przestworza? Oczywiście z dronem latającym! Sklep Carrefour.pl oferuje szeroki wybór najwyższej jakości dronów zdalnie sterowanych dla każdego. Nasza propozycja to drony latające do celów rekreacyjnych, z których również można korzystać w celach komercyjnych. Sklep Carrefour.pl oferuje drony z kamerą umożliwiające rejestrację filmu w jakości HD. Wyposażone w wydajne baterie urządzenia latające pozwalają na długi lot i wspaniałą zabawę. Wśród propozycji znajdziecie również drony dla dzieci, a także mini drony – najlepsze dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tymi urządzeniami. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zakupów i wspaniałej przygody z dronami latającymi.