Maszynki do strzyżenia

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Maszynki do strzyżenia

Jaką maszynkę do strzyżenia kupić?

Jeśli z jakichkolwiek powodów nie przepadasz za wizytą u fryzjera lub po prostu nie masz czasu na bieganie po profesjonalnych salonach, dobrym posunięciem będzie zakup maszynki do strzyżenia. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się ogromny wybór maszynek do strzyżenia włosów, które dzięki specjalnym nasadkom, pozwolą na uzyskanie wymarzonej fryzury w domowym zaciszu. Atrakcyjne ceny i produkty od renomowanych producentów są gwarancją dobrego zakupu.

Rodzaje maszynek do strzyżenia

Na rynku urządzeń przeznaczonych do stylizacji męskich włosów, znajduje się szereg maszynek do strzyżenia. Jedne z urządzeń przeznaczone są dla prywatnych użytkowników, inne zaś dedykowane profesjonalnym salonom fryzjerskim.

Oba te typy różnią się od siebie przede wszystkim jakością, mocą, długością pracy na baterii oraz ceną. Jak wiadomo, profesjonalny sprzęt będzie o wiele droższy niż ten, który dedykowany jest do strzyżenia domowego.

Maszynki do strzyżenia możemy podzielić także ze względu na rodzaj zasilania. Wyróżniamy tutaj:

  • zasilanie sieciowo-akumulatorowe – jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Tego typu maszynki pracują na akumulatorze, a po rozładowaniu można podłączyć je do prądu i dalej stylizować włosy. Maszynka zasilana akumulatorowo może być jednak nieco cięższa, a to ze względu na wbudowany w niej akumulator. Bardzo dużym plusem tego typu maszynek jest fakt, że możemy używać jej praktycznie wszędzie, na przykład w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Brak kabla znacząco wpływa również na wygodę użytkowania urządzenia;
  • zasilanie sieciowe – jest drugim typem zasilania, z którym możemy spotkać się w przypadku maszynek do strzyżenia. W przeciwieństwie do maszynek zasilanych akumulatorowo, maszynki sieciowe posiadają wbudowany przewód. Kabel niestety może nieco przeszkadzać podczas pracy i plątać się między rękoma fryzjera lub przed oczami strzyżonej osoby. W przypadku tego typu strzyżarek nie ma jednak obaw o rozładowanie się akumulatora, dlatego można jej używać tak długo, jak tylko zapragniemy. Dodatkowo ze względu braku akumulatora, maszynka jest o wiele lżejsza.

Maszynka do strzyżenia – co jeszcze jest ważne?

Podczas wyboru odpowiedniej maszynki do strzyżenia włosów, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów.

  1. Szerokość ostrza

Najczęściej spotykane są maszynki do strzyżenia z ostrzem o szerokości 30-40 mm i są to maszynki z przeznaczeniem do strzyżenia domowego. W przypadku urządzeń profesjonalnych, szerokość ostrza maszynki mieści się w granicach 45-46 mm.

  1. Zakres długości strzyżenia

Każdy model oferuje kilka różnych poziomów strzyżenia. Najczęściej spotykany jest zakres od 1 do nawet 45 mm. To, jaki zakres długości strzyżenia oferuje maszynka, zależy w głównej mierze od modelu, producenta i ilości dodatkowych nakładek. Niektóre urządzenia oferują tylko 4 poziomy strzyżenia, inne nawet kilkanaście. Zakres długości powinniśmy więc dopasować do indywidualnych potrzeb.

  1. Waga

Wbrew pozorom waga urządzenia ma znaczenie. To właśnie od niej zależy komfort użytkowania urządzenia. Waga jest szczególnie ważnym aspektem w przypadku, gdy kupujemy maszynkę do profesjonalnego salonu.

  1. Materiał wykonania ostrza

Ostrze jest najważniejszym elementem każdej maszynki do strzyżenia. To właśnie głównie od niego zależy, jak długo będziemy mogli cieszyć się z zakupionego sprzętu. Producenci maszynek do strzyżenia włosów dla mężczyzn, oferują ostrza:

  • ceramiczne,
  • tytanowe,
  • aluminiowe,

Bardzo ważne jest, czy maszynka oferuje samoostrzące się ostrza. Jeśli chcemy uniknąć oliwienia ostrzy po każdym użyciu i nieprzyjemnego uczucia wyrywanych włosów po dłuższym czasie użytkowania, powinniśmy zdecydować się na taką właśnie maszynkę.

Sam korpus maszynki, niezależnie od tego, z jakich materiałów został wykonany, powinien być pokryty specjalnym materiałem antypoślizgowym.

  1. Maszynka akumulatorowo-sieciowa – dodatkowe elementy

W przypadku maszynek zasilanych akumulatorowo, warto zwrócić uwagę na czas ładowania baterii i na czas jej pracy na jednym pełnym ładowaniu. Większość modeli przeznaczonych do użytku domowego oferuje 40-minutowy czas pracy na jednym ładowaniu. Są też jednak takie, które pozwalają na nawet 70-100 minut strzyżenia. Ciekawym rozwiązaniem są maszynki, oferujące opcję szybkiego ładowania.

Dodatkowe akcesoria

W zestawie z maszynką do strzyżenia, możemy spotkać przeróżne akcesoria dodatkowe, które dodatkowo wpłyną na wygodę jej użytkowania.

Akcesoria do czyszczenia

Wiadomo, że aby sprzęt służył nam jak najdłużej, należy o niego odpowiednio zadbać. Wielu producentów w zestawie z maszynką oferuje specjalne szczoteczki do usuwania pozostałych włosów z ostrzy. Dodatkowo niektóre modele posiadają również specjalny olejek do oliwienia ostrzy, który spowalnia proces ich tępienia.

Nakładki

W zestawie ze strzyżarką możemy natknąć się na dodatkowe nakładki, pozwalające na ustawienie pożądanej długości strzyżenia. Przed wyborem maszynki z dodatkowymi nakładkami warto sprawdzić, jaką regulację długości oferują oraz jak skomplikowana jest ich wymiana.

Stacja ładująca

W przypadku maszynek z zasilaniem akumulatorowym, bardzo często możemy spotkać się ze stacją ładującą. Jest to specjalnie zaprojektowana podkładka, którą podłącza się do gniazda elektrycznego i umieszcza na niej maszynkę.

Wodoodporność , design i ergonomiczny kształt

W zależności od tego, jaką fryzurę chcemy uzyskać, strzyżenie może być dość pracochłonne. Kiedy już uzyskamy wymarzony efekt na głowie, przychodzi czas czyszczenia maszynki, co dla niektórych może być uciążliwe. Aby jednak maszynka do strzyżenia służyła nam przez dłuższy czas, trzeba zadbać o jej właściwą pielęgnację. Doskonałym pomysłem są maszynki do strzyżenia, które bez przeszkód po zakończonej pracy, możemy włożyć pod strumień wody. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić sporo czasu.

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni cenią sobie funkcjonalność, jednak design i wzornictwo urządzeń są dla nich równie ważne. Na rynku znajduje się szereg maszynek do strzyżenia włosów dla mężczyzn, które urzekają designerskim wykonaniem. Najczęściej maszynki posiadają ciemne lub stalowe kolory, jednak pośród ofert możemy natknąć się także na takie, w niestandardowych kolorach. 

Przed zakupem maszynki warto sprawdzić czy posiada ona ergonomiczny kształt. Jest to szczególnie ważne, gdyż odpowiednio dopasowane do dłoni urządzenie, nawet podczas długiej pracy nie będzie jej męczyć, a samo strzyżenie będzie bardziej precyzyjne. Dodatkowo obudowa powinna być antypoślizgowa.

Sklep Carrefour oferuje maszynki do strzyżenia włosów w atrakcyjnych cenach. Posiadamy produkty renomowanych producentów, jak np. Remington, Babyliss czy Philips. Strzyżarka jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, na które może pozwolić sobie praktycznie każdy mężczyzna. Nie czekaj i już dziś poczuj w sobie duszę artysty-stylisty!