Spieniacze do mleka

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Spieniacze do mleka

Jaki spieniacz do mleka kupić?

Niewielkie i często pomijane urządzenia, jakimi są spieniacze do mleka, są wbrew pozorom bardzo ważne w każdej kuchni. Czy ktokolwiek potrafi wyobrazić sobie cappuccino bez idealnie spienionego mleka? Często wykorzystujemy spienione mleko do różnego rodzaju ciast i deserów. Najlepszym sposobem na idealne i szybkie wytworzenie piany o idealnej konsystencji jest zakup wygodnego spieniacza do mleka. Na stronach sklepu Carrefour.pl znajdziecie zarówno spieniacze do mleka ręczne, jak również automatyczne. Wybór zależy wyłącznie od Waszych potrzeb dotyczących używania spienionego mleka w kuchni.

Wybierz najbardziej odpowiedni spieniacz do mleka

Aby uzyskać odpowiednią konsystencję mlecznej pianki należy szybko napowietrzyć ciepłe mleko. To zasadnicza i wspólna zasada, na której oparte jest działanie praktycznie wszystkich spieniaczy do mleka, niezależnie od ich konstrukcji. Istnieją również urządzenia pozwalające spienić mleko na zimno, jednak ich działanie wymaga większej mocy, a co za tym idzie, związane jest z dużymi kosztami zakupu. Spieniacze do mleka w ofercie sklepu Carrefour.pl to urządzenia:

  • ręczne – najpopularniejsze spieniacze do mleka, zasilane bateriami, przyjmują kształt zawiniętej w okręg sprężynki, która wprawiona w szybki ruch szybko spienia ciepłe mleko. Są to proste oraz niewielkich rozmiarów urządzenia, które można zabrać ze sobą wszędzie, nawet na piknik. Ich wadą jest brak dodatkowych funkcji oraz niewielka uniwersalność.
  • tłokowe – tego rodzaju spieniacze do mleka są już same w sobie naczyniami, przez co cierpi ich mobilność. Działanie spieniaczy tłokowych polega na napowietrzaniu mleka w naczyniu specjalną końcówką roboczą bez zasilania zewnętrznego.
  • elektryczne – najbardziej zaawansowane i uniwersalne urządzenia, za pomocą których spienisz mleko na ciepło oraz na zimno, przygotujesz pyszną gorącą czekoladę lub kakao. Posiadają wbudowana płytę grzewczą podgrzewającą płyn do odpowiedniej temperatury, a także zabezpieczenia w postaci automatycznego wyłącznika. Są to najbardziej uniwersalne i wielofunkcyjne spieniacze do mleka na rynku.

Czasy picia czarnej kawy po turecku z dodatkiem zimnego mleka coraz częściej wydają się odchodzić w niepamięć. Dzisiaj cappuccino, latte macchiato z aksamitną pianką to pierwszy wybór jeśli chodzi o poranną kawę. Dlatego też każdy szanujący się miłośnik kawy powinien zadbać o odpowiedni dla potrzeb spieniacz do mleka. Jeśli jeszcze nie posiadasz w domu tego urządzenia, należy to szybko zmienić i delektować się doskonałą kawą z ciepłą, idealnie spienioną mleczną pianką. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza na zakupy.