Suszarki do włosów

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Suszarki do włosów

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Suszarka do włosów jest niezbędnym elementem, jaki powinien znajdować się na wyposażeniu łazienki każdej nowoczesnej kobiety dbającej o swoje włosy. Wydawać by się mogło, że zadaniem suszarki do włosów jest tylko i wyłącznie suszenie, jednak aktualnie dostępne na rynku urządzenia wyposażone zostały w szereg dodatkowych funkcji, których zadaniem jest nie tylko wymodelowanie włosów, ale również dbanie o ich kondycję. Sklep Carrefour w swojej ofercie posiada suszarki do włosów renomowanych marek, w atrakcyjnych cenach.

Rodzaje suszarek do włosów

W czasie poszukiwań odpowiedniej do naszych włosów suszarki, z pewnością natkniemy się na różne rodzaje tego typu urządzeń. Na rynku dostępne są bowiem:

  • suszarki do użytku domowego,

  • suszarki profesjonalne,

  • suszarki turystyczne.

Suszarka do domu

Suszarki do włosów określone mianem domowych, są to standardowe urządzenia przeznaczone do codziennego użytku. Obecnie znajdujące się na rynku urządzenia tego typu, wyposażane są w nowoczesne funkcje, podobne do tych, jakie posiadają suszarki profesjonalne.

Suszarka profesjonalna

Z racji, że suszarki profesjonalne przeznaczone są głównie do użytku w salonach fryzjerskich, wyróżniają się niezwykłą trwałością i wydajnością. Urządzenia profesjonalne wyposażane są bowiem w solidne silniki, które pozwalają na bardziej intensywne użytkowanie suszarki. Od standardowych modeli z przeznaczeniem domowym, suszarki profesjonalne odróżnia nieco większy rozmiar, dłuższy przewód i większa różnorodność końcówek modelujących.

Suszarka turystyczna

W ofercie dostępne są także suszarki turystyczne, które są nieco mniejsze od standardowych modeli i często posiadają składaną rączkę. Są to proste urządzenia, które bez problemu możemy spakować do walizki czy torby podróżnej.

Suszarka z jonizacją

Coraz więcej modeli suszarek do włosów, wyposażonych zostaje w funkcje jonizacji. Tego typu urządzenia posiadają specjalny generator jonów ujemnych, który podczas suszenia wytwarza jony ujemne. Zastosowanie jonizacji w suszarkach sprawia, że włosy po wysuszeniu nie elektryzują się i nie puszą, pozostają gładkie i lśniące. Jonizacja pozwala również na łatwiejsze modelowanie włosów, a dodatkowo sprawia, że wyglądają one zdrowo i pięknie.

Suszarka z odżywką

Obok suszarek z jonizacją, w naszej ofercie znajdują się także suszarki do włosów z odżywką. Tego typu urządzenia zostały wyposażone w otwory wylotowe, które nasączone są specjalnymi substancjami odżywiającymi włosy. Najczęściej spotykanym typem suszarek z odżywką są suszarki keratynowe. Tego typu urządzenia podczas suszenia uwalniają keratynę, która wnika w strukturę włosa, wzmacniając go, odżywiając i nadając blask oraz zdrowy wygląd.

Suszarka turmalinowa czy ceramiczna?

Podczas wyboru najlepszej suszarki do włosów, często zadajemy sobie pytanie czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup suszarki ceramicznej czy turmalinowej.

Suszarka ceramiczna

Wyposażona jest w powłokę ceramiczną, pokrywającą otwór wylotowy suszarki. Dzięki zastosowaniu powłoki ceramicznej w suszarce, gorące powietrze podczas suszenia jest zrównoważone, dzięki czemu włosy nie są narażone na punktowe przegrzewanie. Tego typu powłoka sprawia, że włosy są odżywione i zdrowsze.

Suszarka turmalinowa

W powłokę turmalinową wyposażone są zwykle suszarki z jonizacją. Powłoka turmalinowa jest bowiem naturalnym źródłem jonów ujemnych, które jak wspominaliśmy wcześniej, skutecznie zapobiegają elektryzowaniu się włosów i sprawiają, że wyglądają one na zdrowe i odżywione.

Prędkość nadmuchu i regulacja temperatury

Niezwykle ważnymi parametrami, na jakie musimy zwrócić uwagę wybierając suszarkę do włosów, jest możliwość regulacji temperatury i prędkości nadmuchu. Oba parametry mają bezpośredni wpływ na kondycję naszych włosów, dlatego też są tak ważne. Regulacja nadmuchu pozwoli na dopasowanie go odpowiednio do tego, jak mokre są nasze włosy. Regulacja temperatury natomiast, umożliwi dostosowanie temperatury do danej czynności (suszenie, stylizacja) oraz do rodzaju i kondycji włosów.

Oba wymienione parametry możemy w łatwy sposób ustawić za pomocą specjalnych suwaków lub przełączników, w zależności od modelu. Suszarki obecnie znajdujące się na rynku pozwalają na regulację na 2-6 stopniach.

W ofercie naszego sklepu znajdują się suszarki do włosów do użytku domowego, suszarki turystyczne, a nawet modele profesjonalne. Wszystkie produkty dostępne w sklepie internetowym Carrefour.pl pochodzą od znanych i renomowanych producentów urządzeń do stylizacji włosów, takich jak np. Remington czy Babyliss. Nie zwlekaj i już dziś zamów suszarkę do włosów dostosowaną do potrzeb Twoich i Twoich włosów. Kupując suszarkę w naszym sklepie zyskasz nie tylko gwarancję zakupu, ale także pełną satysfakcję z zakupionego modelu, a to wszystko w całkiem przystępnych cenach!