Sokowirówki

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Sokowirówki

Jaką sokowirówkę kupić?

Szklanka świeżo wyciśniętego soku przed wyjściem do pracy napełni nas energią na cały dzień. Dostępne w ofercie sklepu Carrefour sokowirówki błyskawicznie przemienią owoce w klarowny, zdrowy sok. Dzięki nim z łatwością urozmaicimy dietę i skutecznie ugasimy pragnienie. Oferujemy także praktyczne zestawy z blenderem i wyciskarką. Sokowirówki w sklepie Carrefour to wysoka funkcjonalność i nieprzeciętna wydajność. Poszczególne modele różnią się mocą, pojemnością, ilością napędów oraz designem.

Sokowirówki – jak wybrać odpowiedni model?

Wiele osób decyduje się na zakup sokowirówki w trosce o zdrowie domowników i dla ich dobrego samopoczucia. Niełatwo jednak wybrać odpowiednie urządzenie z bogatej oferty, dostępnej na rynku. Zanim przystąpimy do kupna, zastanówmy się, jak często będziemy korzystać z sokowirówki, jakie owoce chcemy wyciskać oraz jak duże ilości soku mamy zamiar przygotowywać. Kwestie te mają duże znaczenie podczas wyboru modelu urządzenia. Możemy nabyć przeznaczoną wyłącznie do wyciskania cytrusów sokowirówkę lub sprzęt odpowiedni zarówno do twardych, jak i miękkich owoców i warzyw. Warto zwrócić uwagę także na design. Ostatecznie, urządzenie będzie stanowiło element wyposażenia kuchni. Powinno więc odpowiednio się z nim komponować. Liczy się nie tylko kolor, ale też styl. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się modernistyczne lub minimalistyczne sokowirówki, natomiast tradycyjny wystrój wymaga klasycznego designu. Jeśli mamy dużą rodzinę, a w niej wielu entuzjastów świeżo wyciśniętego soku, wybierzmy model o większej mocy, z dużym pojemnikiem na odpadki.

Sokowirówka – jak to działa?

Zasada działania sokowirówki jest prosta. Napędzane energią elektryczną ostrza obracają się, szatkując umieszczone w pojemniku warzywa i owoce na małe kawałki. Powstający w ten sposób sok dostaje się do osobnego naczynia. Miąższ natomiast pozostaje w urządzeniu, skąd usuniemy go, gdy proces tworzenia soku zostanie zakończony. W sokowirówce powstaje rzadki, klarowny i smaczny napój, bogaty w niezbędne witaminy. To najszybsza i najłatwiejsza metoda wytwarzania soku. Po użyciu urządzenia nie zapominajmy o dokładnym jego oczyszczeniu. W modelach z wyjmowanym zbiornikiem na odpadki jest to znacznie łatwiejsze, niż w tych, które wymagają demontażu, w celu przywrócenia im czystości. W ofercie sklepu Carrefour dostępne są sokowirówki wyposażone w jeden lub dwa napędy. Te drugie przeznaczone są nie tylko do miękkich owoców, ale też do twardych warzyw, które przerabiane są przy większej prędkości.

Sokowirówki – najważniejsze parametry

Moc urządzenia ma ogromny wpływ na jego wydajność. Jeśli więc chcemy niezawodnej sokowirówki, która błyskawicznie zmieni owoce i warzywa w świeży sok, zwróćmy uwagę na ten parametr przy zakupie. Modele o małej mocy polecane są wyłącznie do przerabiania miękkich owoców. Ich stosowanie nierzadko wymaga przerw, ponieważ szybko się nagrzewają. Najlepszy wybór to sokowirówki o mocy 300-600 W, które poradzą sobie niemal z każdym owocem lub warzywem. Bez trudu znajdziemy je w sklepie Carrefour. Poszczególne modele różnią się od siebie także pojemnością zbiornika na odpady. Zwykle wynosi ona 0,5-3,5 l. Warto zwrócić także uwagę na wielkość otworu, przez który będziemy wrzucać owoce i warzywa do urządzenia. Wyposażone w mały otwór sokowirówki wymagają często wcześniejszego pokrojenia składników soku. Duży otwór z kolei pozwala zaoszczędzić czas i umieszczać w urządzeniu warzywa i owoce w całości. Duże znaczenie ma również rodzaj sita i jakość noży. To od nich zależy przepuszczalność urządzenia. Sklep Carrefour oferuje najwyższej jakości sokowirówki w atrakcyjnych cenach.