Lustrzanki

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Lustrzanki cyfrowe

Jaką lustrzankę kupić?

Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dotyczy to również technologii fotograficznej. Proces ten spowodował, że dzisiaj praktycznie każdy ma przy sobie aparat fotograficzny w postaci smartfona. Mimo tego jednak, że aparaty w smartfonach z roku na rok oferują coraz lepsze parametry, ciągle jest im bardzo daleko do jakości lustrzanki. To samo tyczy się aparatów kompaktowych. Jakość, jaką oferują lustrzanki jest ciągle niedoścignionym wzorem dla wszystkich grup aparatów fotograficznych. Lustrzanki to aparaty wyposażone w lustro oraz matówkę, dzięki czemu mamy możliwość wykonywania profesjonalnych zdjęć. Ponadto dzięki zastosowaniu wymiennej optyki, lustrzanki mają praktycznie nieograniczone możliwości. W związku z tym nie dziwi nikogo, że profesjonaliści, reporterzy, a także pasjonaci fotografii wybierają właśnie lustrzanki. Sklep Carrefour.pl oferuje bogaty wybór lustrzanek najwyższej jakości, pochodzących od uznanych producentów i marek. Lustrzanki dostępne w sklepie to światowy top jeżeli chodzi o jakość, przy zachowaniu korzystnych cen.

Wybieramy lustrzanki

Zakup lustrzanki związany jest z dosyć dużym wydatkiem. Inwestycja ta jednak z pewnością zwróci się w postaci oszałamiającej jakości zdjęć. Jeśli więc poszukujesz profesjonalnego aparatu fotograficznego i decydujesz się na zakup lustrzanki, pierwszym krokiem, jaki należy poczynić jest rozeznanie się w cenach. Dobrej jakości profesjonalne lustrzanki kupić można już w granicach 1.500-2.000 złotych. Jednak im bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, tym wyższa jego cena. Przyjrzyjmy się zatem, jakie parametry mogą wpłynąć na cenę lustrzanki. Do najważniejszych parametrów zdecydowanie należy zaliczyć:

 • rozdzielczość matrycy, jej typ i rodzaj,
 • zakres czułości ISO,
 • stabilizacja obrazu,
 • rozmiar i wielkość oraz możliwość obracania wyświetlacza,
 • wizjer,
 • wbudowana lub zewnętrzna lampa błyskowa,
 • mocowanie obiektywu,
 • jakość obudowy,
 • wymiary i waga,
 • funkcje podstawowe i dodatkowe (np. pomiar światła, fokus automatyczny, programy, efekty, ekspozycja, samowyzwalacz, zdjęcia seryjne etc.),
 • wyposażenie dodatkowe (obiektyw, karta pamięci, lampa zewnętrzna, zasilanie, złącza).

Wszystkie z powyższych elementów wpływają w znaczący sposób na funkcjonalność, możliwości, a w konsekwencji cenę lustrzanki. Jednak dla każdego miłośnika fotografii lub profesjonalisty im bardziej zaawansowane możliwości daje lustrzanka, tym lepiej. Decydując się zatem na zakup lustrzanki warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są moje umiejętności i czy jestem w stanie wykorzystać rozbudowane funkcje aparatu. Odpowiednie dopasowanie aparatu do potrzeb i umiejętności spowoduje, że korzystanie z niego będzie wyjątkową przyjemnością, a fotografie zachwycały będą każdego. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z bogatym wyborem lustrzanek najwyższej jakości.