Cyfrowe ramki do zdjęć

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Cyfrowe ramki do zdjęć (elektroniczne)

Jaką cyfrową ramkę do zdjęć kupić?

Jak zachować wspomnienia z wyprawy marzeń, ważnej uroczystości lub wydarzenia? Co więcej, jak mieć je w zasięgu wzroku przez cały czas? Oczywiście poprzez zdjęcia. Jednak ile zdjęć zmieści się na ścianie czy półkach? Może lepiej zakupić cyfrowe ramki do zdjęć? Jest to doskonały gadżet dla każdego, w którym zmieści się cały album ze zdjęciami. Cyfrowe ramki do zdjęć umożliwiają przechowywanie i wyświetlanie ulubionych zdjęć w zależności od nastroju. Cyfrowe ramki do zdjęć mogą ponadto służyć jako budzik, kalendarz a nawet odtwarzacz DVD! Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą wyjątkowych, pojemnych i stylowych cyfrowych ramek do zdjęć, z którymi najwspanialsze wspomnienia uwiecznione na zdjęciach będą zawsze w zasięgu wzroku.

Czym kierować się wybierając cyfrowe ramki do zdjęć?

Z dnia na dzień obserwować można wzrost zainteresowania cyfrowymi ramkami do zdjęć. Nic w tym dziwnego. Czasy, w których wywołanie kliszy było nie tylko trudne ale i kosztowne przeszły już w niepamięć. Dzisiaj pstrykamy zdjęcia na każdym kroku. Duża w tym zasługa coraz doskonalszych aparatów wbudowanych w smartfony. Aby przeglądać te zdjęcia nie potrzebujemy już wyłącznie komputera. Cyfrowe ramki do zdjęć nie tylko wyświetlą wszystkie nasze ulubione zdjęcia. Będą się one prezentowały w wyeksponowanym miejscu wyjątkowo stylowo. Wybierając cyfrowe ramki do zdjęć powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych ich cech, aby zakupić ramkę najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom.

Ekran cyfrowej ramki do zdjęć

Jest to zdecydowanie najistotniejszy element ramki. Na szczęście dzięki wykorzystaniu matryc LCD cyfrowe ramki do zdjęć oferują bardzo wysoką jakość obrazu. Warto jednak zapoznać się ze specyfiką obrazu ramki:

  • wielkość ekranu ma ogromne znaczenia, gdyż cyfrowa ramka do zdjęć jest przede wszystkim elementem dekoracyjnym. Zbyt duży ekran ramki w niewielkim pomieszczeniu może za bardzo przytłaczać przestrzeń. Wybierajmy więc cyfrowe ramki do zdjęć o przekątnej dostosowanej do przestrzenia i miejsca ekspozycji.
  • format obrazu – najczęściej spotykanym formatem jest 4:3, jednak możemy z łatwością znaleźć cyfrowe ramki wyświetlające w formacie 16:9. Wybierajmy ramki cyfrowe dopasowane do formatu zdjęć, jakie wykonujemy.
  • rozdzielczość – w teorii im wyższa, tym lepiej. Wybierajmy jednak cyfrowe ramki do zdjęć oferujące rozdzielczość dopasowaną do wielości ekranu. Jeśli zainwestujemy w niewielką ramkę o bardzo dużej rozdzielczości, praktycznie nie odczujemy różnicy w jakości wyświetlanych zdjęć.

Jeśli planujemy umieścić ramkę w mocno oświetlonym miejscu, warto wybrać taką, która oferuje matowy ekran, niwelującym refleksy świetlne.

Jakość obrazu cyfrowych ramek do zdjęć

Kupując cyfrową ramkę do zdjęć chcemy, aby wyświetlała ona nasze fotografie w możliwie najlepszej jakości. Warto więc zwrócić uwagę przy zakupie na najważniejsze parametry decydujące o jakości właśnie:

  • kontrast – im wyższy, tym lepiej. Najlepsze ramki cyfrowe oferują kontrast na poziomie 600:1. Pozwala to na ukazanie pełni kolorów oraz głębi czerni.
  • jasność – jeśli ramka cyfrowa znajduje się w nasłonecznionym miejscu, powinniśmy upewnić się, że jasność obrazu jest bardzo duża. Owoczesne ramki cyfrowe oferują możliwość automatycznego doboru poziomu jasności w zależności od warunków – takie rozwiązanie znamy dobrze ze smartfonów.

Na komfort użytkowania ramki cyfrowej wpływ ma wiele dodatkowych elementów, które warto przeanalizować oraz określić jakie cechy spełniać powinna nasza cyfrowa ramka do zdjęć. Wśród nich najważniejszymi będą:

  • format obsługiwanych zdjęć,
  • sposób prezentacji zdjęć,
  • różne metody zasilania,
  • wielkość wbudowanej pamięci,
  • zasilanie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie te elementy, z pewnością wybierzemy najlepszą cyfrową ramkę do naszych zdjęć. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą obejmującą stylowe i nowoczesne ramki cyfrowe.