Depilatory laserowe

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Depilatory laserowe IPL / HPL

Jaki depilator laserowy wybrać?

Jedną z najbardziej skutecznych metod depilacji, jest depilacja laserowa. Jeszcze do niedawna, zabiegowi laserowej depilacji mogliśmy podjąć się jedynie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W chwili obecnej taki zabieg możemy wykonać samodzielnie w domu, na co pozwalają depilatory laserowe do użytku domowego(IPL). W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajdują się depilatory laserowe pochodzące od renomowanych producentów, w przystępnych cenach.

Depilator laserowy – zasada działania

Wbrew pozorom zasada działania depilatora laserowego jest bardzo prosta. Po naciśnięciu specjalnego przycisku, urządzenie emituje wiązkę światła przenikającą w głąb skóry. Wysłana wiązka łączy się z barwnikiem mieszka włosa (melaniną), w czego następstwie dochodzi do zniszczenia cebulki włosa pod wpływem ciepła.

Choć zabieg depilacji światłem należy powtarzać regularnie przez kilka tygodni, efekt jest wręcz niesamowity! Zbędne owłosienie zostaje skutecznie wyeliminowane, dzięki czemu możemy cieszyć się nieskazitelnie gładką skórą przez wiele, wiele miesięcy. To, jak długo utrzyma się efekt depilacji laserowej na naszej skórze zależy głównie od tego, jak gęste i grube są włosy oraz jaki depilator laserowy wybierzemy.

Depilacja IPL a HPL – czym się różni?

Z racji, że pojęcia IPL i HPL są bardzo często mylone, po krótce wyjaśnimy czym różnią się od siebie. Pojęcie HPL dotyczy depilacji laserowej, wykonywanej depilatorem diodowym i można wykonać ją w profesjonalnych salonach kosmetycznych, pod okiem wykwalifikowanych osób. Technologia IPL natomiast jest to depilacja świetlna (fotodepilacja) i można wykonać ją w warunkach domowych, przy pomocy dostępnych w naszej ofercie depilatorów.

Depilator klasyczny czy laserowy?

Przed zakupem depilatora często pojawia się zawahanie, czy lepszym rozwiązaniem będzie depilator laserowy czy jednak klasyczny. Warto zatem wspomnieć zalety każdego z depilatorów i podjąć odpowiednią decyzję.

Depilator klasyczny charakteryzuje się tym, że wyrywa niepożądane włoski wraz z cebulkami. Efekt gładkich nóg może utrzymywać się nawet do kilku tygodni, jednak sam zabieg wyrywania włosków może być mało przyjemny i nierzadko bolesny. Dodatkowo możemy mieć problem z pozbyciem się zbędnych włosków z bardziej delikatnych miejsc, jak pachy czy okolice bikini.

Depilator laserowy jest urządzeniem działającym na zupełnie innej zasadzie. W przeciwieństwie do klasycznego depilatora, włoski podczas depilacji laserowej nie są wyrywane, a niszczone wiązką światła. Zabieg laserowy nie jest również aż tak bolesny, a skóra pozostaje gładka przez nawet kilka miesięcy. Należy jednak pamiętać, że zabieg depilacji laserowej należy wykonać 6-10 razy, by uzyskać pożądany efekt nieskazitelnie gładkiej skóry. Dodatkowo depilator laserowy bez przeszkód możemy dopasować tak, by wydepilować nie tylko nogi, ale także pachy i okolice bikini. Niektóre modele pozwalają także na usunięcie zbędnego owłosienia z twarzy.

Parametry depilatora laserowego

Jeśli zdecydujemy się na zakup depilatora laserowego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, jakimi powinno charakteryzować się dobre urządzenie.

Powierzchnia działania

Jest to pierwszy element, który musimy wziąć pod uwagę. Zwykle depilatory laserowe oferują powierzchnię działania w granicach kilku cm2. Warto pamiętać, że im większy będzie obszar padania wiązki, tym depilacja będzie szybsza, jednak w niektórych miejscach może okazać się mniej skuteczna, np. w zagłębieniach. Niektóre modele depilatorów laserowych posiadają w zestawie specjalne nakładki, które zmniejszają obszar padania wiązki światła, dzięki czemu bez przeszkód możemy pozbyć się włosów z twarzy, pach czy miejsc intymnych.

Impulsy

Ilość impulsów, jaki oferuje dany depilator laserowy, świadczy głównie o żywotności naszego urządzenia. Im większa liczba impulsów w specyfikacji produktu, tym więcej zabiegów depilacji laserowej będziemy mogli wykonać.

Regulacja mocy

Kolejną dodatkową funkcją cechującą dobre depilatory laserowe jest regulacja mocy. Ten parametr pozwala na odpowiednie dopasowanie mocy wysyłanego impulsu do rodzaju skóry i owłosienia. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy oprócz nóg planujemy również depilować twarz, pachy i okolice intymne, bądź gdy z urządzenia będą korzystały dwie osoby.

Zasilanie

Ważnym parametrem jest także dobór zasilania. W przypadku depilatorów laserowych, możemy wybierać między trzema rodzajami zasilania – sieciowym, akumulatorowym i sieciowo-akumulatorowym. Każdy typ zasilania ma zarówno swoje wady, jak również zalety, dlatego też kwestia zasilania zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Ergonomiczny kształt

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest budowa depilatora laserowego. Warto pamiętać, że zabieg depilacji laserowej trwa nieco dłużej, dlatego też nasze urządzenie nie powinno zbytnio obciążać nadgarstka. Depilator powinien bowiem być lekki, dobrze wyprofilowany i poręczny.