Wolnoobrotowe wyciskarki do owoców

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków (poziome i pionowe)

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe dostarczają do naszego organizmu porządną dawkę witamin, dlatego też powinny zająć czołowe miejsce w naszym codziennym jadłospisie. Jednak jak uzyskać idealnie przeciśnięty sok, który będzie pełen witamin? Z pomocą przychodzi sklep Carrefour, w którego ofercie znajdują się najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe, gwarantujące w pełni naturalne soki pełne witamin i składników mineralnych.

Wyciskarka wolnoobrotowa, a może sokowirówka?

Przed zakupem wyciskarki wolnoobrotowej często pojawia się zawahanie, czy może lepiej kupić sokowirówkę. Aby wybór pomiędzy tymi dwoma sprzętami był łatwiejszy, przybliżymy nieco cechy obu urządzeń.

Sokowirówka jest znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak czy lepszym od wyciskarki? Przy pomocy sokowirówki uzyskamy co prawda dobre, klarowne soki, jednak nie będziemy mogli pozwolić sobie na przygotowanie wartościowych koktajli z zieleniny, drobnych owoców czy też orzechów. Sok z sokowirówki jest rzadszy, a co za tym idzie – mniej wartościowy, czyli mniej bogaty w witaminy i minerały.

Wyciskarka wolnoobrotowa jest natomiast nieco droższa, jednak oferuje soki pełne witamin. W wyciskarce owoce i warzywa wyciskane są na bardzo wolnych obrotach, dzięki czemu rozgniatane są one dokładniej. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej jest gęsty i klarowny, a dodatkowo pełen cennych witamin. W przeciwieństwie do sokowirówki, wyciskarka wolnoobrotowa bez problemu poradzi sobie z nawet „najtrudniejszymi” owocami i warzywami, jak liście szpinaku, natka pietruszki, jagody, a nawet orzechy.

Wyciskarka do soków – rodzaje

Wybierając dobrą wyciskarkę wolnoobrotową i przeglądając oferty sprzętu, z pewnością natkniemy się na kilka rodzajów wyciskarek, pośród których znajdziemy:

  • wyciskarki do cytrusów – jak sama nawa wskazuje, służą do wyciskania cytrusów. Tego typu wyciskarki mogą być zarówno ręczne, jak i elektryczne;

  • wyciskarki wolnoobrotowe pionowe – są to kompaktowe urządzenia, które doskonale sprawdzą się w mniejszych kuchniach, ze względu na niewielkie gabaryty. Doskonale radzą sobie z różnego rodzaju owocami i warzywami, gwarantując pełnowartościowe soki;

  • wyciskarki wolnoobrotowe poziome – są nieco większe od swoich pionowych kuzynów, dlatego też bez przeszkód mogą zagrzać miejsce w większych kuchniach. Często modele wyciskarek poziomych posiadają dodatkowe funkcje, jak na przykład maszynka do mielenia.

Wyciskarka wolnoobrotowa – jedno- czy dwuślimakowa?

W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych do wyboru mamy urządzenia jedno- lub dwuślimakowe. Który typ będzie dla nas lepszy?

Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa

Tego typu urządzenia nie posiadają ostrzy, a jedynie wałek ślimakowy. Takie zastosowanie znajdziemy zarówno w modelach poziomych, jak i pionowych. Wyciskarki jednoślimakowe zwykle oferują małe obroty na minutę, często nieprzekraczające 40.

Wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa

Jak sama nazw wskazuje, urządzenia tego typu wyposażone zostały w dwa wałki ślimakowe, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze wyciskanie produktów. Z reguły modele dwuślimakowe są bardziej efektywne od swoich jednoślimakowych odpowiedników. Dodatkowo tego typu modele posiadają wyższą moc, która pozwala na używanie „trudniejszych” produktów.

Wyciskarka wolnoobrotowa – parametry

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wyciskarkę poziomą czy pionową, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które zdecydują o wygodzie użytkowania i jakości naszego urządzenia.

Moc

W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych, moc decyduje głównie o tym, z jakimi produktami poradzi sobie urządzenie i jak szybko otrzymamy sok, dlatego też im moc urządzenia będzie wyższa tym lepiej. Modele o niskiej mocy (100-150 W) mogą bowiem nie podołać wyzwaniu wyciśnięcia marchewki czy twardych owoców, dlatego jeśli zależy Ci na bardziej funkcjonalnym urządzeniu, powinieneś zdecydować się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej o wyższej mocy (180-200 W).

Regulacja

Bardziej zaawansowane modele wyciskarek wolnoobrotowych posiadają specjalną regulację, która pozwala na dostosowanie mocy i prędkości obrotowej do rodzaju wyciskanych produktów.

Obroty

Jednym z ważniejszych kryteriów, jak nie najważniejszym, jest ilość obrotów, jakie wykonuje urządzenie. Wyciskarki wolnoobrotowe w zależności od modelu mogą wykonywać od 40 do 80 obrotów na minutę. Im ta liczba będzie mniejsza, tym urządzenie będzie pracowało ciszej, a warzywa i owoce podczas wyciskania nie wytracą cennych witamin i minerałów, dzięki czemu sok będzie jeszcze bardziej wartościowy.

Funkcje dodatkowe

podczas wyboru wyciskarki warto również rzucić okiem na dodatkowe funkcje, jakie posiadają poszczególne modele. Jedną z takich funkcji może być tryb samooczyszczenia, który sprawi, że czyszczenie urządzenia będzie jeszcze prostsze.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się bogata baza wyciskarek wolnoobrotowych, zarówno jedno-, jak i dwuślimakowych. Oferujemy produkty renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach.