Szczoteczki

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Szczoteczki elektryczne - soniczne i rotacyjne

Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać?

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, dlatego aby taki był, należy odpowiednio zadbać o codzienną pielęgnację zębów. Jak się okazuje, większość stomatologów zaleca szczoteczki elektryczne, które są o wiele bardziej efektywne niż szczoteczki manualne. W ofercie naszego sklepu znajdują się szczoteczki elektryczne, przeznaczone do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dorosłych i dzieci.

Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku dostępna jest szeroka gama szczoteczek do zębów, która niejednego z nas może przyprawić o zawrót głowy. Spośród wszystkich dostępnych opcji, możemy wyróżnić:

 • szczoteczki manualne – są to najbardziej popularne szczoteczki do zębów, które charakteryzują się prostą budową. Składają się z uchwytu, szyjki i główki z włosiem. Wybór szczoteczek jest naprawdę ogromny, a dobrze dopasowana szczoteczka zapewnia skuteczną ochronę i doskonale usuwa pozostałości jedzenia z zębów.
 • Szczoteczki rotacyjne – są to klasyczne szczoteczki elektryczne, których głowica obraca się bardzo szybko. Wykonywane przez szczoteczkę szybkie ruchy obrotowe skutecznie usuwają płytkę nazębną i pozostałości po posiłkach.
 • Szczoteczki soniczne – są to szczoteczki elektryczne, szczególnie polecane osobom o wrażliwych dziąsłach i zębach. Dzięki emitowaniu przez szczoteczkę ultradźwięków, wykonuje ona ruchy wymiatające. Takie działanie skutecznie czyści płytkę nazębną i usuwa bakterie.

Cechy dobrej szczoteczki elektrycznej

Aby w pełni czerpać przyjemność z używania szczoteczki elektrycznej, przed jej zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

 1. Rozmiar

Rozmiar szczoteczki elektrycznej powinien być dopasowany do naszych potrzeb i wieku. Szczoteczka elektryczna dla dziecka będzie znacznie mniejsza, a wielkość główki powinna wynosić 7-15 mm. Dla osób dorosłych przeznaczone są szczoteczki, których główka wynosi około 30 mm.

Dodatkowo główka szczoteczki nie powinna być zbyt szeroka. Dla dziecka watro wybierać takie szczoteczki, których główka nie przekracza 10 mm.

 1. Twardość włosia

Twardość włosia, podobnie jak rozmiar szczoteczki, powinien być dobrany indywidualnie. Miękkie włosie sprawdzi się w przypadku osób o wrażliwych zębach i dziąsłach. Średniej twardości włosie przeznaczone jest dla osób o zdrowych zębak, których dziąsła nie krwawią podczas szczotkowania. Szczoteczki elektryczne o twardym włosiu powinny wybierać osoby, które mają zdrowe dziąsła, ale które piją duże ilości kawy lub palą papierosy.

Coraz więcej modeli szczoteczek, oferuje także włosie sylikonowe, które jest bardzo bezpieczne dla szkliwa i nie podrażnia dziąseł. Doskonale sprawdzi się w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych i wrażliwych zębów.

 1. Ruchy szczoteczki – częstotliwość jest ważna

W przypadku, kiedy decydujemy się na zakup szczoteczki pulsacyjnej, częstotliwość ruchów głowicy powinna wynosić 10-40 tysięcy obrotów na minutę. Szczoteczka oscylacyjno-rotacyjna natomiast, powinna wykonywać 10 tysięcy obrotów na minutę. Warto pamiętać, że im więcej obrotów, tym główka szczoteczki porusza się szybciej. Duża prędkość skuteczniej rozbija płytkę bakteryjną, a co za tym idzie- zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

 1. Wymienne końcówki

Szczoteczki elektryczne posiadają końcówki, które po zużyciu należy wymienić. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy dostępność końcówek do danego modelu będzie bezproblemowa i czy końcówkę można zdjąć i zamontować w prosty sposób. Niektóre modele szczoteczek oferują także dodatkowe końcówki, np. do czyszczenia języka, do polerowania zębów, do wybielania zębów lub do masowania dziąseł.

 1. Czujnik nacisku

Często nie przykładamy wagi do tego, jak powinniśmy prawidłowo myć zęby. Szczególnie w przypadku dzieci zdarza się, że podczas mycia, docisk szczoteczki do zębów jest zbyt mocny, co w konsekwencji może prowadzić do odsłonięcia się szyjek zębowych. Wielu producentów szczoteczek elektrycznych wyposażyło jednak swoje urządzenia w specjalny czujnik nacisku, który kontroluje docisk szczoteczki do zębów. W przypadku, gdy nacisk jest zbyt duży, szczoteczka chwilowo wstrzymuje pracę.

Szczoteczka elektryczna dla dziecka

W ofercie naszego sklepu znajduje się także szeroki wybór szczoteczek elektrycznych dla dzieci. Szczoteczka dla dziecka powinna być dopasowana do jego wieku i indywidualnych potrzeb. Dodatkowo szczoteczki do zębów dla dzieci powinny być wyposażone w czujnik nacisku, który zapobiegnie uszkodzeniom szkliwa. Ciekawym rozwiązaniem, jakie oferują producenci szczoteczek elektrycznych, są sygnalizatory czasu mycia. Szczoteczka odmierza 2 minuty, a po upływie tego czasu sygnalizuje koniec mycia.

Dodatkowe akcesoria

Podczas wyboru szczoteczki elektrycznej do zębów, zwróćmy uwagę na to, co dany model oferuje dodatkowo w zestawie. Pośród dodatkowych akcesoriów, znajdujących się w zestawie ze szczoteczką możemy znaleźć:

 • dodatkowe końcówki (przeznaczone do czyszczenia różnych części jamy ustnej),
 • sygnalizację zmiany główki,
 • wskaźnik naładowania akumulatora,
 • bazę z pojemnikiem na końcówki,
 • sanitizer UV, który korzystając z promieni ultrafioletowych dezynfekuje końcówki szczoteczki.

Aparat ortodontyczny a szczoteczka elektryczna

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. Jak się okazuje, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania szczoteczek elektrycznych u osób, które taki aparat noszą. W ofercie naszego sklepu znajdują się również szczoteczki elektryczne z irygatorem, które są szczególnie polecane w przypadku aparatów ortodontycznych, gdyż skutecznie usuwają zanieczyszczenia z miejsc, do których nie sięga głowica szczoteczki.

W ofercie sklepu internetowego Carrefour, znajdziesz szeroki wybór szczoteczek elektrycznych w atrakcyjnych cenach. Wszystkie urządzenia znajdujące się w naszym sklepie pochodzą od renomowanych producentów i są wykonane z wysokiej jakości materiałów.