Golarki męskie

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Elektryczne golarki męskie

Jaką golarkę elektryczną dla mężczyzn wybrać?

Coraz więcej mężczyzn decyduje się porzucić stare nawyki golenia się zwykłą maszynką i pianką, wyposażając swoją kosmetyczkę golarką elektryczną. Nie ma co ukrywać, że golarki elektryczne są znacznie bardziej wygodne i pozwalają na precyzyjne zgolenie zarostu w znacznie krótszym czasie. W chwili obecnej, golarki dostępne na rynku wyposażane są w coraz to nowe funkcje, które sprawiają, że golenie staje się przyjemniejsze. W ofercie sklepu Carrefour znajdziesz bogatą gamę golarek dla mężczyzn, w atrakcyjnych cenach.

Rodzaje golarek

Stając przed wyborem dobrej golarki elektrycznej, z pewnością natkniesz się na golarki foliowe i głowicowe. Jednak jaka właściwie jest między nimi różnica?

Golarka głowicowa

Golarka głowicowa charakteryzuje się okrągłymi skupiskami nożyków, których w zależności od modelu może być 2-4. Nożyki znajdujące się w każdym z okręgów oddzielone są od skóry specjalną osłoną. Jeśli zależy nam na wygodzie użytkowania golarki, powinniśmy wybierać modele wyposażone w minimum trzy okręgi, gdyż takie modele znacznie lepiej dopasowują się do kształtu twarzy, niż golarki z dwiema głowicami. Golarki głowicowe uznawane są za jedne z najbardziej efektywnych i precyzyjnych, jakie aktualnie znajdują się w sprzedaży.

Golarka foliowa

Tak zwane golarki foliowe dla mężczyzn, wyposażone są w specjalną folię z otworami. Otwory znajdują się pod różnymi kątami, co sprawia, ze nożyki znajdujące się pod folią skutecznie wyłapują nawet najbardziej niesforne włoski. Za najbardziej efektywne foliowe golarki męskie są te, które wyposażone zostały w aż 3 folie.

To, na jaki rodzaj golarki męskiej się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. Mężczyźni z twardym i trudnym zarostem powinni zdecydować się na zakup dobrej golarki głowicowej lub golarki foliowej z trzema warstwami.

Parametry dobrych golarek dla mężczyzn

Podczas wyboru odpowiedniej dla siebie golarki do zarostu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które w głównej mierze wpłyną na komfort użytkowania urządzenia i na efektywność golenia.

Zasilanie

Zasilanie golarki elektrycznej jest jednym z najważniejszych elementów, wyróżniających niezawodny sprzęt. Zasilanie golarki powinniśmy dostosować głównie pod kątem naszego trybu życia i wypracowanych nawyków. Do dyspozycji mamy:

  • golarki akumulatorowe – czyli urządzenia bezprzewodowe, wymagające ładowania akumulatora. Tego typu urządzenia możemy używać praktycznie wszędzie, nawet w miejscach, w których nie mamy dostępu do sieci elektrycznej. Pełne naładowanie akumulatora (w zależności od modelu) pozwala na kilkadziesiąt minut pracy;

  • golarki sieciowe – czyli urządzenia, które wymagają podłączenia do prądu. W przypadku takiego urządzenia nie musimy martwić się czy akumulator wytrzyma kolejne golenie, czy będziemy musieli go najpierw naładować. Golarki sieciowe są także nieco lżejsze niż modele na akumulator, jednak nie użyjemy ich np. pod prysznicem;

  • golarki akumulatorowo-sieciowe – czyli połączenie golarki akumulatorowej z golarką sieciową. Tego typu urządzenia są bardzo praktyczne ze względu na to, iż mogą działać zarówno po podłączeniu do prądu, jak i na akumulatorze;

  • golarki na baterie – zwykle są to golarki turystyczne dla mężczyzn, które zasilane są kilkoma bateriami AA lub AAA.

Wodoodporność

Jeśli zależy nam na uniwersalności urządzenia, powinniśmy zdecydować się na zakup golarki wodoodpornej. Dzięki temu będziemy mogli zgolić zarost pod prysznicem lub po prostu wyczyścić maszynkę pod strumieniem wody. Dodatkowym atutem maszynki wodoodpornej jest to, że poprzez możliwość ścinania zarostu na mokro, możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych podrażnień, jakie mogą być spowodowane wysuszeniem skóry.

Warto także wspomnieć o wytrzymałości maszynek wodoodpornych. Pamiętajmy, że łazienka jest miejscem, w którym urządzenie często będzie podatne na zachlapanie wodą, dlatego też tego typu golarka będzie doskonałym rozwiązaniem.

Wskaźnik zużycia głowicy

Dodatkowym elementem, który z pewnością poprawi komfort użytkowania golarki i pozwoli uniknąć bolesnych podrażnień związanych ze zużytymi nożami, będzie wskaźnik zużycia głowicy. Większość modeli golarek męskich wyposażona została w specjalne diody LED, które sygnalizują o wymianie głowicy.

Golarka z trymerem

Jeśli jesteś mężczyzną, który ceni sobie wygodę i wielofunkcyjność urządzeń, doskonałym rozwiązaniem może okazać się golarka z trymerem. Zwykle tego typu urządzenia mają budowę modułową. Oznacza to, że moduł golarki bez przeszkód możemy zdemontować i zamienić go na inny, np. na trymer.

Dzięki golarce z wymiennymi nakładkami zyskamy urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz tradycyjnego golenia pozwoli na przycięcie długiego zarostu, wymodelowanie brody i wąsów, a nawet na przycięcie włosów w uszach i nosie. Dodatkowo golarki z trymerem często posiadają specjalną nakładkę do ciała, która zadba o przycięcie włosów na klatce piersiowej i pod pachami.