Klawiatury dla graczy

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Klawiatury dla graczy (klawiatury gamingowe)

Jaką klawiaturę gamingową kupić?

Każdy zapalony gracz wie, że dobór odpowiedniej klawiatury do gier jest niezbędnym elementem do odnoszenia sukcesów w grach. Wybór klawiatur gamingowych jest naprawdę szeroki, dlatego też dobór odpowiedniej klawiatury dla siebie może przysporzyć nie lada problemów. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama klawiatur dla graczy, spełniająca oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Klawiatura gamingowa – co to jest?

Mogłoby się wydawać, że klawiatura dla graczy nie ma większego znaczenia. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, dzisiejsze klawiatury gamingowe różnią się od tradycyjnych klawiatur biurowych czy multimedialnych. Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe nie raz wzbudzają w nas emocje i często zdarza się, że dosłownie wyżywamy się na klawiaturze. Dlatego też główną różnicą, jaka leży między klawiaturą gamingową, a zwykłą, jest jej wytrzymałość. Ekscytujące rozgrywki nie raz wymagają także od graczy szybkiej reakcji i dynamiki, dlatego też sama klawiatura powinna posiadać te cechy.

Klawiatura gamingowa – jaką wybrać?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych klawiatur, gracze mogą wybierać między klawiaturami mechanicznymi, membranowymi i hybrydowymi. Jednak który typ klawiatury najlepiej sprawdzi się podczas długich rozgrywek?

Klawiatura mechaniczna dla graczy

Ten typ klawiatur gamingowych, przez wielu graczy uważany jest za najlepszy i najbardziej wytrzymały. Klawiatury mechaniczne dla graczy charakteryzują się wysoką jakością wykonania i trwałością. Dodatkowo tego typu klawiatury gamingowe cechują się tym, że każdy klawisz posiada osobny mechanizm, dlatego też podczas grania nie dochodzi do blokowania się wysyłanych sygnałów, gdy podczas rozgrywki wciśniemy kilka klawiszy na raz. Dodatkowo klawiatury mechaniczne odznaczają się dużą dynamiką, precyzją i szybką reakcją, która jest niezbędna podczas grania.

Jedynym w sumie minusem klawiatur mechanicznych, jest generowanie przez nie dość dużego hałasu, który dla domowników może z czasem stać się nie do zniesienia, szczególnie podczas nocnych rozgrywek.

Klawiatury membranowe dla graczy

Najbardziej popularne i najczęściej wybierane przez graczy, są klawiatury membranowe. Ten typ klawiatur jest najczęściej wybierany, głównie ze względu na niewielkie koszty produkcji i atrakcyjną cenę produktu. Niestety są także nieco mniej trwałe od swoich mechanicznych kuzynów. Mechanizm tych klawiatur opiera się na elementach gumowych, które po wciśnięciu klawisza dociskają membranę, generując odpowiedni sygnał do komputera. Zastosowanie elementów gumowych sprawia, że klawiatura membranowa dla gracza praktycznie w ogóle nie generuje hałasu.

Klawiatury hybrydowe dla graczy

Klawiatury hybrydowe są połączeniem klawiatur mechanicznej i membranowej. Klawiatury posiadają bowiem oddzielne mechanizmy dla każdego klawisza, wzbogacone dodatkowo elementami gumowymi. Sprawia to, że klawiatury hybrydowe dla graczy są bardzo precyzyjne i dynamiczne, a jednocześnie ciche. Tego typu klawiatury są niezwykle uniwersalne, dlatego doskonale sprawdzą się zarówno podczas grania, jak i pracy na komputerze.

Układ klawiszy ma znaczenie

W przypadku klawiatur gamingowych, układ klawiszy ma ogromne znaczenie. W chwili obecnej najchętniej wybierane przez graczy są klawiatury z układem amerykańskim i angielskim (europejskim). Układ „US” charakteryzuje się przedłużonym klawiszem Shift i podłużnym klawiszem Enter. W klawiaturze angielskiej znajdziemy haczykowaty Enter i nieco skrócony klawisz Shift.

Dlaczego układ jest taki ważny? Dlatego, że w większości gier klawisz Shift odpowiada zwykle za szybki bieg postaci lub przyspieszenie pojazdu. Im klawisz Shift będzie szerszy, tym lepiej. W chwili obecnej sami producenci klawiatur gamingowych przykładają większą wagę do układu klawiszy i coraz częściej zdarza się, że klawiatury europejskie wyposażane są w podłużny klawisz Shift.

Klawiatura gamingowa - bezprzewodowa czy przewodowa?

Wielu graczy zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będzie klawiatura przewodowa czy bezprzewodowa. Klawiatury bezprzewodowe mogą powodować opóźnienia akcji, a dodatkowo istnieje możliwość zerwanie połączenia w trakcie rozgrywki. Klawiatury przewodowe dla graczy oferują szybką reakcję i dynamikę. Każdy gracz powinien indywidualnie podjąć decyzję, która z klawiatur będzie dla niego najlepsza. Pamiętajmy, że każdy typ ma swoich zwolenników, ale również przeciwników.

W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajdziesz szeroką gamę klawiatur gamingowych, zarówno mechanicznych, membranowych, jak i hybrydowych. Atrakcyjne ceny i wysoka jakość oferowanych produktów, to tylko nieliczne z zalet, jakie oferują klawiatury dla graczy z naszej oferty.