Zmywarki

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Zmywarki wolnostojące

Jaką zmywarkę wolnostojącą kupić?

Zmywarki należą do urządzeń, które bywają niezastąpione. Pozwalają one zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale także znacznie usprawniają domowe czynności, ograniczają zużycie wody i energii, dbają o środowisko naturalne i o nasze dłonie. Nowoczesne zmywarki wyposażone są w wiele funkcji i programów, dzięki którym zmywanie ręczne odchodzi do lamusa. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą zmywarek wolnostojących i wybierz model odpowiadający Twoim potrzebom. Jaką zmywarkę wolnostojącą wybrać?

Rodzaje zmywarek

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zmywarek, z podziałem na zmywarki wolnostojące i zmywarki do zabudowy. Urządzenia wolnostojące możemy ustawić w dowolnym miejscu, pośród szafek kuchennych. Nie posiadają meblowego frontu, jednak dostępne są w wielu kolorach, dlatego z pewnością dopasujemy zmywarkę wolnostojącą do wystroju naszej kuchni. Ciekawą opcją zmywarek wolnostojących jest zdejmowany blat, dzięki czemu urządzenie możemy ustawić pod kuchennym blatem. Zmywarki do zabudowy możemy „wkomponować” w kuchenne szafki. Posiadają one front meblowy, dzięki czemu zmywarka zyska wygląd szafki.

Dodatkowo zmywarki możemy podzielić ze względu na panel – niektóre modele posiadają panel zewnętrzny, inne wbudowany wewnątrz urządzenia.

Klasy energetyczne zmywarek wolnostojących

Zgodnie z zasadami Unii Europejskiej, zmywarki posiadają siedem klas energetycznych – od A do G. Każda litera odpowiada poziomowi zużycia energii w kWh (kilowatogodzinach), podczas całego cyklu zmywania. Najbardziej oszczędną klasą energetyczną jest klasa A, najmniej wydajną z kolei jest klasa G. Klasy energetyczne zmywarek określane są na podstawie zużycia wody i energii, jakie potrzebne są do umycia 12 kompletów naczyń.

Klasę zmywarki wolnostojącej określają trzy różne klasy – energetyczna, efektywności zmywania oraz suszenia, dlatego też najczęściej spotykamy się z oznaczeniami, składającymi się z trzech liter, np. AAA, AAB, AAC itp.

Wielkość i pojemność zmywarek wolnostojących

W ofercie naszego sklepu znajdują się zmywarki wolnostojące, oferujące różne wielkości i pojemności zmywarek, dzięki czemu dobór odpowiedniej nie powinien być problematyczny. Możemy bowiem wybierać między zmywarkami kompaktowymi i standardowymi.

Zmywarki kompaktowe, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Wysokość tego typu urządzeń mieści się w granicach 40-50 cm, szerokość natomiast wynosi średnio 60 cm. Zmywarki standardowe oferują wysokość w granicach 80 cm i regulowaną wysokość nóżek, dzięki czemu bez problemu możemy modyfikować wysokość zmywarki. W tego typu zmywarkach mamy do czynienia z dwoma szerokościami – 45 cm lub 60 cm.

To jaką wielkość zmywarki wybierzemy, ma bezpośredni wpływ na jej pojemność. Zwykle pojemność zmywarki określona jest w kompletach naczyń, gdzie jako jeden komplet ustalono – talerz głęboki, talerz obiadowy płaski, talerzyk deserowy, kubek i sztućce(łyżka, widelec, nóż, łyżeczka). Przy wyborze warto jednak uwzględnić, że do zmywarki będziemy wkładać garnki, patelnie i innego tego typu naczynia.

Zmywarki kompaktowe oferują zwykle pojemność, oznaczoną 4-6 kompletami naczyń, zmywarki 45 cm – 8-10 kompletów, a zmywarki 60 cm – 12-15 kompletów. Przyjmuje się, że zmywarka o szerokości 45 cm bez problemu umyje wszystkie naczynia 4-osobowej rodziny, a zmywarka 60 cm pomieści komplety naczyń rodzin większych.

Funkcje i programy w zmywarkach

Większość modeli zmywarek dostępnych na rynku, wyposażone jest w następujące programy:

  • mycie wstępne,
  • program normalny,
  • program delikatny,
  • program szybki,
  • program eko (energooszczędny),
  • program bio (ekologiczny),
  • intensywny (higieniczny)
  • automatyczny – posiadają go nowe zmywarki. Program sam dostosowuje program do stopnia zabrudzeń naczyń.

W zależności od modelu zmywarki, programy mogą różnić się od siebie. Programy zmywania należy dopasować do własnych potrzeb.

Dodatkową funkcją, jaką może posiadać nasza zmywarka jest funkcja opóźnionego startu, funkcja połowy załadunku, zmywanie naprzemienne, mycie strefowe i regulacja twardości wody. Każda z tych funkcji w zależności od potrzeb użytkowników jest bardzo przydatna. Podobnie jak w przypadku oferowanych programów, tak i funkcje zmywarki powinniśmy dopasować do indywidualnych potrzeb.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama zmywarek wolnostojących, oferująca różne klasy energetyczne, programy i funkcje. Wszystkie produkty charakteryzują się przystępnymi cenami, atrakcyjnym wyglądem i wysoką jakością wykonania.