Mikser z misą

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Miksery z misą obrotową i miksery planetarne

Jaki mikser z misą lub mikser planetarny kupić?

W chwili obecnej na rynku dostępne są takie sprzęty z małego AGD, których nie może zabraknąć w wyposażeniu kuchni. Do tego typu urządzeń z pewnością należy zaliczyć miksery, które w wielu sytuacjach są niezastąpione. Tego typu sprzęt do kuchni pozwoli w szybki sposób ubić śmietanę, przygotować wyśmienity krem do tortu, a nawet wyrobić ciasto. W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama mikserów ręcznych z misą, a także bardziej zaawansowanych mikserów stacjonarnych, inaczej zwanych planetarnymi.

Mikser ręczny z misą plastikową

Jest to tak zwany mikser stojący. Mikser ręczny montuje się bowiem na specjalnym stelażu z misą, która obraca się podczas pracy. Dzięki zastosowaniu stojaka z obracającą się misą, mikser stojący jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. W mikserze z misą wszystkie składniki są mieszane bardzo precyzyjnie, a to wszystko bez konieczności ręcznego manewrowania urządzeniem. Tego typu sprzęt jest niezwykle stabilny i wygodny, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Zwykle w zestawie z mikserem możemy znaleźć dodatkowe akcesoria, jak blender z kubkiem do koktajli czy mieszadła.

Mikser planetarny

Miksery planetarne zaliczane są do grupy mikserów stacjonarnych. Mikser planetarny jest bardziej zaawansowaną wersją miksera z misą. Ze względu na spektrum zastosowań, tego typu urządzenia coraz częściej zaliczane są do robotów kuchennych. Za pomocą miksera planetarnego nie tylko ubijemy pianę z białek czy śmietanę, ale także wyrobimy bardziej wymagające ciasta (np. drożdżowe, kruche), zrobimy makaron, a nawet zmielimy mięso! Wszystko to dzięki dodatkowym nasadkom, pozwalającym na wykonanie danej czynności.

Określenie miksera planetarnym, wzięło się od sposobu poruszania się mieszadeł podczas pracy. Końcówki miksera poruszają się na wzór ruchu planet – nie tylko wokół własnej osi, ale także wokół krawędzi misy co sprawia, że miksowanie składników jest jeszcze bardziej precyzyjne. W tego typu urządzeniach najczęściej mamy do czynienia z bardzo pojemną metalową misą i masą dodatkowych nasadek.

Mieszadła w mikserach stacjonarnych

Podczas wyboru miksera, zarówno tego tradycyjnego z misą, jak i planetarnego, z pewnością spotkamy się z kilkoma typami mieszadeł.

Końcówka do ubijania

Jak sama nazwa wskazuje, służą do ubijania takich składników jak śmietana czy piana z białek. Ze względu na swoją budowę, mieszadła do ubijania dostarczają do ubijanej masy dużą ilość powietrza, dzięki czemu masa jest bardziej puszysta.

Końcówka do mieszania

Tego typu końcówka służy do precyzyjnego mieszania ze sobą różnego rodzaju składników. Doskonale nadaje się do ucierania jajek z cukrem czy kremów. Przy jej pomocy nie uzyskamy efektu puszystej piany, a jedynie idealnie wymieszane składniki.

Haki do wyrabiania ciasta

Dzięki zastosowaniu końcówek w formie haków, bez przeszkód możemy przygotować idealne ciasto drożdżowe, kruche czy piernikowe. Dzięki takim końcówkom nie musimy ugniatać ciasta ręcznie, co jest chyba największą ich zaletą.

Parametry dobrego miksera stacjonarnego

Bez względu na to, na jaki rodzaj miksera się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, świadczących o wygodzie użytkowania urządzenia i o jego wydajności.

Moc

Moc miksera świadczy o jego możliwościach. Podstawowe miksery obecnie dostępne na rynku oferują moc w granicach 200-500 W. Bardziej zaawansowane urządzenia, jak na przykład miksery planetarne, mogą oferować moc w granicach 1000 W i wyższą, w zależności od dodatkowych nasadek i funkcji. Jeśli zależy nam na większej wydajności urządzenia, powinniśmy wybrać to o większej mocy.

Regulacja prędkości

Drugim bardzo ważnym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dobrego miksera kuchennego, jest możliwość regulacji prędkości. To właśnie ta funkcja pozwoli na odpowiednie dopasowanie prędkości miksowania do rodzaju produktów. Najprostsze miksery posiadają regulację na 5. poziomach, bardziej zaawansowane modele mają ich nawet kilkanaście. Dodatkowo warto sprawdzić, czy wybrany model posiada funkcję turbo, pozwalającą na krótką pracę miksera z bardzo dużą prędkością.

Kultura pracy, czyli generowany hałas

Wbrew pozorom to, jak głośno będzie pracować mikser ma znaczenie, szczególnie gdy w naszym domu znajdują się małe dzieci lub osoby starsze. Niektóre miksery kuchenne dostępne na rynku generują hałas na poziomie nawet 80 dB, a to już bardzo głośno. Najcichsze modele natomiast, mogą generować hałas na poziomie 60 dB i na takie wartości powinniśmy się zdecydować.

Zabezpieczenia

Wybierając mikser warto zwrócić uwagę na to, jakie posiada zabezpieczenia. Warto, by urządzenie wyposażone było w mechanizm zabezpieczający przed przegrzaniem i przed wysunięciem się końcówek w czasie pracy. Dodatkowym atutem będą antypoślizgowe nóżki i łatwy demontaż poszczególnych elementów.

W ofercie sklepu internetowego Carrefour.pl znajduje się bogata baza mikserów kuchennych. Znajdziesz tutaj klasyczne miksery z misą, jak również miksery planetarne w atrakcyjnych cenach i o wysokiej jakości, posiadające gwarancję producenta.