Kuchenki gazowo-elektryczne

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Kuchenki gazowo-elektryczne (wolnostojące)

Jaką kuchenkę gazowo-elektryczną wybrać?

Wolnostojące kuchenki możemy zasilać w różny sposób. Dostępne są kuchenki gazowe, elektryczne, a także wersje kuchenek gazowo-elektrycznych. Jeśli posiadamy dostęp do sieci gazowej, ale nie chcemy być uzależnieni jedynie od jednego rodzaju paliwa, warto zdecydować się na kuchenki gazowo-elektryczne. Pamiętać należy, że kuchenka wolnostojąca jest często prawdziwym centrum operacyjnym w kuchni, dlatego też jej wybór oraz sposób zasilania ma ogromne znaczenie dla komfortu codziennej pracy. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą obejmującą oszczędne, ergonomiczne, wygodne i bezpieczne kuchenki gazowo-elektryczne w najlepszych cenach.

Czy warto decydować się na kuchenkę gazowo-elektryczną?

Zanim wybierzesz najlepszą kuchenkę wolnostojącą do swojej kuchni, warto wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety kuchenek gazowych i elektrycznych. Dopiero bogatsi o tę wiedzę będziemy mogli dokonać najlepszego wyboru. Jakie zatem są najważniejsze cechy kuchenek wolnostojących, na które warto zwrócić uwagę?

  • Kuchenki elektryczne – wygodne rozwiązanie, jeśli nie posiadasz przyłącza do sieci gazowej. Instalacja kuchenki elektrycznej nie wymaga specjalnego systemu wentylacji, jednak jest droższy w eksploatacji. Ponadto taki wybór wymaga wytrzymałej instalacji elektrycznej.
  • Kuchenki gazowe – są one zdecydowanie tańsze w eksploatacji oraz zakupie. Posiadają jednak duże wady, które trzeba rozważyć planując zakup kuchenki. Najważniejsze z nich to konieczność instalacji specjalnego systemu wentylacji dla zachowania bezpieczeństwa. Co więcej, kuchenki gazowe posiadają piekarnik podgrzewany jedynie od dołu, co w konsekwencji może powodować przypalanie potraw.
  • Kuchenki gazowo-elektryczne – rozwiązanie pozwalające wykorzystać plusy zasilania energią elektryczną i gazem. Podczas codziennego gotowania wykorzystuje się palniki zasilane gazem, co jest zdecydowanie tańsze. Piekarnik elektryczny daje pewność równomiernego podgrzewania i minimalizuje ryzyko przypalenia pieczonych potraw.

Zalety kuchenki gazowo-elektrycznej powodują, że jest to najkorzystniejsze rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość podłączenia do sieci gazowej. Stosowanie rozwiązania wykorzystującego dwa niezależne źródła energii to również zapewnienie sobie możliwości przygotowania posiłku nawet gdy nastąpi przerwa w dostawie jednego z nich. Kuchnie gazowo-elektryczne oferują użytkownikom również zdecydowanie więcej funkcji – piekarnik może być podgrzewany jednocześnie za pomocą grzałki dolnej i górnej, lub tylko jednej z nich. Dodatkowo kuchenki gazowo-elektryczne posiadają piekarniki, w których można wspomóc pieczenie za pomocą termoobiegu. Piekarniki elektryczne są również zdecydowanie bardziej czyste w eksploatacji, gdyż nie wytwarzają spalin.

Najlepsze kuchenki gazowo-elektryczne w sklepie Carrefour.pl

Dostępne w sklepie Carrefour.pl kuchenki gazowo-elektryczne to najlepszy wybór dla wszystkich poszukujących wysokiej klasy sprzętu AGD w korzystnych cenach. W ofercie sklepu znajdziecie kuchenki gazowo-elektryczne najlepszych, uznanych producentów. Nasze produkty to bezpieczny i ekonomiczny sprzęt kuchenny, który z pewnością będzie Wam służył przez wiele lat i gwarantował komfort oraz przyjemność z gotowania. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza.