Wagi kuchenne

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Wagi kuchenne elektroniczne i mechaniczne

Jaką wage kuchenną kupić?

Gotowanie i pieczenie staje się prostsze, dzięki urządzeniom do odmierzania składników. Wagi kuchenne umożliwiają precyzyjne dodawanie produktów, co nie pozostaje bez wpływu na jakość przygotowywanej potrawy lub wypieku. Są nie tylko praktyczne, ale też estetyczne i doskonale komponują się z modną, kuchenną aranżacją.

Wagi kuchenne – duży wybór atrakcyjnych modeli

W bogatej ofercie sklepu Carrefour dostępne są zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne wagi kuchenne. Tradycyjne, mechaniczne modele działają dzięki wewnętrznemu odważnikowi, który połączony jest ze wskazówką. Wagi kuchenne mechaniczne są proste w obsłudze i niedrogie. Uzyskany dzięki nim wynik pomiaru nie jest jednak tak dokładny, jak w przypadku urządzeń elektronicznych. Poza precyzyjnym pomiarem, często wyposażone są one w dodatkowe funkcje, takie jak przelicznik kalorii, określenie wartości odżywczych, objętości płynów czy tarowanie. Wagi kuchenne elektroniczne to nie tylko pomoc w gotowaniu i pieczeniu, ale też praktyczny gadżet dla osób na diecie. Dzięki nim bez trudu obliczymy wartość kaloryczną posiłków. Zwykle są one zasilane na baterie, a wbudowany wewnątrz nich płaski odważnik stanowi gwarancję niezwykłej precyzji. W sklepie Carrefour można znaleźć wagi kuchenne w atrakcyjnych kolorach i kształtach, wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wśród nich nie brakuje urządzeń ze szkła hartowanego oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Oferujemy płaskie modele, a także wagi z przezroczystą misą.

Waga kuchenna – plastikowa, stalowa, szklana czy silikonowa?

Ilość dostępnych na rynku modeli nierzadko wprawia w konsternację. Wybór wagi kuchennej nie zawsze jest prosty. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie rozmiarami, wyglądem, stopniem zaawansowania technologicznego, a także ceną. Najtańsze, tradycyjne wagi kuchenne kosztują tylko kilkanaście złotych, natomiast w przypadku elektronicznych modeli z wieloma dodatkowymi funkcjami, powinniśmy przygotować się na dużo większy wydatek. Zanim kupimy, przyjrzyjmy się obudowie urządzenia. Jeśli zależy nam na wytrzymałości, wybierzmy wagi kuchenne ze stali nierdzewnej. Dużą popularnością wśród Klientów sklepu Carrefour cieszą się także modele ze szklaną misą. Są one w pełni bezpieczne dla żywności i nie chłoną jej zapachów. Zaletą plastikowych urządzeń jest z kolei lekkość i niska cena. W ofercie sklepu Carrefour dostępne są także wagi kuchenne, stanowiące połączenie różnych materiałów, np. stali i szkła. Rodzaj obudowy ma ogromne znaczenie dla designu urządzenia, które jest jednym z elementów wyposażenia kuchni. Należy więc zadbać o to, by prezentowało się estetycznie i było dopasowane do stylu pomieszczenia.

Funkcjonalne wagi kuchenne – jak je znaleźć?

W ofercie sklepu Carrefour znajdziemy wagi w formie korpusu z misą, talerzem lub tacką, a także zupełnie płaskie urządzenia. Jaki model będzie najlepszy? Wiele zależy od naszych potrzeb i rodzaju ważonych produktów. Wagi kuchenne z głęboką misą umożliwią szybki pomiar płynów, sypkich składników, takich jak mąka czy cukier oraz owoców i warzyw. Są więc uniwersalne. Przed kupnem upewnijmy się jednak, czy misa wyposażona została w miarkę. Możliwość jej zdejmowania może znacznie ułatwić utrzymanie wagi w czystości. Wbrew pozorom, płaskie wagi kuchenne także mogą służyć do pomiaru płynów. Warunkiem jest jednak dostępność funkcji tarowania. Dzięki niej możemy odjąć wagę opakowania, w którym umieścimy ciecz. Aby nabyć funkcjonalną wagę kuchenną, warto sprawdzić także maksymalne obciążenie upatrzonego modelu, dokładność pomiaru oraz obecność dodatkowych funkcji.