Miksery

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Miksery kuchenne

Jaki mikser kuchenny wybrać?

Miksery należą do tych sprzętów kuchennych, które w wielu sytuacjach są niezastąpione. Z mikserem w szybkim czasie przygotujemy ciasto, ubijemy śmietanę, zrobimy krem do tortu. Gdyby nie mikser, wszystkie te czynności musielibyśmy wykonywać ręcznie, co po kilku minutach ciągłego ubijania trzepaczką, skończyłoby się niemałym bólem ręki. Dlatego też warto posiadać w swojej kuchni mikser kuchenny. W ofercie sklepu Carrefour znajdują się wysokiej jakości miksery kuchenne, z którymi w mig przygotujesz nawet najbardziej zaawansowane ciasta i nie tylko!

Mikser kuchenny – rodzaje

W ofercie naszego sklepu znajdują się dwa podstawowe rodzaje mikserów kuchennych, czyli:

  • miksery ręczne,

  • miksery z misą.

Mikser ręczny (bez misy) jest bardzo poręcznym i lekkim urządzeniem, które bez problemu możemy przenosić. W zestawie z mikserami ręcznymi znajdziemy kilka dodatkowych mieszadeł. Zaletą tego rodzaju miksera kuchennego jest możliwość miksowania produktów w dowolnym pojemniku, jednak warto wspomnieć, że wymaga on ciągłej obecności użytkownika podczas pracy.

Mikser z misą (mikser stacjonarny) jest drugim rodzajem miksera kuchennego, z jakim możemy spotkać się podczas wyboru tego typu urządzenia. Charakteryzują się tym, że mikser i misa połączone są ze sobą na stałe, choć nie zawsze. Miksery, które posiadają stałą misę nazywane są mikserami planetarnymi i coraz częściej zaliczane są do kategorii robotów kuchennych.

Niemniej jednak, na rynku dostępne są również miksery z misą, przy których mikser montuje się na specjalnym stelażu. W przypadku takich modeli mamy do czynienia z misami obrotowymi lub nie. Tego typu miksery kuchenne są bardzo praktyczne i uniwersalne, gdyż w razie potrzeby możemy używać wyłącznie samego urządzenia lub bez przeszkód zamontować go na stelażu, bez konieczności ciągłego trzymania.

Moc miksera kuchennego

Jeśli już zdecydujemy, jaki rodzaj miksera wybierzemy, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaką moc oferuje dany model. Moc w mikserze odpowiada głównie za to, jak szybko i jak dokładnie nasze urządzenie będzie mieszało, miksowało i ubijało. Jeśli zależy nam na mikserze, który będzie nie tylko ubijał, ale także mielił i wyrabiał proste ciasto, powinniśmy zdecydować się na zakup modelu oferującego moc przekraczającą 500 W. W przypadku mniej wymagających, u których mikser posłuży do prostych czynności, dobrym rozwiązaniem będzie model o mocy 200-300 W.

Regulacja poziomów prędkości

Bardzo ważnym kryterium, wyróżniającym dobre miksery kuchenne jest możliwość regulacji prędkości. Bardziej zaawansowane modele mogą posiadać nawet 10 poziomów prędkości, starsze modele natomiast oferują regulację zwykle na 3 poziomach. Wiadomo, im poziomów prędkości będzie więcej, tym lepiej będziemy mogli dostosować działanie miksera do przygotowywanych produktów. Regulacja poziomów prędkości w mikserach kuchennych może odbywać się za pomocą pokrętła lub suwaka.

Na tym etapie warto także sprawdzić, czy mikser oferuje funkcję turbo. Ta opcja pozwala na maksymalne przyspieszenie prędkości miksera przez krótki czas.

Mikser z blenderem, a może z podgrzewaną misą? Poznaj dodatkowe funkcje mikserów!

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór miksera z blenderem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż zamiast dwóch oddzielnych sprzętów zyskamy jeden. Mikser z blenderem to nic innego jak zwykły mikser kuchenny, w zestawie z którym znajdziemy specjalną nasadkę miksującą. Blender mocuje się do dolnej części obudowy miksera, dzięki czemu w szybki i łatwy sposób możemy zblendować np. zupkę dla dziecka.

Kolejną ciekawą funkcją, jaką możemy w bardziej zaawansowanych modelach mikserów kuchennych jest możliwość podgrzewania. Taki mikser lub robot kuchenny wyposażony jest w specjalnie zaprojektowaną płytę indukcyjną, która pozwala na podgrzewanie masy znajdującej się w misie.

Nowoczesne miksery oferują również wyrabianie nawet najbardziej wymagającego ciasta. Tego typu miksery w zestawie posiadają specjalne końcówki w formie haczyków, które bez problemu wyrobią ciasto. Warto jednak pamiętać, że mikser z funkcją wyrabiania ciasta powinien posiadać odpowiednio dużą moc.

Jeśli kochamy placki ziemniaczane lub nie możemy oprzeć się babce ziemniaczanej, a naszą zmorą jest tarcie ziemniaków na tarce ręcznej, możemy wyposażyć się w mikser kuchenny z funkcją tarcia ziemniaków! Miksery oferujące tę funkcję wyposażono w specjalną przystawkę do tarcia ziemniaków.

Oprócz blendera, przysadki do ziemniaków i podgrzewanej misy, w zestawie z mikserem możemy znaleźć także inne dodatkowe mieszadła i nasadki, spośród których możemy wyróżnić: końcówki ubijające, miksujące, ucierające, gruszkowe i wiele, wiele innych.

Jak się okazuje, wybór mikserów kuchennych jest naprawdę szeroki. W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajduje się duży wybór mikserów kuchennych, oferujących szereg dodatkowych funkcji i udogodnień. Wszystkie sprzęty, które znajdują się w naszym sklepie pochodzą od znanych i polecanych producentów.