Raclette i grille elektryczne

Elektronika

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Raclette i grille elektryczne

Jaki grill elektryczny lub raclette wybrać?

Grillowanie jest bardzo dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu z rodziną. Doskonałe jedzenie i wyborna atmosfera to coś, co lubi każdy z nas. Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na klasycznego grilla w ogrodzie czy na działce i tutaj z pomocą przychodzi grill elektryczny, którego bez przeszkód możemy używać w domu lub na balkonie. Oferta sklepu Carrefour bogata jest we wszelkiego rodzaju grille elektryczne, dzięki którym możemy cieszyć się pysznym, grillowanym jedzeniem o każdej porze roku i w niemal każdych warunkach. Jaki grill eketryczny wybrać? Jakie raclette będzie najlepsze?

Grille elektryczne – rodzaje

Rodzajów grilli elektrycznych jest całe mnóstwo i od wyboru konkretnego powinniśmy rozpocząć nasze poszukiwania. Na rynku dostępne są:

  • Grill elektryczny z rusztem – konstrukcją przypomina klasyczny grill na węgiel. W tym przypadku tłuszcz z mięsa skapuje na grzałkę, co z czasem może być nieco problematyczne, gdyż po każdym użyciu grzałkę należy dokładnie wyczyścić.
  • Grill elektryczny z płytą – do złudzenia przypomina patelnię grillową. Produkty na grillu z płytą układa się na karbowanej powierzchni pokrytej teflonem lub z powłoką ceramiczną. W tym przypadku tłuszcz wydzielający się z mięsa spływa do specjalnego zbiorniczka, który po zakończeniu grillowania należy opróżnić.
  • Grill stojący – jest dość duży, gdyż przystosowany został do postawienia na zewnątrz (np. na tarasie). Z pomocą tego grilla przygotujemy sporą porcję jedzenia, dlatego też doskonale sprawdzi się w przypadku dużych rodzin lub podczas spotkań ze znajomymi. Elektryczny grill stojący zwykle wymaga dokupienia przedłużacza, za pomocą którego będziemy mogli podłączyć grill do prądu.
  • Grill stołowy – jak sama nazwa wskazuje, został on przystosowany do postawienia na stole. Na grillu stołowym potrawy przygotowuje się pod przykryciem, aby pryskający tłuszcz nie zniszczył stołu lub nie ubrudził ubrań gości.
  • Grill raclette – w ostatnim czasie coraz bardziej popularny rodzaj grilla. Na górze grilla raclette znajduje się duża płyta grzejna, na której układa się produkty. Dodatkowo grill posiada specjalną przestrzeń pod płytą, w której umieszcza się malutkie patelnie pokryte teflonem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż każdy z uczestników może skomponować własną zapiekankę i upiec ją pod płytą grzejną. Jest to świetny sposób na przygotowanie ulubionych serów, jako np. dip do mięsa. Na rynku możemy spotkać grille raclette wyposażone dodatkowo w kamienną płytę, która doskonale utrzymuje ciepło. Mięso przyrządzane na takiej płycie jest soczyste i delikatne.

Moc

Na rynku dostępnych jest wiele modeli grilli elektrycznych, oferujących moc w różnych zakresach. Podczas wyboru grilla, możemy natknąć się na moc w granicach 600-2500 W. Najmniejsze wartości posiadają grille stołowe, które mają także niewielkie rozmiary. Warto pamiętać, że moc wpływa głównie na szybkość nagrzewania się urządzenia, dlatego też powinniśmy dobrać tę wartość do indywidualnych upodobań.

Funkcje

Choć grille elektryczne mogą pozornie okazać się prostymi urządzeniami, w swoich wnętrzach skrywają szereg zaawansowanych technologicznie funkcji. Podczas zakupów możemy natknąć się na grille elektryczne:

  • ze wskaźnikiem poziomu wysmażenia (urządzenie za pomocą dźwięku poinformuje nas o stopniu wysmażenia mięsa),
  • z pomiarem grubości mięsa (dzięki tej funkcji grill automatycznie dobierze czas opiekania mięsa),
  • z opiekaczem (oprócz grilla, urządzenie może pełnić funkcję opiekacza do pieczywa),
  • wielofunkcyjny, czyli grill z wymiennymi płytkami (grill może pełnić kilka funkcji – tostera, gofrownicy czy opiekacza, a to wszystko dzięki wymiennym płytom).

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór grilli elektrycznych, dlatego z pewnością dobierzesz odpowiedni grill dla siebie. Wysoka jakość materiałów, znani producenci i atrakcyjne ceny są gwarancją udanych zakupów. Chcesz cieszyć się smakiem grillowanych potraw przez cały rok? Już dziś kup grill elektryczny w sklepie Carrefour!