Prostownice i karbownice

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Prostownice i karbownice do włosów

Jaką prostownicę lub karbownicę kupić?

Chyba każda kobieta chciałaby mieć piękne, zdrowe i zadbane włosy. Aby jednak uzyskać zdrowy wygląd włosów, oprócz odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji, powinniśmy także zadbać o dobór odpowiedniego sprzętu, jakim są prostownice i karbownice. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama sprzętu, przeznaczonego do domowej stylizacji włosów.

Prostownica – idealnie proste włosy

Długie, zdrowe i idealnie proste włosy, z pewnością dodadzą każdej  kobiecie uroku i elegancji. Wybierając prostownicę, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które będą miały wpływ na to, czy nasze włosy pozostaną zdrowe i nie będą się niszczyć.

Po pierwsze… Płytki!

Najważniejszym elementem każdej prostownicy do włosów są płytki grzewcze i powłoki, jakimi zostały pokryte. To właśnie od nich zależy kondycja naszych włosów i równomierne rozprowadzanie temperatury. Na rynku jest wiele modeli prostownic do włosów, które oferują różne rodzaje płytek i powłok. Spośród ich rodzajów, możemy wyróżnić:

  • płytki z powłoką ceramiczną,
  • płytki ceramiczne z domieszką keratyny,
  • płytki z powłoką diamentową,
  • płytki z powłoką turmalinową.

Największym powodzeniem cieszą się prostownice wyposażone w płytki ceramiczne. Charakteryzują się gładkością i tym, że temperatura jest równomiernie rozprowadzana na całej ich powierzchni. Drugim rodzajem płytek, jaki możemy spotkać wybierając dobrą prostownicę, są płytki ceramiczne z domieszką kreatyny. Charakteryzują się tym, że pod wpływem wysokiej temperatury, z płytek prostownicy uwalniają się substancje odżywcze, wnikające we włókna włosów. Prostownice z powłoką diamentową są bardzo odporne na zarysowania i uszkodzenia, a dodatkowo ich powłoka jest wyjątkowo gładka, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję włosów. Płytki turmalinowe charakteryzują się tym, że pod wpływem wysokiej temperatury uwalniają jony ujemne, co powoduje, że włosy nie elektryzują się, są lśniące i gładkie.

Wielkość jednak ma znaczenie

Oczywiście chodzi o wielkość płytek w prostownicy. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element, który znacząco wpływa na wygodę użytkowania prostownicy. Wielkość płytki powinniśmy dobierać na podstawie naszych włosów. W przypadku, gdy nosimy krótkie fryzury, odpowiednie będą prostownice o wąskich i krótkich płytkach. Jeśli nasze włosy są długie i gęste, powinniśmy zdecydować się na zakup urządzenia do stylizacji włosów o długich i szerokich płytkach. Dzięki temu skrócimy czas stylizacji, gdyż za jednym pociągnięciem wyprostujemy większe pasmo włosa.

Moc

Każde urządzenie ma określoną moc, od której zależy głównie to, jak szybko od uruchomienia urządzenie będzie gotowe do pracy. Zasada jest więc prosta – im moc wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzeje.

Regulacja temperatury jest ważna

Wiele modeli prostownic oferuje możliwość regulacji temperatury. Jest to bardzo ważny element, gdyż każdy rodzaj włosów potrzebuje innej temperatury. Grube i mocne włosy będą potrzebowały wyższej temperatury, z kolei cienkie i słabe - niższej. Możliwość ustawienia temperatury jest zatem bardzo ważna.

Obrotowy kabel

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, w który powinna być wyposażona każda dobra prostownica jest obrotowy kabel. Dzięki takiemu zastosowaniu, kabel nie będzie plątał się między rękami, co znacząco ułatwi proces prostowania.

Zabezpieczenia

Z racji, że prostownice nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur (zwykle 140-220 stopni), bardzo ważne jest, by posiadały odpowiednie zabezpieczenia. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie mają one większego znaczenia, jednak w praktyce bywa inaczej. Warto wybierać prostownice do włosów z funkcją automatycznego wyłączania się po określonym czasie bezczynności. Zazwyczaj wynosi on od 30-60 minut. Jest szczególnie przydatny, gdy spieszymy się i zapomnimy odłączyć urządzenie od prądu – prostownica z automatycznym wyłącznikiem po upływie określonego czasu wyłączy się.

Prostownica z jonizacją

Coraz więcej modeli prostownic dostępnych na rynku, posiada funkcje jonizacji. Jednak co to właściwie oznacza i jaki ma to wpływ na włosy? Oznacza to, że pod wpływem temperatury, płytki prostownicy uwalniają jony ujemne, wnikające w strukturę włosa. Jonizacja pozwala na łatwiejsze domykanie łuski włosa, dzięki czemu są one zdrowsze, pełne blasku i nie łamią się. Dodatkowo jony ujemne mają właściwości anty-elektryzujące.

Prostownica z grzebieniem

Przeglądając oferty, możemy natknąć się na modele prostownic z grzebieniem. Są to urządzenia, które zostały wyposażone w specjalny grzebyk, umożliwiający równomierne rozprowadzanie kosmyków włosów na całej powierzchni płytki. Sprawiają one, że włosy nie „uciekają” z płytki, dzięki czemu są jeszcze bardziej gładkie i idealnie wyprostowane.

Karbownica – zaszalej z nowym lookiem!

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się karbownice do włosów. Są to urządzenia, za pomocą których możemy uzyskać efektowne, bardzo drobne fale, niczym z lat osiemdziesiątych. Dlaczego kobiety coraz chętniej sięgają po karbownice? Głównym powodem jest to, że za pomocą tego urządzenia możemy uzyskać efekt puszystych i podniesionych u nasady włosów. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze dobrej karbownicy?

Budowa

Pod wieloma względami, karbownica jest bardzo podobna do prostownicy, dlatego też przy jej wyborze powinniśmy kierować się takimi samymi kryteriami. Najważniejszym elementem są oczywiście płytki grzewcze. W karbownicach najlepiej sprawdzą się płytki ceramiczne, turmalinowe, ceramiczno turmalinowe lub tytanowo-turmalinowe.

Temperatura

Podobnie jak prostownice, tak i karbownica powinna posiadać regulację temperatury. Jak już wspominaliśmy wcześniej, takie rozwiązanie pozwoli na odpowiednie dopasowanie temperatury do rodzaju włosa. Pamiętajmy, że odpowiednie ustawienie ma bezpośredni wpływ na kondycję i wygląd naszych włosów.

Dodatkowe akcesoria

O tym, czy urządzenie będzie nam dobrze służyło, często decydują elementy niewidoczne na pierwszy rzut oka. Oprócz doboru odpowiednich płytek i sprawdzając, czy dany model posiada regulację temperatury, powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • długość kabla i to, czy jest on obrotowy,
  • czy karbownica ma wymienne płytki (w tym przypadku zyskamy urządzenie wielofunkcyjne – karbownicę i prostownicę w jednym),
  • kształt uchwytu – powinien być ergonomiczny, a samo urządzenie powinno pewnie leżeć w dłoni,
  • odpowiednie zabezpieczenia, jak na przykład automatyczne wyłączanie po określonym czasie bezczynności lub blokada płytek.

Niektóre modele prostownic i karbownic posiadają w zestawie specjalne maty lub pokrowce termoizolujące. Mata pozwoli na swobodne położenie rozgrzanego urządzenia na blacie, bez obaw o jego uszkodzenie. Pokrowce doskonale sprawdzą się w przypadku spóźnialskich i tych osób, które ciągle są w biegu. Pokrowiec pozwoli na bezpieczne spakowanie urządzenia zaraz po stylizacji i schowanie go na przykład do torby podróżnej.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama produktów do stylizacji włosów. U nas znajdziesz prostownice i karbownice renomowanych producentów, wykonane z najwyższą dbałością i w bardzo atrakcyjnych cenach.