Lokówki

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Lokówki do włosów

Jaką lokówkę do włosów kupić?

Lokówki do włosów od lat cieszą się duży zainteresowaniem kobiet. Nid dziwnego, gdyż przy ich pomocy możemy stworzyć piękne i efektowne fryzury, jednocześnie zachowując piękny wygląd włosów. Rynek lokówek w ostatnim czasie wzbogacił się o wiele różnych rodzajów, które niektóre z nas mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeszcze do niedawna istniał wyłącznie jeden rodzaj lokówki i żadna z nas nie zastanawiała się nadto, jakie loki powstaną przy jej użyciu. W chwili obecnej możemy natknąć się na lokówki w różnych kształtach i rozmiarach. W ofercie naszego sklepu znajduje się bogata oferta lokówek do włosów, odpowiadających potrzebom nawet najbardziej wymagających kobiet.

Rodzaje lokówek

W ofercie sklepu Carrefour znajdują się następujące typy lokówek do włosów:

 • tradycyjne,
 • automatyczne,
 • wielofunkcyjne,
 • grube,
 • płaskie,
 • stożkowe,
 • spiralne,
 • trójkątne,
 • lokówko-suszarki.

Dodatkowo lokówki do włosów możemy podzielić ze względu na kształt elementów grzewczych i tu mamy do wyboru:

 • kształt standardowy (element grzewczy o takiej samej średnicy na całej długości) – tworzy loki o jednakowej wielkości,
 • kształt spiralny (element grzewczy jest spiralny) – pozwala na stworzenie sprężystych, cienkich loków,
 • twin (czyli podwójny element grzewczy) – tworzy bardzo gęste loki,
 • kształt stożkowy (element grzewczy zwęża się ku górze) – pozwala na stworzenie loków o zróżnicowanej wielkości.

Lokówka tradycyjna

Lokówki tradycyjne oferują takie same loki na całej długości włosów. Tego typu urządzenia wyposażone zostały w wałki o średnicy 15-25 mm. Im średnica będzie większa, tym loki będą grubsze. Lokówki tradycyjne mają ten plus, że w zależności od tego, jak będziemy nawijać na nią włosy i pod jakim kątem, możemy uzyskać różne efekty. Dodatkowo wiele modeli posiada wymienne końcówki, co sprawia, że urządzenie staje się niemal wielofunkcyjne.

Niestety wiele modeli lokówek tradycyjnych nie posiada regulacji temperatury, poprzez co nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Warto więc dobrać taką lokówkę, która nie będzie nadmiernie obciążała naszych włosów. Dodatkowo przed stylizacją należy dokładnie wysuszyć włosy.

Lokówka stożkowa

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się lokówki stożkowe. Są  one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych lokówek. Oferują loki o różnej grubości na całej długości włosów – będą grubsze u nasady i cieńsze na końcach.

Jak sama nazwa wskazuje, lokówka stożkowa posiada wałki w tym właśnie kształcie – jest grubszy u dołu i zwęża się ku górze. Ze względu na to, że stylizowanie włosów za pomocą tego typu lokówki jest nieco trudniejsze, tego typu urządzenia poleca się panią na zaawansowanym poziomie lokowania włosów. Jednak wszystkiego można się nauczyć!

Lokówka automatyczna

Tego typu urządzenia zostały stworzone z myślą o kobietach, ceniących sobie wygodę i szybkość działania. Lokówki automatyczne samodzielnie nawijają włosy na wałek, dzięki czemu pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i dają gwarancję jednakowych loków na całej powierzchni.

Lokówka spiralna

Podobnie jak lokówki stożkowe, tak i lokówki spiralne pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Ten typ lokówek na tle innych wyróżnia spiralny kształt wałków, który pozwala na uzyskanie mniejszych, bardzo efektownych loków. Specjalnie wyprofilowany kształt lokówki spiralnej pozwala na szybką i efektowną stylizację, która zachwyci każdego.

Lokówka gruba

lokówka gruba jest młodszą kuzynką lokówki tradycyjnej. Działa na takiej samej zasadzie, jednak posiada grubsze wałki. Tego typu urządzenie pozwala na stworzenie grubych loków, a nawet subtelnych fal. W lokówkach grubych mamy do dyspozycji wałki o średnicy 32-38 mm.

Lokówka wielofunkcyjna

Na rynku dostępne są również lokówki wielofunkcyjne. Charakteryzują się możliwością wymiany nasadek, dzięki czemu za ich pomocą możemy uzyskać przeróżne stylizacje – od grubych loków, poprzez delikatne fale, aż do efektu włosów karbowanych. Niektóre lokówki posiadają również nasadki, pozwalające na wyprostowanie włosów.

Lokówka trójkątna i lokówka płaska

Oba typy lokówek pozwalają na stworzenie efektownej stylizacji, w postaci nieco kanciastych, geometrycznych loków. Jest to rozwiązanie głównie dla odważnych Pań, które nie lubią nudy i monotonii w stylizacjach. Obie lokówki dają naprawdę wyjątkowy efekt!

Lokówko-suszarka

Lokówko-suszarki są to urządzenia, jak sama nazwa wskazuje, łączące w sobie lokówkę i suszarkę. Za pomocą takiego urządzenia wysuszymy włosy, nadając im jednocześnie efekt luźnych loków lub delikatnych, subtelnych fal. Niestety, za pomocą tego urządzenia nie uzyskamy bardzo wyrazistych i mocnych loków, z racji iż lokówko-suszarka posiada mniejszy zakres temperatur. Jest ona jednak znacznie bardziej łagodna dla naszych włosów niż klasyczna lokówka.

Lokówka do włosów – co powinna posiadać

Podczas wyboru odpowiedniej lokówki, powinnyśmy skupić się na kilku bardzo ważnych parametrach, które będą miały bezpośredni wpływ na wygodę użytkowania urządzenia i kondycję naszych włosów.

 • Powłoka – to od niej zależy bezpieczeństwo naszych włosów. Lepiej sprawdzą się lokówki z wałkami ceramicznymi lub turmalinowymi, niż na przykład z wałkami metalowymi.
 • Regulacja temperatury – pozwoli na dostosowanie temperatury bezpiecznej dla naszych włosów.
 • Jonizacja – skutecznie zapobiegnie elektryzowaniu się włosów, a same pasma będą lśniące i gładkie.
 • Obrotowy kabel, ergonomiczna rączka i ochronna rękawica – są to bardzo przydatne i wygodne elementy, które znacząco ułatwią stylizację i zapewnią bezpieczeństwo.
 • Moc – to od niej w głównej mierze zależy to, jak szybko nagrzeje się nasze urządzenie. Im moc większa, tym lokówka będzie szybciej gotowa do pracy.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogata oferta różnego rodzaju lokówek do włosów. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych producentów i dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.