Myszy dla graczy

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Myszki dla graczy (myszki gamingowe)

Jaką myszkę gamingową wybrać?

Większość pasjonatów komputerowych zgodzi się ze stwierdzeniem, że dobre myszy gamingowe są równie ważne, jak pozostałe kluczowe elementy zestawu. Mimo tego, że oczywiście to nie mysz gra za nas, jednak używając sprzętu najwyższej klasy możemy w dużym stopniu zwiększyć szanse na zwycięstwo. Nowoczesne myszy dla graczy dzięki ultranowoczesnym sensorom zapewniają absolutnie bezkompromisowe osiągi, co pozwala oddać się w pełni grze i uzależnić zwycięstwo jedynie od własnych umiejętności. Wybór najlepszej myszy dla graczy to trudne zadanie. Brak znajomości najważniejszych parametrów oraz ich wpływu na działanie kontrolera powoduje, że w większości przy wyborze kierujemy się jedynie ceną, a jest to duży błąd. Sklep Carrefour.pl wychodzi naprzeciw miłośnikom gier komputerowych i przedstawia najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę wybierając myszy dla graczy ze swojej oferty.

Parametry myszy gamingowych

Główny podział myszy dla graczy dotyczy ich łączności z komputerem. Sklep Carrefour oferuje zarówno myszy gamingowe bezprzewodowe, jak i modele z kablem. Wybór odpowiedniego rodzaju uzależniony jest od preferencji użytkownika oraz rodzaju gier, z którymi spędza najwięcej czasu. Jednak kluczowe parametry myszy do graczy wcale nie dotyczą komunikacji, a elementów wpływających na praktyczne działanie myszy. Wybierając myszy dla graczy zwrócić uwagę należy przede wszystkim na sensor. W sklepie Carrefour.pl znajdziemy myszy gamingowe wykorzystujące:

  • sensor optyczny – zdecydowanie najczęściej spotykany. Są tańsze od laserowych i zdecydowanie lepsze od najtańszych wersji wykorzystujących laser właśnie.
  • sensor laserowy – myszy gamingowe pracujące na dobrej jakości sensorach laserowych gwarantują bardzo dużą precyzję, większą niż myszy optyczne rozdzielczość oraz działanie na większej liczbie powierzchni.

Kolejnym, niezwykle istotnym elementem, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając myszy dla graczy jest wartość dpi. Pod tym skrótem kryje się w praktyce czułość myszy. Innymi słowy jest to wartość mówiąca o ile pikseli przesunie się kursor, jeśli przesuniemy sensor o 1 cel. Wydawać by się mogło, że im wyższa wartość DPI, tym lepiej. Jednak praktyka pokazuje, że mistrzowie rozgrywek komputerowych korzystają najczęściej z myszy gamingowych o wartości 400-800 DPI. Wybierając myszy dla graczy zwrócić uwagę należy ponadto na następujące parametry:

  • prędkość maksymalna – im wyższa, tym lepiej,
  • częstotliwość raportowania czyli przekazywania informacji do komputera.

Przeznaczone dla miłośników gier myszy komputerowe już dawno ewoluowały z prostych urządzeń wskazujących położenie kursora w kierunku zaawansowanych konstrukcji umożliwiających wykonywanie szereg skomplikowanych funkcji. Myszy gamingowe to nowoczesny sprzęt, który powinien znaleźć się w dłoni każdego szanującego się gracza. Dobrze dopasowana do gracza mysz zapewni wygodę i precyzję kontroli nawet podczas najdłuższych sesji. Szereg przycisków funkcyjnych doskonałe parametry dpi oraz prędkości, powodują, że myszy dla graczy dostępne w sklepie Carrefour.pl spełnią oczekiwania każdego miłośnika gier komputerowych.